Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Типові технологічні маршрути оброблення станин.

При побудові ТП виготовлення станин необхідно враховувати особливості, пов’язані з відносно великими розмірами і масою, а також наявністю напрямних:

- необхідність проведення старіння для попередження короблення станини і, як наслідок, необхідність розділення у часі повного чорнового і чистового оброблення заготовки литої станини, а для маложорстких станин прецизійних верстатів – ще й напівчистового оброблення;

- бажаність скорочення до мінімуму кількості встановлень і перевстановлень заготовки до повного оброблення, враховуючи особливо великі втрати часу на міжопераційне транспортування, встановлення і зняття з верстата (з вивірюванням), складність досягнення необхідної точності встановлення через великі контактні деформації і власні деформації заготовки;

- специфіку наявного поздовжньо-оброблювального устаткування, яке необхідне для високоточного оброблення напрямних, що вимагає виділення таких операцій як самостійних і призводить до збільшення кількості перевстановлення заготовки.

Скорочення кількості перевстановлень заготовки можна забезпечити за рахунок:

- скорочення кількості етапів оброблення заготовки (чорнового, напівчистового, чистового і викінчувального) в результаті підвищення розмірної точності заготовок, покращення їх якості, зменшення здатності станин до жолоблення;

- використання плит-супутників чи палет;

- застосування верстатів з ЧПК і багатоцільових верстатів, у т.ч. для п’ятистороннього оброблення заготовок;

- підвищення технологічності конструкції станини.

Всі типові маршрути обробки станин починаються з оброблення основи - технологічної бази для оброблення більшості поверхонь.

Загалом, типовим ТП оброблення станин є такий (//Правила єдності і постійності баз!//).

1. Розмітка заготовки.

2. Оброблення основи (чорнове, чистове).

3. Оброблення напрямних (чорнове, чистове).

4. Оброблення боковин (чорнове, чистове).

5. Повторна розмітка.

6. Оброблення головних отворів.

7. Оброблення кріпильних отворів.

8. Старіння.

9. Термічне оброблення напрямних.

10. Викінчувальне оброблення основи.

11. Викінчувальне оброблення напрямних.

12. Викінчувальне оброблення головних отворів.


6. Чорнове оброблення заготовок станин проводиться з метою:

- зняття ливарної кірки та дефектного шару (який вміщує відбілений чавун)з оброблюваних поверхонь;

- забезпечення необхідних розмірів заготовки; оптимального припуску для чистового оброблення;

- забезпечення рівномірності припуску під подальше чистове оброблення напрямних;

- забезпечення потрібних зв’язків у станині між усіма обробленими поверхнями.

- виявлення можливих дефектів на всіх відповідальних поверхнях.

Чорнове оброблення може бути виконане торцевим фрезеруванням, струганням (один з основних методів оброблення напрямних в серійному виробництві), фрезеруванням на карусельно-фрезерних верстатах, точінням на токарно-карусельних верстатах, обдирним шліфуванням, шліфуванням абразивною стрічкою на стрічко-шліфувальних верстатах.

Вибір методу оброблення основи здійснюється з врахуванням контуру оброблюваної поверхні (рис. 2.8), припуску, кількості заготовок у партії, наявності устаткування та інших умов виробництва. Вибір оптимального методу оброблення здійснюється за мінімумом приведених витрат чи собівартості оброблення.

Рис. 2.8.Контури оброблюваних поверхонь основ станин.

Чорнове оброблення напрямних здійснюється відразу після оброблення технологічних баз. Прямолінійні чавунні напрямні оброблюють звичайно струганням чи фрезеруванням. Кругові напрямні – обточування на токарно-карусельному верстаті.

Фрезерування напрямних може здійснюватися на універсальних і спеціальних багатошпиндельних поздовжньо-фрезерних верстатах, а також на багатоцільових верстатах з ЧПК різними методами. //Схеми оброблень наводяться рисунками на дошці//.

6.1. Фрезерування стандартними торцьовими, циліндричними і дисковими фрезами.Приклад оброблення напрямних токарного верстату (рис. 9) на чотирьохшпиндельному поздовжньо-фрезерному верстаті показано на рис. 10.

Рис. 2.9. Напрямні токарного верстата.

На кожному шпинделі закріплена одна стандартна фреза. Для повного оброблення усіх поверхонь необхідно (у даному випадку) сім окремих переходів зі зміною фрез і зміною положення шпиндельних бабок. Оброблення напрямних може здійснюватися за одне чи декілька встановлень заготовки станини. При фрезеруванні за одне встановлення збільшується допоміжний час на переналагодження шпиндельних бабок і досягнення точності пробними проходами. При обробленні заготовки за декілька встановлень вся партія станин оброблюється при одному настроюванні бабок. Оптимальний варіант встановлюється за допомогою економічних розрахунків (мінімум собівартості оброблення). Фрезерування стандартними фрезами може ефективно здійснено за одне встановлення заготовки на багатоцільових верстатах, споряджених ЧПК.

Рис. 2.10. Фрезерування прямолінійних напрямних заготовки стандартними фрезами (І – IV – номери шпинделів (шпиндельних бабок)).

6.2. Фрезерування напрямних спеціальним набором фрез.Здійснюється на поздовжньо-фрезерних верстатах. У цьому випадку дві горизонтальні шпиндельні бабки приводять у рух одну оправку з набором профільних фрез, що забезпечує майже повне оброблення профілю напрямних за один робочий хід (рис. 11).

Рис. 2. 11. Фрезерування прямолінійних напрямних заготовки спеціальним набором фрез.

Залишаються необробленими нижні платики і канавки (див. рис. 2.9), які оброблюються на окремій операції ще чотирма фрезами. Набір фрез (рис. 2.11) має тільки чотири стандартні тристоронні фрези, інші фрези є спеціальними (вартість). Висока вартість наборів фрез та їх експлуатації робить економічно доцільним використання цього способу фрезерування напрямних тільки за достатньо великої серійності виготовлення станин.

При обробленні напрямних складного профілю в набір фрез доводиться включати фрези з швидкорізальної сталі, по яких в подальшому встановлюються режими різання (v – за Dmax, sz – за zmin). Внаслідок цього продуктивність оброблення помітно знижується. Велика ширина фрезерованої поверхні вимагає високої потужності приводу і досить високої жорсткості оправки з набором фрез (підвищення собівартості оброблення).

6.3. Фрезерування напрямних кількома наборами фрез.Цей спосіб є проміжним варіантом між фрезеруванням одиночними стандартними фрезами і фрезеруванням одним складним набором фрез. Повне чорнове оброблення напрямних може здійснюватися або на двох чотиришпиндельних поздовжньо-фрезерних верстатах, або на одному восьмишпиндельному (рис. 2.12).

Рис. 2.12. Фрезерування прямолінійних напрямних заготовки декількома наборами фрез (Ф – спеціальні фрези у наборі)..

Невеликі набори з декількох фрез можуть бути в основному отримані з стандартних фрез.

Цей спосіб фрезерування є економічним у серійному виробництві, коли спеціальний фрезерний верстат використовується для оброблення станин одного найменування чи декількох найменувань при малій кількості переналагоджень. При уніфікації профілів напрямних фрезерування наборами фрез може ефективно використовуватися у серійному виробництві при фрезеруванні напрямних на багатоцільових верстатах при суміщенні з фрезеруванням одиночними фрезами.

6.4. Фрезерування на багатоцільових верстатах.За допомогою такого способу оброблення можна виконати чорнове оброблення за два (а в ряді випадків – і за одне) встановлення (якщо бокова сторона станини, наприклад, А – див. рис. 2.13) не потребує чорнового оброблення).

Рис. 2.13. Схеми встановлення литої заготовки на палеті при чорновому обробленні на багатоцільовому верстаті: а) – оброблення заготовки за два встановлення; б) - оброблення заготовки за одне встановлення.



Читайте також:

  1. Атипові форми.
  2. Біоекономічні технологічні платформи та їх значення
  3. Бухгалтерське оброблення первинних документів та їх збереження
  4. Вибір технологічних баз при обробленні станин.
  5. Викінчувальне оброблення напрямних.
  6. Виробничі та типові задачі діяльності, які повинен виконувати випускник вищого навчального закладу зі спеціальності «психологія»
  7. ВИРОБНИЧІ ФУНКЦІЇ, ТИПОВІ ЗАДАЧІ ДІЯЛЬНОСТІ ТА УМІННЯ ЩОДО ВИРІШЕННЯ ТИПОВИХ ЗАДАЧ ДІЯЛЬНОСТІ
  8. Галузеві стандарти, технічні умови та технологічні інструкції на напівфабрикати і кулінарні вироби
  9. Головні технологічні властивості гірничих порід і масивів.
  10. Деякі технологічні схеми видалення та утилізація гною
  11. Експлуатаційна технологічність АНТ
  12. Електростатичні технологічні процеси і їхнє устаткування




Переглядів: 831

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Вибір технологічних баз при обробленні станин. | Чистове оброблення заготовок станин.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.033 сек.