Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Поняття, організація та значення правової роботи на підприємствах

Правова робота в сфері суспільного виробництва– це нормотворча і правозастосовча діяльність спрямована на забезпечення суворого дотримання законодавства у всіх сферах господарської діяльності. Правова робота в суспільному виробництві є одним із видів юридичної діяльності і охоплює різні сфери діяльності суб'єктів господарювання у сфері суспільного вироб­ництва, а саме: виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність. В результаті цього можна визначити основні завдання пра­вової роботи. Ці завдання полягають у такому:

- дотримання законності в діяльності суб'єктів господа­рювання;

- активне використання правових засобів для зміцнення господарського розрахунку та поліпшення економічних показників;

- забезпечення зберігання майна підприємства;

- захист прав і законних інтересів підприємств.

За змістом правова робота полягає в забезпеченні реалізації правових норм як процесу, у його впорядкуванні й організації. Саме така постійна робота має бути організована в кожному суб'єкті господарювання, щоб норми господарського, цивільного, підприємницького, фінансового та інших галузей за­конодавства виконувалися і застосовувалися своєчасно і повністю на відповідному рівні.

Як і інша організаційна діяльність, правова робота має процесуальні та процедурні форми здійснення. Правова робота має плануватися, забезпечуватися відповідними кваліфікованими кад­рами юрисконсультів і необхідним правовим «інструментом», тоб­то нормативно-правовими актами. А тому необхідні належний облік і звітність про хід виконання правової роботи.

Отже, правова робота- особливий, багатоплановий вид діяль­ності суб'єктів господарювання, спрямований на забезпечення підвищення їхньої ділової активності, розвиток підприємництва та на цій основі підвищення ефективності суспільного вироб­ництва, його соціальну спрямованість, підвищення продуктив­ності праці та якості роботи за дотримання планової, договір­ної, трудової дисципліни.

До системи правової роботи належать суб'єкти господарю­вання, об'єкти, юридичні дії, засоби і способи їх здійс­нення, результати юридичних (правових) дій.

Суб'єктами правової роботи є господарські організації – юридичні особи, створені відповідно до ЦК України, державні, ко­мунальні та інші підприємства, створені відповідно до ГК Украї­ни, а також інші юридичні особи, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані в установленому законом порядку. Суб'єктами правової роботи є також громадяни України, іно­земці та особи без громадянства, які здійснюють господарську діяльність і зареєстровані відповідно до закону як підприємці, а також філії, представництва, інші відокремлені підрозділи госпо­дарських організацій (структурні одиниці), структурні підрозділи підприємств (юридична служба, бухгалтерія, відділ кадрів та ін.). До суб’єктів належить віднести Кабінет Міністрів, Міністерство юстиції та інші Міністерства України, які видають нормативні акти визначають основні напрямки правової роботи: контролюючі органи, органи прокуратури, місцеві ради, адвокатура, нотаріат, суди.

Об'єктами правової роботи є дії суб'єктів правової роботи, правові процеси (розгляд спорів), правові документи (догово­ри, акти, претензії, позовні заяви, положення, інструкції та ін.).

Юридичні (правові) дії- це зовнішні акти поведінки суб'єк­тів правової діяльності, які вдосконалюють правові явища.

Засоби правової діяльності - це явища, предмети явищ і дій, які забезпечують досягнення необхідного результату правової ді­яльності, нормативно-правові акти централізованого і локально­го регулювання, докази.

Способи правової діяльності - це конкретні шляхи досяг­нення наміченого результату за допомогою конкретних засобів, обумовлених юридичною справою.

Результати правових дій - це підсумок відповідних опера­цій і дій, досягнутий за допомогою певних способів і засобів суб'єктами правової роботи.

Таким чином, правова робота, будучи сукупністю нормотворчої та правореалізуючої діяльності, пронизує всі сфери право­вої дійсності і спрямована на досягнення подвійної мети: за­безпечує законність у діяльності суб'єктів господарювання і посилення впливу на суспільне виробництво. Попри таку об­межену єдність нормотворчій та правореалізуючій діяльності відводиться значне місце в усій правовій діяльності. Це не випадково, оскільки, здійснюючи свою статутну діяльність під­приємства різних форм власності та організаційно-правових форм реалізують правові норми як централізованого, так і локального характеру.


Читайте також:

  1. A. Організація уроку.
  2. C. 3. Структурна побудова управління організаціями.
  3. CMM. Визначення моделі зрілості.
  4. DIMCLRE (РЗМЦВЛ) - колір виносних ліній (номер кольору). Може приймати значенняBYBLOCK (ПОБЛОКУ) і BYLAYER (ПОСЛОЮ).
  5. I визначення впливу окремих факторів
  6. I. Аналіз контрольної роботи.
  7. I. Загальна характеристика політичної та правової думки античної Греції.
  8. I. Організація класу до уроку та повторення правил техніки безпеки.
  9. II. Визначення мети запровадження конкретної ВЕЗ з ураху­ванням її виду.
  10. II. Вимоги безпеки перед початком роботи
  11. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  12. II. Мотивація навчальної діяльності. Визначення теми і мети уроку




Переглядів: 3697

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Поняття і види суб’єктів господарювання в Україні | Правова робота і юридична служба

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.