Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Ризик-менеджмент як система: суб’єкт і об’єкт, функції ризик-менеджменту

Одним з правил управління ризиками вказано на необхідність створення спеціального механізму управління ризиками - ризик-менеджменту та його інфраструктури. Разом це представляє з себе систему управління ризиками. Існують різні методи впливу на ступінь та розмір ризику. Найчастіше, такий вплив здійснюється за допомогою особливої стратегії та відповідних прийомів фінансового менеджменту. У сукупності стратегія та прийоми утворюють своєрідний механізм управління ризикомризик-менеджмент.

В основі ризик-менеджменту покладено організацію робіт по зниженню ступеню ризику, мистецтво одержання та збільшення доходу у невизначеній господарській ситуації.

Таким чином, ризик-менеджмент –поняття дуже широке, яке охоплює різні проблеми пов,язані практично з усіма напрямами і аспектами управління. Головні задачі менеджера в даній галузі загальновідомі:знайти область підвищеного ризику, оцінити ступінь ризику, розробити і прийняти заходи, які попереджають ризик, у випадку збитків, прийняти міри до оптимального їх покриття, аналізу і попередження ризику.

Ризик-менеджментявляє собою систему управління ризиком і економічними, а найчастіше фінансовими, відносинами, які виникають в процесі цього управління, це система оцінки ризику, управління ризиком і фінансовими відносинами, які виникають в процесі бізнесу.

Ризик-менеджмент як система управління складається з двох підсистем: керуючої (суб,єкта) та керованої (об,єкта). Схематично це відображено на рисунку 5.

 
 

 


Рис.5. Структурна схема ризик-менеджменту

Кінцева мета ризик-менеджменту полягає в одержанні найбільшого прибутку при оптимальному, прийнятному для підприємця співвідношенні прибутку та ризику.

Суб’єкт управління в ризик-менеджменті – це спеціальна група людей об,єднана у відділ або окремі функціональні виконавці (фінансовий менеджер, менеджер по ризиках, спеціаліст по страхуванню, аквізитор, актуарій, андеррайтер і інші), які через різні заходи та методи управлінського впливу здійснюють цілеспрямоване функціонування об’єкту управління.

Розрізняють два типи функцій ризик-менеджменту – функції об’єкта управління та функції суб’єкта управління (Рис.6.).

 

 


Рис.6.Функції ризик-менеджменту

 

Характеристика загальних функцій суб’єкту управління представлена у таблиці 4.

Функція суб’єкту управління ризик-менеджменту “організація” передбачає визначення органу управління ризиком на господарюючому суб’єкті.

Органами управління ризиком можуть бути: фінансовий менеджер, менеджер по ризику або відповідний апарат управління – відділи, сектори, які є структурними підрозділами фінансової служби господарюючого об’єкту.

 

 

Таблиця 4. Характеристика функцій суб’єкту управління в ризик-менеджменті

№№ Функція Характеристика
1. Прогнозування Розробка на перспективу змін фінансового стану об’єкту у цілому та його різних частин. Це передбачення певної події
2. Організація Об’єднання людей, які спільно реалізують програму ризикового вкладення капіталу на ґрунті певних правил та процедур, до яких належить: створення органів управління, побудова структури апарату управління, встановлення взаємозв’язків між управлінськими підрозділами, розробка норм, нормативів, методик і т.ін.
3. Регулюван-ня Вплив на об’єкт управління через який досягається стан стабільності цього об’єкта у випадку відхилення від заданих параметрів. Охоплює як правило поточні заходи по усуненню відхилень що виникли.
4. Координат-ція Забезпечує єдність відносин об’єкту управління, суб’єкту управління, апарату управління та окремого працівника.
5. Стимулю-вання Мотивування фінансових менеджерів та інших спеціалістів, які зацікавлені у результатах своєї праці
6. Контроль Перевірка організації роботи по зниженню ступеня ризику та аналіз результатів заходів по зниженню ступеню ризику

 


Читайте також:

  1. А/. Фізичні особи як суб’єкти цивільного права.
  2. Автоматизоване робоче місце (АРМ) бухгалтера: призначення, функції та його рівні
  3. Авторське право і право власності на матеріальний об’єкт, в якому втілено твір
  4. Агностик, суб’єкт пізнання, субстанція
  5. Адвокатура в Україні: основні завдання і функції
  6. Адміністративна відповідальність: поняття, мета, функції, принципи та ознаки.
  7. Ад’юнкт (аспірант) як суб’єкт наукової діяльності
  8. Алгоритм знаходження ДДНФ (ДКНФ) для даної булевої функції
  9. Але відмінні від значення функції в точці або значення не існує, то точка називається точкою усувного розриву функції .
  10. Аналіз коефіцієнтів цільової функції
  11. Анулювання ліцензії (патенту) на здійснення суб’єктом господарювання певних видів господарської діяльності.
  12. АРХІВНІ ДОВІДНИКИ В СИСТЕМІ НДА: ФУНКЦІЇ ТА СТРУКТУРА




Переглядів: 3659

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Лекція 6-7. Ризик-менеджмент як система управління ризиком і особливості її застосування в процесі управління ризиками зовнішньоекономічної діяльності | Організація ризик-менеджменту, основні правила ризик-менеджменту та умови їх реалізації

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.01 сек.