Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Графічне зображення допусків і відхилень

Графічний спосіб зображення допусків і відхилень, які встановлюють на розміри деталей і їх з’єднань, володіє високою наочністю. Цей методдозволяє швидко визначити характер з’єднання деталей і полегшує виконання різних розрахунків, пов’язаних з точністю деталей і з’єднань.

Розглянемо принцип графічного зображення допусків окремих деталей (рис. 2).

Рис. 5. Графічне зображення допусків та відхилень на прикладі сполучення осі з корпусом

На рис. 5, апоказано сполучення осі 7 з корпусом 12. У всіх придатних деталей, що поступають на складання, розміри поверхонь (рис. 5, б), що сполучаються, знаходяться в межах від Dmax, до Dmin для отвору (корпус 12) і від dmax до dmin для валу (вал 7).При графічному зображенні допусків деталі, для яких будуються схеми допусків, не викреслюють, замість деталей на схемах дають умовні зображення отворів і валів без дотримання масштабу (рис. 5, б,в і г).

Сумістимо контури отворів і валів (окремо), виготовлених за граничними розмірами, так, щоб співпали їх осьові лінії (рис. 5, в). Тоді дійсні розміри всіх придатних деталей опиняться в зонах, обмежених граничними розмірами. Сума цих зон, розташованих симетрично щодо осі, виражає допуски отвору ТD і валу Тd ( ).Проте таке зображення допусків незручне. Для спрощення і підвищення наочності ескізів зручніше зображати зони допусків отворів і валів в цілому (рис. 5, г). Для цього граничні контури отворів і валів сумістимо нижніми твірними. Тоді при тих же розмірах допуски можна зобразити зонами, розташованими між верхніми твірними суміщених контурів.

Типові приклади графічного зображення допусків, відхилень, номінальних і граничних розмірів та інших параметрів точності отворів і валу зображено на рис. 6, а.

Рис. 6. Схеми графічного зображення допусків, відхилень, номінальних і граничних розмірів

Ці схеми побудовані на основі викладеного принципу. Масштаб при побудові таких схем витримати не можна, оскільки допуски на обробку деталей в сотні і тисячі разів менше номінальних розмірів. Тому горизонтальні лінії, що визначають граничні розміри Dmax, Dmin, dmax і dmin проводять на довільних відстанях від нижньої лінії, що є нижньою твірною суміщених контурів отворів або валів. Крім того, проводять горизонтальну лінію ОО,що називається нульовою. Нульова лінія лінія, положення якої відповідає номінальному розміру. Від неї відкладають відхилення при графічному зображенні допусків і посадок; позитивні ‑ в один бік (наприклад, вгору), а від’ємні - в іншу (донизу).

На схемах указують номінальний D і граничні (Dmax, Dmin, dmax і dmin) розміри, граничні відхилення (ES, EI, es, ei) поля допусків і інші параметри.

Поле допуску поле, обмежене верхнім і нижнім відхиленнями. Поле допуску визначається величиною допуску і його положенням щодо номінального розміру. При графічному зображенні поля допусків показують зонами, які обмежені двома лініями, проведеними на відстанях, що відповідають верхньому і нижньому відхиленням (див. рис. 6, а).

Положення нуля допуску щодо номінального розміру або нульової лінії визначається одним з двох відхилень ‑ верхнім або ніжнім, яке називають основним. У системі допусків і посадок за основне відхилення прийнято менше із двох відхилень по абсолютному значенню, тобто найближче до нульової лінії. Для схеми, приведеної на рис. 6, а, основнимивідхиленнями є: для поля допуску отвору ‑ нижнє відхилення ЕІ; дляполя допуску валу ‑ верхнє відхилення es.

Граничні відхилення відкладають від нульової лінії, а їх чисельні значення цілком визначають величину і положення поля допуску щодо цієї ж лінії. Ця обставина дозволяє застосувати більш простій спосіб графічного зображення полів допусків ‑ через одні відхилення (рис. 6, б).На таких спрощених схемах не указують номінальні і граничні розміри. Положення нульових ліній завжди відповідає кінцю вектора номінального розміру, який умовно направляють від низу до верху. Завдяки цьому спрощені схеми можна викреслювати в масштабі; вони виходять наочними, простими та компактними, аніж схеми на рис. 6, а.


Читайте також:

  1. III. ЗОБРАЖЕННЯ (ГОСТ 2.305-68. Изображения – виды, разрезы, сечения)
  2. Аерофототопографічне знімання
  3. Алгоритм розміщення зображення на слайді
  4. Аналіз відхилень від нормативів та їх впливу на прибуток
  5. Аналіз відхилень – основний інструмент оцінки діяльності центрів відповідальності
  6. Аналіз відхилень — основний інструмент оцінки діяльності центрів відповідальності
  7. Аналіз факторів і причин відхилень від плану введення виробничих потужностей і основних фондів
  8. Вигідне господарсько-географічне розташування Харкова перетворило його у XVIIІ ст. на один з найпотужніших економічних центрів Російської імперії.
  9. Видання. Поліграфічне виконання. Терміни та визначення
  10. Види відхилень
  11. Виділення областей зображення в Adobe Photoshop.
  12. Виділення областей зображення в Adobe Photoshop.




Переглядів: 3872

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Поняття вала i отвору. Основні вал i отвiр. | Одиниця допуску та поняття про квалітет

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.