Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Аналіз фінансової спроможності реалізації інвестиційного проекту

 

Спроможність та реалізованість будь-якого інвестиційного проекту може оцінюватися з різних точок зору - технічної, технологічної, екологічної, соціальної і тому подібне. Для інвестиційного аналізу перщ за все має значення фінансова спроможність та реалізованість проекту (передбачається, що до цього етапу аналізу допущені ліше ті проекти, які успішно пройшли екологічну, технічну, технологічну і інші експертизи).

Основне завдання, що вирішується при визначенні фінансової спроможності проекту - оцінка його ліквідності. Під ліквідністю розуміють здатність проекту (підприємства) своєчасно і у повному обсязі відповідати по наявних фінансових зобов'язаннях. Оцінка ліквідності проекту грунтується на бюджетному підході, тобто планеруванні руху грошових коштів.

На основі інформації, що міститься в базових формах финансової оцінки, проводиться коефіцієнтний аналіз проекту (частіше за все - разом з підприємством, що реалізовує його). Він може бути організований у рамках двох етапів:

1) експрес-аналіз фінансового стану;

2) деталізований аналіз фінансового стану. До другого етапу допускаються лише ті проекти, які довели свою успішність за результатами експрес-аналізу.

Умовно фінансові показники, які підлягають оцінці на першому етапі, можуть бути розбиті на чотири групи, які характеризують відповідно ліквідність, платоспроможність, обіговість і рентабельність інвестиційного проекту.

 

5.3. Розвиток методичних підходів до оцінки ефективності реальних інвестицій

 

Після перевірки фінансової спроможності проекту проводит­ся оцінка його ефективності. Цьому приділяється увага на всіх ста­диях життєвого циклу інвестиційного проекту - предінвестиційнній, інвестиційній, та стадії експлуатації. Проте центральне місце оцінка ефективності запланованого інвестиційного проекту займає у про­цесі обгрунтування і вибору можливих варіантів вкладення засобів в операції з реальними активами, тобто на етапі передінвестиційних досліджень.

Ефективність — це синтетична категорія, що часто розглядається як в широкому, так і у вузькому сенсі слова. У широкому сенсі (як економічна категорія) — це характеристика відповідності результатів і витрат, їх сукупної віддачі, у вузькому (як показник) — це відношення кількісних оцінок результатів і витрат. Вкрай важко розділити поняття ефекту і ефективності, осо­бенно при оцінці інвестиційних проектів.

Ефект є результат використання інвестицій. Цей резуль­тат може бути отриманий одночасно в декількох сферах. Так, техниічний ефект — це створення нових засобів і предметів праці, нових технологій. Соціальний ефект — це підвищення рівня життя насе­ления і поліпшення умов праці. Комерційний ефект - це збільшення обсягу продажу товарів. Економічний ефект прямо або побічно вбирає в себе всі останні види ефектів і означає економію витрат суспільної праці на всіх стадіях відтворення.

Як у зарубіжних, так і у вітчизняних методиках оцінки еффективності інвестиційних проектів найчастіше використовуються п'ять основних методів (не рахуючи їх модифікацій), які умовно можна обєднати у дві групи: прості (статичні) методи і динамічні методи, або методи дисконтування.

До першої групи відносяться методи: термін окупності інвестицій (Payback Period - РР); бухгалтерська рентабельність інвестицій (Return on Investment - ROI). Ці методи оперують окремим «точковими» (статичними) значеннями вихідних показників, в основі яких знаходяться облікові оцінки. При їх використанні не враховується тривалість терміну життя проекту, а також нерівномірність грошових потоків, що виникають в різні моменти часу. Проте через свою простоту і ілюстративність ці методи досить широко поширені, хоча і застосовуються в основному для швидкої оцінки проектів на попередній стадії разрабки.

До другої групи відносяться методи: чистий поточної вартості (Net Present Value - NPV); індекс рентабельності інвестицій (Pro tability Index - PI); внутрішня норма прибутку (Internal Rate of Return - IRR); модифікована внутрішня норма прибутку (Modified Inter Rate of Return - MIRR); дисконтований термін окупності інвестицій (Discounted Payback Period - DPP). Методи, що входять до другої групи, засновані на використанні концепції дисконтування, та оперують поняттям «тимчасових рядів» (грошових потоків) і вимагають застосування спеціального математичного апарату і більш детальної підготовки вихідної інформації.


Читайте також:

  1. ABC-XYZ аналіз
  2. Active-HDL як сучасна система автоматизованого проектування ВІС.
  3. I етап. Аналіз впливу типів ринку на цінову політику.
  4. I. Аналіз контрольної роботи.
  5. II. Багатофакторний дискримінантний аналіз.
  6. III етап. Аналіз факторів, що визначають цінову політику підприємства.
  7. IІI розділ. Аналіз стану маркетингового середовища підприємства
  8. SWOT-аналіз у туризмі
  9. SWOT-аналіз.
  10. Tема 4. Фації та формації в історико-геологічному аналізі
  11. V. Нюховий аналізатор
  12. V. Робоче проектування та авторський нагляд.




Переглядів: 687

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ТЕМА 5. МЕТОДИ ОЦІНЮВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНИХ ПРОЕКТІВ | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.011 сек.