Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Хронічна ниркова недостатність

- розвивається тоді, коли швидкість клубо-
чкової фільтрації знижується до ЗО мл/хв.

Морфологічна основа -нефросклероз, де знижена маса діючих нефронів до 30-50 %, при наявності 10 % нефронів виникає уремія.

Уремія – накопичення уремічних токсинів.

Уремічні токсини (сечовина, креатиніни, ароматичні сполуки) компенсаторне виводяться через екстраренальні екскреторні органи: шкіру, легені, ШКТ. В цих органах розвивається набряк і фіброзно-геморагічне запалення.

Клінічні прояви уремічного синдрому пов’язані з ураженням практично всіх органів і систем. Однак на перший план виступають ознаки токсичного ушкодження центральної нервової системи: анорексія, нудота, блювання, психічні розлади, пошкодження периферичних нервів.

Украй важким проявом інтоксикації є розвиток уремічної коми - повної втрати свідомості з відсутністю рефлексів на зовнішні і внутрішні подразники, пригніченням життєвоважливих функцій.

Гіпертрофія передміхурової залози - збільшення об’єму залози або її частини за рахунок функціонуючих паренхіматозних елементів (дійсна гіпертрофія) або розростання строми залози або жирової тканини при атрофії секреторних клітин (помилкова гіпертрофія).

Гіпертрофія простати не носить чисто компенсаторний характер, а має в своєму генезі нейрогуморальні зрушення, що виникають в результаті підвищення потреби організму у посиленні функції передміхурової залози.

Розвиток даної патології залежить від стану системи гіпоталамус – гіпофіз – наднирники. Спостерігається гіпертрофія простати переважно у чоловіків середнього та похилого віку. Клінічна картина характеризується різноманіттям ознак, залежить від ступеня гіпертрофії і наявності супутнього запального процесу в залозі. Найбільш типовими є болі різного характеру та інтенсивності в надлобковой області, промежини, в зовнішніх статевих органах, крижах, паху, області ануса, а також прискорене хворобливе, утруднене сечовипускання, порушення статевої функції у вигляді послаблення ерекції і прискореної еякуляції.
Гіперплазія ендометрію - захворювання тіла матки, при цьому захворюванні відбуваються зміни залоз і строми слизового шару.
Виділяють 3 форми гіперплазії:

1. Залозисту

2. Залозисто-кістозну

3. Атипову

  • також можуть спостерігатися поліпи ендометрія.

Залозиста і залозисто-кістозна гіперплазії майже ідентичні, вони розрізняються тільки ступенем вираженості. При залозисто-кістозній формі спостерігаються розширеня кістозно-змінених залоз, а при залозистій формі кіст немає. Форма атипової гіперплазії ендометрія характеризується залозами, що розрослися. Причинами гіперплазії є надлишок естрогену і дефіцит прогестерону. До захворювання більш схильні жінки, страждаючі цукровим діабетом, ожирінням, артеріальною гіпертонією. Гіперплазія може стати причиною розвитку раку ендометрія, також безпліддя.

Симптомами гіперплазії ендометрію: тривалі ановуляторні маткові кровотечі. В деяких випадках хвороба може протікати без цих симптомів або з маловираженими симптомами.

Ендоцервікоз (ектопія шийки матки, псевдоерозія шийки матки, ерозія шийки матки) — розташування циліндричного епітелію, що вистилає канал шийки матки, на її піхвовій поверхні, що зовні виглядає як червона пляма навколо зовнішнього отвору каналу. Ектопія зустрічається приблизно у половини жінок репродуктивного віку і не зустрічається у жінок після 40 років. Незважаючи на поширену думку про існування і згубність цього захворювання, ряд сучасних лікарів вважають дане явище часто нормальним фізіологічно-варіабельним станом.


Читайте також:

  1. Алгоритм дій «Гостра дихальна недостатність»
  2. Гостра вінцева недостатність
  3. ГОСТРА ДИХАЛЬНА НЕДОСТАТНІСТЬ
  4. Гостра і хронічна променеві хвороби
  5. ГОСТРА І ХРОНІЧНА СПЕЦИФІЧНА ІНФЕКЦІЯ
  6. ГОСТРА Й ХРОНІЧНА ГНІЙНА ХІРУРГІЧНА ІНФЕКЦІЯ
  7. Гостра лівошлуночкова серцева недостатність
  8. ГОСТРА НЕДОСТАТНІСТЬ КОРИ НАДНИРНИКІВ
  9. Гостра ниркова недостатність
  10. ГОСТРА НИРКОВА НЕДОСТАТНІСТЬ
  11. ГОСТРА СЕРЦЕВА (СЕРЦЕВА АСТМА, НАБРЯК ЛЕГЕНЬ) І СУДИННА (НЕПРИТОМНІСТЬ, КОЛАПС) НЕДОСТАТНІСТЬ
  12. Гостра серцева недостатність




Переглядів: 496

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Гостра ниркова недостатність | Причини виникнення

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.019 сек.