Стадію попереднього ТЕО можна вважати головною у процесі розробки ТЕО інвестиційного проекту, оскільки за своїм змістом вона майже повністю збігається зі стадією остаточного ТЕО, проте є менш трудоємкою та дешевшою, та при цьому відзначається меншою деталізацією аналізу інвестиційного проекту. Натомість, саме за результатами проведення попереднього ТЕО незважаючи на його меншу деталізацію у порівнянні з основним ТЕО, робиться висновок про доцільність реалізації інвестиційного проекту.
При проведенні попереднього ТЕО можливе виникнення ситуації у необхідності здійснення етапу проведення так званих допоміжних, або функціональних досліджень, за допомогою яких проводиться детальне оцінювання конкретних аспектів проекту. Дані дослідження проводяться, як правило для великомасштабних інвестиційних проектів та включають у себе наступні напрями:
- прогнозування попиту на продукцію з урахуванням необхідності проникнення на ринок;
- проведення необхідних пошукових робіт та лабораторно-експерементальних випробувань;
- детальне вивчення розташування виробництва, особливо для проектів де транспортні витрати є одними з визначальних для їх економічної ефективності;
- оцінка екологічного та техногенного впливу об’єкту на середовище при реалізації особливо небезпечних виробничих об’єктів;
- дослідження оптимальних масштабів виробництва з урахуванням альтернативних технологій;
- дослідження можливостей постачальників сировини, матеріалів, устаткування на альтернативній основі.
Розробка та зміст техніко-економічного обґрунтування інвестиційного проекту.
Зміст розділів та структура ТЕО практично відповідає змісту та структурі розділів попереднього ТЕО. Проте, при розробці ТЕО інвестиційний проект опрацьовується з великою ретельністю, враховуючи зворотні зв’язки та взаємозалежності як між внутрішніми так і зовнішніми чинниками. Окрему увагу приділяють визначенню комерційних , технічних та підприємницьких ризиків.
Найбільш повно та вдало структуру ТЕО інвестиційного проекту відображено Г.О.Бардишем у підручнику «Проектне фінансування».
ТЕМА 3. АНАЛІЗ ПРОЕКТНО - КОШТОРИСНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ