Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Посадові особи митної служби України

Вступ

Висновки

Вступ

ПЛАН

Дніпропетровськ 2011

ПРАЦІВНИКИ МИТНИХ ОРГАНІВ, СПЕЦІАЛІЗО­ВАНИХ МИТНИХ УСТАНОВ ТА ОРГАНІЗАЦІЙ

ТЕМА №8

Лекція

з навчальної дисципліни "Митне право"

 

(лекція 2 години)

 

 

Для студентів, слухачів юридичного факультету ННІ права та безпеки

 

 

 


Лекцію підготував Рибіцький С.Б. вкладач кафедри загальноправових дисциплін юридичного факультету ННІ права та безпеки ДДУВС

 

Рецензенти:

 

Алєксєєнко І.Г. кандидат юридичних наук (Дніпропетровський національний університет, кафедра господарського та цивільного права)

 

Василенко І.К. кандидат юридичних наук (Донецького юридичного інституту Луганського державного університету внутрішніх справ ім. Е.О. Дідоренка, кафедра адміністративного права та адміністративної діяльності ОВС)

 

 

Лекція обговорена та схвалена на засіданні кафедри загальноправових дисциплін юридичного факультету ННІ права та безпеки

“31” серпня 2011 р., протокол № 1

 


 

 

 

 

1. Посадові особи митної служби України. Підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації працівників митної служби України.

2. Правовий захист працівників митної служби України. Застосування фізичної сили, спеціальних засобів та зброї посадовими особами митної служби України.

3. Соціальний захист працівників митних органів. Підрозділи власної безпеки митних органів України.


РЕКОМЕНДОВАНА Література:

Нормативна література

1. Конституція України від 28.06.1996 №254к/96-ВР

2. Про внесення змін до Конституції України: Закон України від 8 грудня 2004р. // Відомості Верховної Ради України. – 2005. - №2 . – Ст.44.

3. Господарський процесуальний кодекс України від 11.06.1991 №1798-ІІІ.

4. Кримінальний кодекс України від 05.04.2001 №2341-ІІІ.

5. Митний кодекс України від 11.07.2002 №92-IV.

6. Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил» від 17.05.2001 №2415-ІІІ.

7. Закон України «Про Єдиний митний тариф» від 05.02.92 р.

8. Закон України «Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними» від 18.11.97 р. № 637/97-ВР.

9. Закон України “Про митну справу в Україні” від 25.06.1991 р. №1262-ХІІ

10. Закон України “Про ставки акцизного збору та ввізне мито на деякі транспортні засоби та шини до них від 24.05.1996р. №216/96-ВР

11. Закон України «Про транзит вантажів» від 20.10.99 р. № 1172-ХІV.

12. Указ Президента України (із змінами та доповненнями) «Про облік ок­ремих видів зовнішньоекономічних договорів (контрактів) в Україні» від 07.11.94 р. № 659/94.

13. Указ Президента України від 29 листопада 1996 року за № 1145/96 «Про Державну митну службу України»

14. Указ Президента України “Про заходи щодо забезпечення контролю за переміщенням товарів транзитом через територію України” від 14.07.1995р. № 614/95 // Урядовий кур’єр, 18.07.95, №106.

15. Постанова Кабінету Міністрів України від 27.01.95 р. № 57 «Про за­твердження Правил перетину державного кордону громадянами Украї­ни».

16. Постанова Кабінету Міністрів України від 18.08.95 р. № 665 «Про за­твердження загальних правил відкриття та діяльності пунктів пропуску че­рез державний кордон».

Навчальна література

1. Ємченко І.В. Митна справа. Навчальний посібник для студентів кооперативних вищих навчальних закладів. — К.: НМЦ "Укоопосвіта", 2001. -472 с.

2. Закон України "Про державну службу".

3. ЗУ "Про митну справу в Україні" від 25.06.1991 р. зі змінами і доповненнями.

4. Митний кодекс України від 11 липня 2002 року,


Посадовими особами митних органів можуть бути лише гро­мадяни України.

Посадові особи митних органів, визнані за вироком суду, що набрав законної сили, винними у вчиненні злочину, звільняються зі служби в митних органах.

Посадові особи митних органів проходять атестацію. Порядок її проведення визначається Головою Державної митної служби Україні.

Посадовим особам митних органів присвоюються персональні звання відповідно до займаних посад і визначених строків вислуги у кожному званні.

Вплив у будь-якій формі, без ознак злочину, на посадових осіб митних органів з метою перешкоджання виконанню ними служ­бових обов'язків або прийняття неправомірних рішень тягне за со­бою накладення штрафу на громадян у розмірах, передбачених чинним законодавством.

Мета лекції розглянути: Посадові особи митної служби України. підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації працівників митної служби України. Правовий захист працівників митної служби України. Застосування фізичної сили, спеціальних засобів та зброї посадовими особами митної служби України. Соціальний захист працівників митних органів. Підрозділи власної безпеки митних органів України.

 


Посадовими особами митних органів можуть бути лише гро­мадяни України.

Посадові особи митних органів, визнані за вироком суду, що набрав законної сили, винними у вчиненні злочину, звільняються зі служби в митних органах.

Посадові особи митних органів, яким вперше присвоюється персональне звання, приймають урочисте зобов'язання посадових осіб митних органів визначеного змісту. Процедура прийняття урочистого зобов'язання визначається Головою Державної митної служби України.

Посадові особи митних органів не можуть бути членами політичних партій, рухів та об'єднань, а також організовувати страйки і брати участь у них, вчиняти інші дії, що перешкоджають нормальному функціонуванню митних органів.

Посадові особи митних органів не мають права:

Ø займатися будь-якою підприємницькою діяльністю безпо­середньо чи через посередників або підставних осіб;

Ø входити самостійно, через представника або підставних осіб до складу правління чи інших виконавчих органів підприємств, кредитно-фінансових установ, господарських товариств тощо, організацій, спілок, об'єднань, кооперативів, що займаються підприємницькою діяльністю;

Ø бути повіреним третіх осіб у митних справах;

Ø використовувати своє службове становище для будь-якого не передбаченого законодавством України сприяння особам або підприємствам, установам, організаціям усіх форм власності й одержувати за це винагороди, послуги чи пільги.

Забороняється спільна служба в одному митному органі (під­розділі) осіб, які є близькими родичами чи свояками, якщо за служ­бовим становищем один з них підлеглий або підконтрольний іншому.

Посадові особи митних органів проходять атестацію. Порядок її проведення визначається Головою Державної митної служби Україні.

Посадовим особам митних органів присвоюються персональні звання відповідно до займаних посад і визначених строків вислуги у кожному званні.

Постановою Верховної Ради України № 2099-12 від 05 лютого 1992 року "Про персональні звання державної митної служби України" та ст. 410 Митного кодексу України встановлюються такі персональні звання митної служби:

- дійсний державний радник митної служби;

- державний радник митної служби І рангу;

- державний радник митної служби II рангу;

- радник митної служби І рангу;

- радник митної служби Прангу; -радник митної служби НІрангу;

- інспектор митної служби І рангу;

- інспектор митної служби П рангу;

- інспектор митної служби IIIрангу;

- старший прапорщик митної служби;

- прапорщик митної служби;

- старшина митної служби;

- курсант.

Посадовим особам митних органів, які мають персональні звання, встановлюються такі строки вислуги: для жінок 20 років з правом виходу на пенсію у 50 років, для чоловіків 25 років з правом виходу на пенсію у 55 років [1].

Підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації працівників митної служби України.

Академія митної служби в Україні, що знаходиться в м. Дніпро­петровську, займається підготовкою кваліфікованих кадрів, які поповнюють лави працівників митних органів. Тут же діють курси з підвищення кваліфікації керівного складу митниць.

У структурних підрозділах митної служби основним видом підвищення кваліфікації працівників, яке здійснюється без відриву від виробництва, є професійна підготовка, загальне керівництво нею здійснюють навчально-методичні ради.

Виховна робота в митній службі проводиться у структурних підрозділах митниць та інших митних установ. Керівник підрозділу веде щоденник виховної роботи. Всі негативні прояви розглядаються керівництвом і, залежно від ступеня провини вживаються заходи виховного та дисциплінарного впливу. Співробітники які відзначилися при виконанні поставлених завдань, заохочуються керівництвом.

У структурних підрозділах служби організовуються у вста­новленому порядку навчання з дотримання вимог правил і норм охорони праці та пожежної безпеки.

У службі вирішуються питання стосовно проведення лабо­раторних досліджень умов праці, атестації робочих місць на відпо­відність нормативним актам про охорону праці.

 


Читайте також:

  1. III.Цілі розвитку особистості
  2. III.Цілі розвитку особистості
  3. III.Цілі розвитку особистості
  4. Roboform - Ваш Особистий Зберігач Секретів!
  5. V здатність до встановлення та підтримки гарних особистих стосунків і веденню етичного способу життя.
  6. V Суттю Я-концепції стає самоактуалізація в межах моральних правил і більше значимих особистісних цінностей.
  7. V Такі негативні особистісні утворення, як самовпевненість і нерозвиненість автономії та ініціативи, обумовлюють неадаптивне старіння людини.
  8. А. В. Петровський виділяє три стадії розвитку особистості в процесі соціалізації: адаптацію, індивідуалізацію і інтеграцію.
  9. А/. Верховна Рада України.
  10. А/. Фізичні особи як суб’єкти цивільного права.
  11. Аварійно-рятувальні підрозділи Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, їх призначення і склад.
  12. Аварійно-рятувальні служби




Переглядів: 853

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Висновок | Застосування фізичної сили, спеціальних засобів та зброї посадовими особами митної служби України.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.