Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






ТЕМА 7. Ринкове господарство країн Європейської цивілізації в період монополістичної конкуренції (друга половина ХІХ – початок ХХ ст.).

ТЕМА 6. Розвиток ринкового господарства в період становлення національних держав (друга половина ХVІІ – перша половина ХІХ ст.).

Становлення ринкової економіки та капіталістичної системи в країнах Європейської цивілізації. Формування основних елементів ринку в Європі. Зміна системи землеволодіння. Виникнення ринку землі. Соціально економічні перетворення. Буржуазні революції в Європі та США. Формування ринку праці. Початок формування інфраструктури ринку. Виникнення бірж та формування банківської системи.

Вплив розвитку ринкової економіки на європейську економічну думку. Зародження класичної політекономії. Економічні передумови виникнення класичної школи. Економічні погляди засновників класичної політекономії. В.Петті як основоположник класичної політекономії. Критика меркантилізму. Трудова теорія вартості. Абстрактний метод. Зародження національного рахівництва. Виникнення класичної політекономії у Франції. Економічні погляди П’єра де Буагільбера. Економічне вчення фізіократів. Соціально-економічні передумови виникнення школи фізіократів у Франції. Економічні погляди Ф.Кене. Економічні погляди А.Тюрго.

Економічна система Адама Сміта. А.Сміт як засновник ідеології економічного лібералізму. Концепція „невидимої руки ринку” та „економічної людини”. Закладення фундаменту для розвитку економічної науки. Розвиток методології економічного аналізу. Вчення про поділ праці, фактори економічного розвитку, про вартість, доходи і класи. Продуктивна та непродуктивна праця. Нагромадження капіталу й продуктивність праці. Заробітна плата, прибуток, рента в поглядах Сміта. Суперечності теорії вартості, догма Сміта.

Промисловий переворот, його суть та особливості здійснення в країнах Європейської цивілізації. Промисловий переворот. Структурні зміни в економіці в період промислового перевороту. Передумови промислового перевороту. Фактори та хід промислового перевороту в Англії. Хід промислового перевороту в Франції. Причини гальмування та фактори промислового перевороту в Німеччині. Особливості та фактори промислового перевороту в США. Наслідки промислового перевороту для економічного розвитку провідних країн та становлення національних ринків.

Розвиток ідей класичної політекономії в умовах фабричного капіталізму. Зміна соціально-економічної ситуації в кінці XVIII – на початку XIX ст. Вплив промислової революції, економічних криз, загострення соціальних протиріч на подальший розвиток ідей класичної школи. Теоретичні погляди Ж.Б.Сея. Економічні погляди Т.Мальтуса. Розвиток ідей класичної школи Давідом Рікардо в нових історичних умовах. Започаткування „лінії Рікардо” в економічній теорії. Дрібнобуржуазна критика капіталізму. Економічне вчення Ж.-Ш.Сімона де Сісмонді.

Завершальний етап розвитку класичної школи. Еволюція ідей класичної школи в працях В.Сеніора, Ф.Бастіа, Г.Кері. Завершення класичної політекономії в працях Дж.С.Мілля. подальший розвиток Міллем поглядів Рікардо. Проблеми власності і добробуту в працях Мілля. Теорія соціального партнерства. Соціальний реформізм Дж.С.Мілля.

Індустріалізація господарства країн Європейської цивілізації та становлення ринку монополістичної конкуренції. Суть процесу індустріалізації. Структурні зрушення в період індустріалізації. Економічні наслідки індустріалізації. Зміна економічного лідерства на світовій арені внаслідок індустріалізації. Фактори індустріалізації в США. Індустріалізація в Великобританії та Франції, причини відставання. Особливості індустріалізації в Німеччині. Монополізація економіки привідних капіталістичних країн в ХІХ ст.

Формування світового господарства та міжнародні економічні відносини у другій половині ХІХ – на початку ХХ ст. Завершення становлення світового господарства в ХІХ ст. Виникнення міжнародного ринку. Міжнародний поділ праці. Міжнародна кооперація праці. Міжнародний вивіз капіталу. Міжнародна міграція робочої сили. Утворення світової валютної системи заснованої на золотому стандарті.

Розвиток альтернативної течії економічної теорії в умовах посилення конкуренції та поглиблення суперечностей ринкової економіки. Національна політична економія Економічні погляди Ф.Ліста. Критика методології класичної політичної економії. Національна економія та умови розвитку нації. „Стара” історична школа Німеччини. Економічні погляди В.Рошера, Б.Гільдебранда, К.Кніса. „Нова” історична школа Німеччини. Консервативна течія: Г.Шмоллер. Ліберальна течія: Л.Брентано. Зародження соціальної економії в останній третині ХІХ ст. Економічні погляди М.Вебера та В.Зомбарта. Започаткування економічної соціології.

Марксистська економічна теорія. Соціально-економічна ситуація в Європі на момент формування теоретичних поглядів Маркса. Теоретичні джерела марксизму: англійська класична політична економія, німецька філософія та французький утопічний соціалізм. Ранні погляди Маркса. Критика класичної політекономії. Продовження традицій класичної політекономії. Особливості методології Маркса. Метод діалектичного матеріалізму, принцип історизму. Економічне вчення Маркса. Основні теоретичні проблеми „Капіталу”. Історичне значення марксизму. Вплив вчення Маркса на подальший розвиток економічної теорії. Розвиток ідей Маркса в сучасній економічній науці.

Формування теорії ринку. Маржиналістська революція. Маржинальна революція в економічній науці. Об’єктивні передумови та причини виникнення маржиналізму. Передвісники маржиналізму: Й. фон Тюнен, Г.Госсен, Ж.Дюпюї, А.Курно. Початок маржиналістської революції. Методологічні принципи маржиналізму. Наслідки маржиналістської революції. Австрійська школі граничної корисності. Англійський маржиналізм, його становлення та характерні риси. А.Маршалл та його місце в історії економічної думки. Започаткування неокласичного напрямку. Мікроекономічний підхід. Американський маржиналізм. Дж.Б.Кларк та його вклад в теорію маржиналізму. Лозаннська школа та теорія загальної рівноваги. Л.Вальрас та його місце в історії економічної думки.


Читайте також:

  1. H) Орган з питань конкуренції
  2. I період – адаптаційний.
  3. I. Грецький період (друга половина VII — середина
  4. I. Соціалістична течія в українському визвольному русі
  5. I. Україна з найдавніших часів до початку XX ст.
  6. III. Українські ліберальні партії.
  7. IV-й період Римської держави ( ІІІ – V ст. н. е. ) – пізня Римська імперія
  8. L2.T4/1.1. Засоби періодичного транспортування штучних матеріалів.
  9. Ni - загальна кількість періодів, протягом яких діє процентна ставка ri.
  10. VI . Екзаменаційні питання з історії української культури
  11. XVII ст.). Виникнення козацтва.
  12. А. Правобережну Україну.




Переглядів: 529

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ТЕМА 5. Формування передумов ринкової економіки в країнах Європейської цивілізації (ХVІ – перша половина ХVІІ ст.). | ТЕМА 9. Господарство та економічна думка в період державно-монополістичного розвитку суспільства Європейської цивілізації (перша половина ХХ ст.).

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.