Цей реквізит є невід'ємною частиною тексту документа, що оформляється на бланку або аркуші паперу формату А4 незалежно від його виду і призначення (крім телеграм, телефонограм, повідомлень та відповідей на листи громадян).
Реквізит мусить відбивати головну ідею текст, його смисловий аспект.
Якщо в документі порушується кілька питань, заголовок формулюється узагальнено. Крапка в кінці заголовка до тексту не ставиться.
Мета створення заголовка — прискорити процес опрацювання документа і його проходження через структурні підрозділи установи та службових осіб безпосередньо до виконавця.
Заголовок до тексту має бути лаконічним, точним, максимально повно розкривати зміст документа, граматично узгоджуватися з його назвою. Якщо останній складається на основі уніфікованої форми (наказ; постанова; протокол), постійна частина заголовка, що входить у назву форми документа, доповнюється інформацією, яка конкретизує його зміст.
Не прийнято розміщувати назви (заголовки) складових частин тексту в нижній частині аркуша, якщо під ними менше 5 рядків наступного тексту. В цьому випадку заголовок нової складової частини тексту документа краще починати на наступному аркуші.
Гриф обмеження доступу до документа (реквізит15)
Реквізит проставляється на документах, що містять інформацію особливого характеру для обмеженого кола осіб.
Віднесення інформації до державної таємниці здійснюється відповідно до Закону України «Про державну таємницю»
Доступ до інформації може обмежуватися її власником тільки згідно з законодавством.
Частина четверта. Погодження та засвідчення документів (реквізити що надають документу чинності )
Внутрішнє та зовнішнє погодження документа
Проекти підготовлених документів перед їх засвідченням у деяких випадкав погоджують із зацікавленими установами, структурними підрозділами, окремими посадовими особами.
Розрізнюють дві форми погодження документів — внутрішнє (з підрозділами та службовими особами) і зовнішнє (з підвідомчими та сторонніми організаціями). Внутрішнім погодженням проекту документа є візування.