Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Тема 13. Трудова дисципліна

Поняття трудової дисципліни та її правове регулювання. Значення трудової дисципліни. Виробнича та технологічна дисципліна. Методи за­безпечення дисципліни праці на підприємствах, в установах, організаціях (створення необхідних організаційних та економічних умов для нормальної роботи; метод заохочення; метод переконання (виховання); метод примусу).

Поняття внутрішнього трудового розпорядку. Правове регулювання внутрішнього трудового розпорядку. Правила внутрішнього трудового розпорядку. Види правил внутрішнього трудового розпорядку (типові, галузеві, локальні). Структура та зміст правил внутрішнього трудового розпорядку. Статути і положення про дисципліну.

Обов’язки власника або уповноваженого ним органу. Обов’язки працівників. Заохочення за успіхи в роботі: поняття, види та їх характеристика. Підстави та поря­док застосування заохочень. Соціально-правове значення заохочень у забезпеченні трудової дисципліни.

Заохочення за особливі трудові заслуги. Державні нагороди.

Поняття дисциплінарної відповідальності працівників. Основні принципи дисциплінарної відповідальності працівників: законність, обгрунтованість, справедливість. Підстави дисциплінарної відповідальності. Правові гарантії притягнення працівника до дисциплінарної відповідальності. Види дисциплінарної відповідальності. Загальна дисциплінарна відповідальність. Спеціальна дисциплінарна відповідальність. Критерії розмежування загальної та спеціальної дисциплінарної відповідальності (за колом осіб, до яких застосовується стягнення; за видами дисциплінарних стягнень; за колом осіб та органів, наділених правом накладати дисциплінарне стягнення).

Поняття дисциплінарного проступку. Елементи дисциплінарного проступку (суб’єкт, суб’єктивна сторона, об’єкт, об’єктивна сторона). Види дисциплінарних стягнень при загальній та спеціальній дисциплінарній відповідальності. Строки застосування дисциплінарних стягнень. Порядок застосування дис­циплінарних стягнень та їх оскарження. Інші заходи правового впливу, що можуть застосовуватися до по­рушників трудової дисципліни.

Повноваження трудових колективів, профспілкових органів і товариських судів у забезпеченні трудової дисципліни. Заходи громадського впливу. Гарантії для працівників, обраних до профспілкових органів, у разі притягнення їх до дисциплінарної відповідальності.

 

Тема 14. Матеріальна відповідальність субєктів трудових правовідносин

Поняття матеріальної відповідальності за шкоду, завдану працівником підприєм­ству, установі, організації. Відмінність матеріальної відповідальності за шкоду, завдану працівником підприєм­ству, установі, організації, від майнової відповідальності за цивільним правом (за суб’єктом заподіяння шкоди, межею, підставами та умовами матеріальної відповідальності). Мета та значення матеріальної відповідальності сторін трудового договору.

Підстави і умови матеріальної відповідальності за трудовим правом. Поняття нормального виробничо-господарського ризику.

Види матеріальної відповідальності за шкоду, завдану підприємс­тву, установі, організації. Обмежена матеріальна відповідальність пра­цівників.

Повна матеріальна відповідальність працівників за шкоду, завдану підприємству, установі, організації. Випадки застосування повної мате­ріальної відповідальності.

Межі матеріальної відповідальності у випадках, коли фактичний розмір шкоди перевищує номінальний. Підвищена матеріальна відповідальність працівників. Визначення розміру шкоди.

Індивідуальна та колективна (бригадна) матеріальна відповідальність працівників. Порядок впровадження колективної (бригадної) матеріальної відповідальності працівників. Письмові договори про повну матеріальну відповідальність. Перелік робіт, у разі виконання яких може запроваджуватися колективна (бригадна) матеріальна відповідальність працівників.

Порядок покриття шкоди, заподіяної працівником. Визначення розміру шкоди. Обставини, які підлягають врахуванню при визначенні розміру відрахування. Обов’язок власника щодо доказу­вання наявності умов для покладання матеріальної відповідальності на працівника.

Матеріальна та моральна відповідальність підприємств, установ, організацій за шкоду, заподіяну працівникам ушкодженням здоров’я, пов’язаним з виконанням ними трудових обов’язків. Випадки матеріальної відповідальності роботодавця перед працівником. Відповідальність за порушення роботодавцем права працівника на здорові та безпечні умови праці. Визначення розміру шкоди, нанесеної здоров’ю працівника. Порядок покриття шкоди.

 


Читайте також:

  1. Адміністративна і дисциплінарна відповідальність медичних працівників
  2. АРХІВОЗНАВСТВО ЯК НАУКОВА СИСТЕМА І НАВЧАЛЬНА ДИСЦИПЛІНА
  3. Базові знання, вміння, навички, необхідні для вивчення теми (міждисциплінарна інтеграція)
  4. Базові знання, вміння, навички, необхідні для вивчення теми (міждисциплінарна інтеграція)
  5. Види дисциплінарних стягнень. Порядок накладання і зняття дисциплінарних стягнень.
  6. Види, підстави та процесуальний порядок накладення дисциплінарних стягнень.
  7. Державна дисципліна
  8. Дисциплінарна відповідальність робочих і службовців
  9. Дисциплінарна відповідальність суддів
  10. Дисциплінарна і матеріальна відповідальність працівників
  11. Дисциплінарна та матеріальна відповідальність за трудовим правом
  12. Дисциплінарні вияви релігієзнавства




Переглядів: 553

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема 11. Правове регулювання оплати праці | Тема 15. Охорона праці

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.