Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Інтегроване середовище розробки Delphi.

Delphi – це середовище швидкої розробки, в якій як мова програмування використовується Object Pascal. У основі ідеології Delphi лежить технологія візуального проектування і методологія об'єктно-орієнтованого програмування.

Зовнішній вигляд середовища програмування Delphi відрізняється від багатьох інших з тих, що можна побачити в Windows. Наприклад, Borland Pascal for Windows 7.0, Borland C++, Word for Windows, Program Manager - це все MDI застосування і виглядають по-іншому, чим Delphi. MDI (Multiple Document Interface) - визначає особливий спосіб управління декількох дочірніх вікон усередині одного великого вікна.

Середовище Delphi же слідує іншій специфікації, званій Single Document Interface (SDI), і складається з декількох окремо розташованих вікон.

Основні складові частини середовища програмування Delphi:

1. Дизайнер Форм (Form Designer)

2. Вікно Редактора Початкового Тексту (Editor Window)

3. Палітра Компонент (Component Palette)

4. Інспектор Об'єктів (Object Inspector)

Є, звичайно, і інші важливі складові Delphi, на зразок лінійки інструментів, системного меню і багато інших, потрібні Вам для точної настройки програми і середовища програмування.

Дизайнер Формв Delphi так інтуїтивно зрозумілий і простий у використанні, що створення візуального інтерфейсу перетворюється на дитячу гру. Дизайнер Форм спочатку складається з одного порожнього вікна, яке Ви заповнюєте всілякими об'єктами, вибраними на Палітрі Компонент.

Не дивлячись на всю важливість Дизайнера Форм, місцем, де програмісти проводять основний час є Редактор. Логіка є рушійною силою програми і Редактор- те місце, де Ви її “кодуєте”.

Рисунок 2 Дизайнер форм.

Рисунок 3 Вікно редактора.

Палітра Компонент (див. рис.4) дозволяє Вам вибрати потрібні об'єкти для розміщення їх на Дизайнері Форм. Для використання Палітри Компонент просто перший раз клацніть мишкою на один з об'єктів і потім другий раз - на Дизайнері Форм. Вибраний Вами об'єкт з'явиться на проектованому вікні і їм можна маніпулювати за допомогою миші.

Палітра Компонент використовує посторінкове угрупування об'єктів. Внизу Палітри знаходиться набір закладок - Standard, Additional, Dialogs і т.д. Якщо Ви клацнете мишею на одну із закладок, то Ви можете перейти на наступну сторінку Палітри Компонент. Принцип розбиття на сторінки широко використовується в середовищі програмування Delphi і його легко можна використовувати в своїй програмі. (На сторінці Additional є компоненти для організації сторінок із закладками зверху і знизу).

Рисунок 4 Палітра Компонент.

 

Припустимо, Ви поміщаєте компонент TEdit на форму; Ви можете рухати його з місця на місце. Ви також можете використовувати межу, що промальовувала навколо об'єкту для зміни його розмірів. Більшістю інших компонент можна маніпулювати тим же чином. Проте, невидимі під час виконання програми компоненти (типу TMenu або TDataBase) не міняють своєї форми.

Зліва від Дизайнера Форм Ви можете бачити Інспектор Об'єктів (рис.4). Відмітьте, що інформація в Інспекторі Об'єктів міняється залежно від об'єкту, вибраного на формі. Важливо зрозуміти, що кожен компонент є справжнім об'єктом, і Ви можете міняти його вигляд і поведінку за допомогою Інспектора Об'єктів.

Інспектор Об'єктів– вікно редактора властивостей об'єктів призначене для редагування значень властивостей об'єктів.

Об'єкти - це діалогові вікна і елементи управління (поля введення, висновку, кнопки, перемикачі і ін.)

Властивості об'єкту – це характеристики що визначають вигляд, положення і поведінку об'єкту. Наприклад властивості Width і Height задають розмір (ширину і висоту) форми, властивості Top і Left положення форми на екрані, Caption – задає текст заголовка.

Інспектор Об'єктів складається з двох сторінок, кожну з яких можна використовувати для визначення поведінки даного компоненту. Перша сторінка - це список властивостей, друга - список подій.

Рисунок 5 Інспектор об'єктів.

 

Ви можете використовувати закладки внизу Інспектора Об'єктів для перемикання між сторінками властивостей і подій. Сторінка подій пов'язана з Редактором; якщо Ви двічі клацнете мишкою на праву сторону якого-небудь пункту, то відповідний даній події код автоматично запишеться в Редактора, сам Редактор негайно одержить фокус, і Ви відразу ж маєте можливість додати код обробника даної події.

 


Читайте також:

  1. III. Етапи розробки програмного забезпечення
  2. Qорганізаційне середовище, в якому виконується робота
  3. V. Рекомендації і розробки маркетинг-консалтингу.
  4. Аварії з викидом радіоактивних речовин у навколишнє середовище
  5. Аварії з викидом радіоактивних речовин у навколишнє середовище
  6. Аерозолями називають дисперсні системи, дисперсною фазою яких можуть бути тверді частинки або крапельки рідини, а дисперсійним середовищем є газ ( повітря ).
  7. Алгоритм розробки методичних основ бюджетування
  8. Алгоритм розробки техніко-економічного обґрунтування будівництва нового та реконструкції діючих підприємств харчування.
  9. Антропогенний вплив на навколишнє середовище
  10. Антропогенний вплив на навколишнє середовище
  11. Антропогенний вплив на навколишнє середовище УКРАЇНИ
  12. Антропогенний вплив на природне середовище та сучасні екологічні проблеми




Переглядів: 3186

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Функції перетворення типів | Основна форма і її властивості.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.