Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Облік і контроль за виконанням договорів

Як свідчить практика організації договірної роботи, реєстрацію, об­лік та збереження укладених господарських договорів доцільно по­кладати на спеціалістів бухгалтерської, економічної та інших служб. Бажано, щоб бухгалтерія або інший структурний підрозділ згідно з наказом (розпорядженням, рішенням або постановою) по суб'єкту господарювання реєстрували договори в журналах довільної форми (спеціальна форма реєстрації не встановлена для всіх господарських договорів, крім зовнішньоекономічних). Практика договірної роботи свідчить і підтверджує необхідність включення до журналу реєстрації договорів таких реквізитів:

- порядковий номер;

- назва структурного підрозділу, який сприяв укладанню договору;

- назва суб'єкта господарювання, з яким укладено договір, конкретна його адреса, поштові та банківські реквізити;

- код організації;

- номер, дату та зміст договору (предмет);

- сума договору, строки дії та виконання договору;

- дата погодження з відповідними структурними підрозді­лами, в тому числі з юридичною та бухгалтерськими служ­бами;

- зміст і наслідки переддоговірного спору;

- відмітка про перевірку виконання договору;

- відмітка про стягнення штрафних санкцій.

В основному в суб'єктах господарювання реєстрація господар­ських та інших договорів здійснюється або в спеціальних журна­лах, або на картках. Така реєстрація має низку переваг при орга­нізації контролю за виконанням господарських договорів.

На юрисконсультів згідно з вимогами Загального положен­ня про юридичну службу може бути покладено обов'язок сте­жити за своєчасним внесенням змін у договори, які виявилися неприйнятними для суб'єкта господарювання. Як правило, під­готовку, оформлення та збереження господарських та інших договорів здійснюють відповідні структурні підрозділи суб'єкта господарювання, які несуть відповідальність за їх виконання згідно з покладеними на них функціональними обов'язками.

У справі обліку виконання договірних зо­бов'язань важливе значення має визначення моменту або дня їх виконання, яким є день, коли продукцію було передано органу транс­порту або зв'язку для відвантаження спожи­вачеві в іншу місцевість, або день складання приймально-передавального акта чи розпис­ки про отримання продукції безпосередньо на складі споживача чи постачальника.

У деяких договорах (підряду на капіталь­не будівництво, надання послуг тощо) мо­ментом виконання договору визнається день складання спільного акта передавання-приймання об'єкта або надання послуги, переда­вання документації. Моментом виконання зобов'язань замовником є день перерахуван­ня кредитору грошових сум, який визна­чається за календарним штемпелем установи банку на платіжному дорученні боржника.

Облік і контроль за виконанням дого­вірних зобов'язань здійснюються відділами матеріально-технічного забезпечення, капі­тального будівництва, головного механіка, го­ловного енергетика, збуту продукції та товарів.

З метою обліку та контролю виконання договорів необхідно організувати прийман­ня продукції і товарів за кількістю й якістю. Для цього на підприємстві потрібно розро­бити конкретні правила приймання про­дукції та посадові інструкції осіб, які прий­мають вантажі або відправляють виготовле­ну продукцію.

Майже такий самий порядок має бути встановлений і для відправлення готової продукції, товарів.

Юридична служба з iншими структурними пiдроздiлами приймає участь в органiзацiї та здiйсненнi контролю за виконанням господарських договорiв.

Юридичнiй службi рекомендується приймати участь у розробцi ефективних форм забезпечення контролю за виконанням зобов'язань по договорах. Так, по договорах поставки необхiдно органiзувати контроль за виконанням договiрних зобов'язань пiдприємства i його контрагентами з облiком по виконанню завдань та

зобов'язань по поставкам продукцiї в кiлькостi, строки та за номенклатурою (в асортиментi) у вiдповiдностi з укладеними договорами.

Доцiльно органiзувати на пiдприємствi облiк виконання зобов'язань всiх постачальникiв та покупцiв, за повним ассортиментом (номенклатурою) продукцiї та строкам поставки. Форми такого облiку можуть бути рiзноманiтними. Необхiдно досягати унiфiкацiї форм оперативного облiку та пiдвищення рiвня механiзацiї цих робiт.

Юридичнiй службi доцiльно в окремих випадках здiйснювати безпосереднiй контроль за виконанням господарських договорiв на пiдприємствi, якщо для цього необхiднi умови (вiдповiдний чисельний склад та об'єм договiрної роботи, який дозволяє прийняти на себе цю функцiю). Для забезпечення такого контролю необхiдно перевiрити дотримання договiрної дисциплiни в структурних пiдроздi-лах, отримати вiд них у встановленому порядку вiдповiднi данi про порушення договiрних зобов'язань.


Читайте також:

  1. I. Аналіз контрольної роботи.
  2. I. Контроль і закріплення знань учнів
  3. I. Контроль, корекція та закріплення знань.
  4. I. Контроль, корекція та закріплення знань.
  5. I. Контроль, корекція та закріплення знань.
  6. I. Контроль, корекція та закріплення знань.
  7. I. Контроль, корекція та закріплення знань.
  8. I. Контроль, корекція та закріплення знань.
  9. I. Контроль, корекція та закріплення знань.
  10. II. Укладання господарських договорів способом оферти та її акцепту
  11. III. Контроль знань
  12. III. КОНТРОЛЬ і УПРАВЛІННЯ РЕКЛАМУВАННЯМ




Переглядів: 5015

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Порядок формування тексту господарського договору | Локальні акти щодо організації договірно-правової роботи в суспільному виробництві

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.