Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Письмове додавання трицифрових чисел, коли сума одиниць дорівнює 10 або сума десятків дорівнює 10 десяткам.

Мета: ознайомити учнів з прийомами письмового додавання трицифрових чисел у випадку, коли сума одиниць дорівнює 10 або сума десятків дорівнює 10 десяткам; вдосконалювати вміння додавати і віднімати іменовані числа; формувати вміння розв'язувати задачі з буквеними даними; закріплювати вміння розв'язувати задачі на зведення до одиниці; розвивати мислення; виховувати увагу.

Хід уроку.
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Перевірка домашнього завдання
2. Усний рахунок

 

3. Робота за картками індивідуального контролю
4. Корекція раніше отриманих знань. Розв'язування задачі (с 99, завдання 640)
— За даними таблиці складіть і розв'яжіть задачу, подібну до задачі, яку ви розв'язували вдома.
— Що дізнаємося, якщо 36 : 6? (Скільки пельменів за І хвилину зліпив кухар спочатку.)
— Як дізнатися, скільки пельменів він стане ліпити, якщо за 1 хвилину ліпитиме на 2 пельмені більше? (Додати 2)
— Якою дією дамо відповідь на питання задачі? (Діленням)
— Розв'язання і відповідь запишіть самостійно. Слабшим учням учитель роздає картки-підказки. Розв'язання
1)[]:[] = []
2)[]+[] = []
3)[]:[] = []
Відповідь: 7 пельменів.
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ми ознайомимося з письмовим додаванням трициф-рових чисел у випадку, коли сума одиниць дорівнює 10 або сума десятків дорівнює 10 десяткам; будемо розв'язувати задачі з буквеними даними.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Пояснення нового матеріалу (с 100, завдання 641)
— Прочитайте приклад з підручника.
376
+
414
790
— Поясніть прийом письмового додавання, коли при додаванні одиниць дістаємо десяток. (6 і 4 — 10, 0 пишемо під одиницями, 1 переносимо до де сятків. 7 і 1 — 8 та ще 1—9 пишемо під десятками. З сотні і 4 сотні 7 со тень. Число 7 пишемо під сотнями. Усього 790.)
— Прочитайте приклад з підручника.
225
+384
609
— Поясніть прийом письмового додавання, коли сума десятків дорівнює 10 десяткам. (До 5 од. + 4 од. = 9 од. До 2 dec. + 8 dec. = 10 dec.— 1 сотня. У сумі на місці десятків запишемо 0, а одну сотню перенесемо до сотень. До 2 com. + + 3 com. = 5 com. та ще 1 com. буде 6 com. Усього 609.)
2. Первинне закріплення (с. 100, завдання 642)
— Обчисліть приклади з коментуванням біля дошки, записуючи доданки стовпчиком.
3. Усне додавання іменованих чисел
2 м 80 см + 20 см = 3 м
4 м - 20 см = 400 см - 20 см = 380 см = 3 м 80 см
5м 7см + 3см = 5м10см = 5м1дм
2 м — 2 дм 5 см = 20 дм — 2 дм 5 см = 17 дм 5 см
Фізкультхвилинка
V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1. Робота над задачею з буквеними даними [с 100,завдання644)
— Якщо задача містить буквене дане, то відповідь записують у вигляді виразу.
— Складіть вираз для розв'язання задачі. а + b — зібрали хлопчики
— Замість букв підставте їх значення, запишіть розв'язання в стовпчик. Відповідь: 290 каштанів хлопчики зібрали разом.
2. Самостійна робота (с. 100, заедания 645)
— Складіть коротку умову до задачі та розв'яжіть її самостійно. Розв'язання
1)212 + 6 = 218 (в.) — за другий місяць 2)212 + 218+ 175 = 605(6.)
Відповідь: 605 верстатів було замовлено заводу.
3. Завдання з логічним навантаженням (с 100, завдання 646) 111-11 = 100
VI. ПІДСУМОК УРОКУ
— Поясніть спосіб письмового обчислсппя прикладів 237 + 123; 153 + + 556.
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ.
С. 100, завдання 647; 648.

 

 


Читайте також:

  1. Автододавання та автообчислення.
  2. Аксіоми додавання і множення
  3. Алгебраїчна сума струмів у вузлі дорівнює нулю.
  4. Алгоритм додавання цілих невід’ємних чисел
  5. Види і схеми відбору одиниць
  6. ВИДИ КАЛЬКУЛЯЦІЙНИХ ОДИНИЦЬ
  7. Визначення добутку на множині цілих невід’ємних чисел, його існування та єдиність. Операція множення та її основні властивості (закони).
  8. Визначення суми на множині цілих невід’ємних чисел, її існування та єдиність. Операція додавання та її основні властивості (закони).
  9. Визначення числа одиниць переносу
  10. Віднімання круглих трицифрових чисел з переходом через розряд виду 420 – 70. Вправи і задачі на застосування вивчених випадків арифметичних дій
  11. Віднімання трицифрових чисел виду 600-270. Периметр трикутника
  12. Віднімання трицифрових чисел способом округлення. Розв'язання задач, що містять буквені дані.




Переглядів: 723

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
МАТЕМАТИКА 05.02 | МАТЕМАТИКА 10.02

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.016 сек.