Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ТЕМА 9. Господарство та економічна думка в період державно-монополістичного розвитку суспільства Європейської цивілізації (перша половина ХХ ст.).

ТЕМА 8. Особливості розвитку ринкового господарства та основні напрямки економічної думки в Україні (друга половина ХІХ – початок ХХ ст.).

Економічний розвиток України на рубежі ХIХ-ХХ століть: промисловий переворот, індустріалізація, аграрні реформи, торгівля, фінанси і кредит. Початок та особливості промислового перевороту в Україні. Фактори відставання промислового перевороту. Хід промислового перевороту. Зміна економічної географії України внаслідок промислового перевороту. Індустріалізація в Україні. Провідні галузі економіки України. Іноземні інвестиції в промисловість України. Монополізація промисловості України. Наслідки індустріалізації для України. Місце української промисловості в Російській імперії.

Аграрні реформи та розвиток сільського господарства в XIX – на поч. XX ст. Аграрні відносини в Україні напередодні реформ.Передумови аграрних реформ в Україні. Хід аграрних реформ в Австро-Угорській та Російській імперіях. Наслідки аграрних реформ. Столипінська аграрна реформа.

Розвиток фінансово-кредитної системи. Реформи фінансової системи та грошового обігу в Російській імперії в ХІХ ст. становлення кредитної системи. Розвиток банків в Україні. Загальна характеристика фінансової політики Російської імперії по відношенню до України.

Утворення української самостійної держави. Економічна політика перших українських урядів. Економіка України в роки Першої світової війни. Економічні наслідки війни для України. Економіка України в роки правління Центральної Ради. Економічна політика гетьмана Скоропадського. Економічні заходи Директорії.

Економічні ідеї революційної та радикальної демократії в українській економічній думці. Розвиток політичної економії в Україні Соціально-екномічні умови в Російській імперії наприкінці ХІХ – на початку ХХ ст. Розвиток ту поширення ідей Маркса. „Легальний марксизм” як ідеологія російської та української ліберальної буржуазії. М.Зібер як популяризатор та перший коментатор І тому „Капіталу” в Україні. Економічні погляди Зібера. Економічні погляди М.Туган-Барановського. Теорія економічних циклів та криз. Вплив поглядів М.Туган-Барановського на розвиток світової економічної науки. Економічні погляди Є.Слуцького. Аналіз функції корисності як системи надання переваг. Започаткування Є.Слуцьким праксеології – науки про принципи раціональної діяльності людей. Вплив Слуцького на розвиток світової економічно науки.

Подолання економічних наслідків Першої світової війни та господарський розвиток провідних країн світу в 20 – тих роках. Економічні передумови Першої світової війни. Економічне становище провідних країн світу в роки Першої світової війни. Економічні наслідки Першої світової війни для провідних країн світу. Версальський мирний договір. Розвиток економіки провідних країн світу в 20-ті рр. ХХ ст. План Дауеса та його роль у відновленні економіки Німеччини.

Світова економічна криза 1929-1933рр. в США, Німеччині, Англії, Франції. Початок державного регулювання економіки. Початок світової економічної кризи 1929-1933 рр. Наслідки економічної кризи для США. Подолання кризи Сполученими Штатами. „Новий курс Рузвельта”. Економічна криза у Великобританії та заходи по її подоланню. Криза у Франції. Наслідки кризи для Німеччини. Шляхи подолання кризи у Німеччині. План Юнга.

Економічні причини та наслідки Другої світової війни для провідних країн світової економіки. Початок Другої світової війни. Підготовка Німеччини до війни. Економіка Німеччини в роки Другої світової війни. Економічні фактори поразки Німеччини. Економічне становище США в роки війни. Економіка європейських країн у роки війни. Економічні наслідки Другої світової війни.

Зародження теорій державного регулювання економіки. Історичні передумови виникнення кейнсіанства. Вплив економічної кризи 1929-1933 рр. на розвиток економічної теорії. Дж.М.Кейнс і його економічна теорія. Макроекономічний аналіз та оперування агрегованими величинами. Історичні та теоретичні передумови виникнення інституціоналізму. Соціально-психологічний інституцірналізм Т.Веблена. Статистичний інституціоналізм У.Мітчелла. Соціально-правовий інституціоналізм Дж.Р.Коммонса.


Читайте також:

  1. I період – адаптаційний.
  2. I. Грецький період (друга половина VII — середина
  3. III.Цілі розвитку особистості
  4. III.Цілі розвитку особистості
  5. III.Цілі розвитку особистості
  6. IV-й період Римської держави ( ІІІ – V ст. н. е. ) – пізня Римська імперія
  7. Iсторiя розвитку геодезичного приладознавства
  8. L2.T4/1.1. Засоби періодичного транспортування штучних матеріалів.
  9. Ni - загальна кількість періодів, протягом яких діє процентна ставка ri.
  10. V Потреби та мотиви стимулюють пізнання себе та прагнення до саморозвитку.
  11. VІІІ. Проблеми та перспективи розвитку машинобудування.
  12. XVII ст.). Виникнення козацтва.




Переглядів: 505

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ТЕМА 7. Ринкове господарство країн Європейської цивілізації в період монополістичної конкуренції (друга половина ХІХ – початок ХХ ст.). | ТЕМА 11. Світове господарство та основні напрямки економічної думки на етапі інформаційно-технологічної революції (кінець ХХ – початок ХХІ ст.).

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.