Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






ПРЕНАТАЛЬНА ПАТОЛОГІЯ

Пренатальна (антенатальна) патологія включає в себе патологічні процеси , людського зародка, починаючи з запліднення і закінчуючи народженням дити­ни. Пренатальний період триває 280 днів, або 40 тижнів. Весь розвиток від зачаття до пологів називається кіматогенезом, якому передує прогенез — період дозрівання жіночої і чоловічої статевих клітин (гамет) до запліднення. Період кіматогенезу поділяється на три періоди — бластогенез, триває від запліднення до 15-го дня вагітності, коли здійснюється дроблення заплідненої яйцеклітини і завершується виділенням ембріо- і трофобласта,- ембріогенез — від 16-го до 75-го дня вагітності, коли здійснюється основний тканино-органогенез і утворюють­ся амніон і хоріон; фетогенез — триває від 76-го до 280-го дня вагітності, коли йде диференціювання і дозрівання тканини плода, а також утворення плаценти і завершується пологами. Період фетогенезу поділяють на ранній фетальний (від 76-го до 180-го дня), до кінця якого незрілий плід стає життєздатним і пізній фетальний (від 181-го до 280-го дня), коли дозріває плід. Патологія, яка виникає в період кіматогенезу називається кіматопатією, і відповідно поділяється на три різновиди: бластопатію, ембріопатію, ранню і пізню фетопатії.

Причини кіматопатій за сучасними даними: 20 % виродливостів (основ­на патологія періоду кіматогенезу) пов'язані з генними мутаціями, 10 % — з хромосомними абераціями, 10 % — з впливом екзогенних чинників, 60% — незрозумілої етіології. До екзогенних чинників відносяться віруси краснухи, кору, вітряної віспи, мононуклеозу, паротиту, гепатиту, грипу, поліомієліту, бліда трепонема, токсоплазма, мікобактерія туберкульозу.

Крім інфекційних агентів, кіматопатії можуть бути зумовлені промене­вою енергією, деякими лікарськими препаратами (толідомід, цитостатики), гормонами, вітамінами, алкоголем, наркотиками, гіпоксією.

Бластопатії. Причини-найчастіше хромосомні аберації в поєднанні з впли­вом зовнішнього середовища (ендокринні захворювання матері, гіпоксія, ін­токсикації і інші). До бластопатій відносяться: порушення імплантації бластоцити (позаматкова вагітність), двійникові виродливості, одиночні виродли­вості, вади формування плаценти і пуповин.

 

Ембріопатії— патологія ембріонального періоду з 16-го до 75-го дня вагітно­сті, протягом якого завершується основний органогенез. До ембріопатій відно­сяться в основному природжені вади розвитку — виродливості. Для кожного органа існує певний про­міжок часу, впродовж якого при дії тератогенного агента виникає вада розвитку цього органа. Цей проміжок часу називається тератогенним термінаційним пері­одом (від лат. Іегаіоз — виродливість і іегтіпиз — межа). Отже, це є певний проміжок часу, впродовж якого здійснюється закладка і формування різних ор­ганів, а дія тератогенних чинників в цей період зумовлює порушення цього процесу, що виражається виродливостямиТератогенні агенти — це віруси, бактерії, токсини, алкоголь, ліки, гормони, вітаміни, проникла радіація тощо.

Природжені вади — стійкі морфологічні зміни органів, які виникли внутрішиьоутробно внаслідок порушення морфогенезу частини тіла чи організ­му, і виходять за межі нормальної варіації. До вроджених вад відносяться:

1) відсутність якого-небудь органа або частини тіла — агенезія, аплазія;

2) недорозвиненість органа — гіпоплазія;

3) надмірний розвиток — гіперплазія;

4) зміна форми: злиття органів, атрезія або стеноз отворів чи каналів, неза-рощення ембріональних щілин — дисрафія або персистенція, виворіт — екстрофія;

5) зміна в розташуванні органів — ектопія;

6) персистенція ембріональних (провізорних) органів, частіше жаберних дуг або їх залишків.

Крім органної патології, можуть бути природжені вади, в основі яких лежить порушення диференціації окремих тканин;

— скелетних м'язів — вроджена міопатія Оппенгейма; — сполучної тканини — хвороба Морфана;

— шкіри — вроджений іхтіоз;

— кісток хрящового генезу — вроджена хондродисплазія.

Вроджені вади бувають прості — коли уражається один орган, складні — декілька органів однієї системи і множинні — органи декількох систем.

Фетопатії— патологія фетального періоду, в терміні з 76-го до 280-го дня вагітності, продовж якого здійснюється основна тканинна диференціація органів. Характерними є два типи проявів: порушення тканинного морфогенезу та реактивні зміни у вигляді розладів розвитку кровоплину, дистрофій і некрозів, спотворених імунних реакцій і компенсаторно-пристосувальиих процесів. Для ранніх фетопатій притаманні порушення тканинного морфогенезу, для пізніх — реактивні реакції. Морфологічно ін­фекційні фетопатії проявляються генералізацією запального процесу з мно­жинними вогнищами реактивних некрозів, утворенням гранульом, геморагіч­ним синдромом внаслідок васкуліту, гемолітичною жовтяницею, затримкою вогнищ екстрамедулярного кровотворення, акцидентальною інволюцією (ат­рофією) загруднинної залози (тимуса), загальною гіпотрофією, недоношеніс­тю.

Алкогольна фетопатія характеризується малою масою плода. Розміри голівки і головного мозку зменшені, зви­вини вузькі численні, борозни глибокі. Часто ці зміни поєднуються з іншими природженими

вадами. Такі діти відстають у розумовому і фізичному розвитку.



 


Читайте також:

  1. Норма і патологія в стоматології
  2. Патологія вагітності і плаценти, і післяпологового періоду.
  3. Патологія жовчного міхура та жовчних проток
  4. ПАТОЛОГІЯ ЗОВНІШНЬОГО ДИХАННЯ
  5. ПАТОЛОГІЯ НОВОНАРОДЖЕНИХ
  6. Патологія обміну вуглеводів
  7. Патологія печінки
  8. Патологія ротової порожнини.
  9. Патологія ротової порожнини. Порушення апетиту.
  10. Патологія сечової системи.
  11. Патологія слинних залоз.
  12. Пренатальна діагностика спадкової патології.




Переглядів: 1443

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Класифікація пізніх гестозів вагітних. | ПАТОЛОГІЯ НОВОНАРОДЖЕНИХ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.