Для того, щоб повернути виділений об’єкт, слід включити команду Поворот. Задайте точку центру повороту. Якщо відоме положення, яке повинна зайняти будь-яка точка зображення, задайте її в якості базової Т1. Потім задайте нове положення цієї точки Т2. якщо відомий кут повороту, введіть його у відповідне поле Панелі властивостей.
Іноді виникає потреба повернути лише частину геометричного об’єкта, а решта відповідним чином перебудувати. Таке редагування здійснюється за допомогою команди Деформація поворотом.
Маштабування
Для виконання маштабування виділених об’єктів, викличте команду Маштабування.
Введіть у відповідні поля Панелі властивостей значення коефіцієнтів маштабування в напрямку осей координат (можна вводити різні значення коефіцієнтів маштабування по осям.). Задайте точку центра маштабування.
Введення маштабу по осі Y неможливе, якщо серед виділених об’єктів є кола чи дуги. В цьому випадку виконання операції здійснюється зі значенням маштабу по осі Y, що рівне маштабу по осі Х.
Група перемикачів Виносні лінії, керує маштабуванням виносних ліній.
На малюнку варіант А - початковий варіант 1:1, Б - зменшений 0,5:0,5 без маштабування виносних ліній.
Виносні лінії і лінії виноски розмірів по замовчуванню на маштабуються, тобто їх довжина залишається такою ж як в оригінальному зображенні. При цьому в групі виносні лінії активний перемикач Не маштабувати. Якщо необхідно змінити довжину виносних ліній і ліній виносок у відповідності з заданими коефіцієнтами маштабування, активізуйте опцію Маштабувати.
Симетрія
Для виконання перетворення симетрії відносно прямої для виділених об’єктів, викличте команду Симетрія.
Задайте першу точку, що належить осі симетрії Т1. Якщо положення другої точки Т2 на осі відоме, задайте його. Якщо відомий кут нахилу осі (кут між нею і віссю абсцис поточної системи координат) введіть його у відповідне поле на Панелі властивостей.