Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



МАТЕМАТИКА 23.04

Розв’язування задач на час. Вправи і задачі на застосування вивчених випадків арифметичних дій.

Мета: вдосконалювати вміння учнів визначати час за годинником; формувати вміння розв'язувати задачі, що включають знаходження частини числа; закріплювати навички ділення двоцифрового числа на двоцифрове; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета.

Хід уроку.
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ми повторимо, як визначати час за годинником.
IV. КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ
1. Робота в парах (с 154, завдання 1016)
1) Запишіть, котру годину показує кожний годинник.
Пояснення за 3-м годинником 1-й спосіб
— Визначимо, де знаходиться годинна стрілка. Бачимо, що годинна стрілка знаходиться між поділками 9 та 10. Уже минуло 9 годин, тому читаємо «9 годин...».
Визначимо, де знаходиться хвилинна стрілка. Хвилинна стрілка — на 7-й поділці. Тому 5 хв • 7 = 35 хв. Читаємо: «9 годин 35 хвилин». 2-й спосіб
— Визначимо, де знаходиться годинна стрілка. Бачимо, що годинна стрілка знаходиться між поділками 9 та 10. Уже минуло 9 годин, тому читаємо «9 годин...».
Визначимо, скільки хвилин не вистачає до 10 годин. Хвилинній стрілці лишилося пройти ще 5 поділок, тому 5 хв • 5 = 25 хв. Читаємо: «Без 25 хвилин десять».
2) Запишіть, котру годину покаже кожний годинник через 30 хв.
2. Розв'язування задач, користуючись годинником (с 154, завдання 1017)
1) Перерва почалася о 9 год 15 хв, а закінчилась— о 9 год 25 хв. Скільки часу тривала перерва? (10 хв)
2) Перерва почалася о 10 год 10 хв і тривала 20 хв. Коли закінчилася перерва? (О 10 год ЗО хв)
3) Урок тривав 40 хв і закінчився об 11 год 20 хв. Коли почався урок? (О 10 год 40 хв)
3. Робота в парах [с 154, завдання 1018)
4. Обчислення з перевіркою (с. 754, завдання 1019)
— Виконайте ділення і перевірте, додаючи значення виразів. Сума значень виразів кожного рядка дорівнює 100.
100 : 25 = 4 90 : 18 = 5 90 : 2 = 45 92 : 2 = 46 (4 + 5 + 45 І 46 = 100)
96:2 = 48 99: 11 = 9 70 : 14 = 5 76:2 = 38 (48 + 9 + 5 + 38 = 100)
5. Розв'язування рівнянь на знаходження дільника (с. 154, завдання 1020)
48:х:=16 36:х=2
х = 3 х = 18
6. Робота над задачами
1) Завдання 1021 (с. 154).
— Поясніть числа задачі.
— Яким є питання задачі?
— Чи можна відповісти на питання задачі?
— Якою дією знайдемо третину?
— Якою дією відповімо на питання задачі? Розв'язання
1)36: 3 = 12 (год.) — третина; 2)36 І 12 = 48 (год.)
Відповідь: школярі планували зробити для лісопарку 36 годівниць для птахів, а зробили на третину більше. 48 годівниць зробили школярі.
Фізкультхвилинка
2) Завдання 1022 (с. 154).
— Запишіть задачу коротко.
— Яким є питання задачі?
— Чи можна відповісти на питання?
— Що треба знати, щоб відповісти на питання?
— Якою дією відповімо на питання?
— Складіть план розв'язування задачі. (Першою дією дізнаємося третю частину. Другою дією дізнаємося, скільки тарілок кожного виду, якщо їх порівну.)
Після цього учні працюють самостійно, один учень — за закритою дошкою.
7. Офтальмологічна пауза
8. Розв'язування логічної задачі (с. 155, завдання 1023) Розв'язання
1) 27 : 3 = 9 (л) — долили;
2) 27 + 9 = 36 (а) — стало;
3) 36 : 3 = 12 (л) — відлили;
4) 36-12 = 24 (л) — стало.
Відповідь: 24 л води стало в бочці.
V. ПІДСУМОК УРОКУ
— Що нового ви дізналися на уроці?
VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С 155, завдання 1024; 1025.

 

 


Читайте також:

  1. Домашнее задание: чтение - в папке (читать словосочетания); математика - в папке (состав числа 6).
  2. Лекція 23.04.2013
  3. МАТЕМАТИКА
  4. Математика
  5. МАТЕМАТИКА 01.04
  6. МАТЕМАТИКА 03.02
  7. МАТЕМАТИКА 04.02
  8. МАТЕМАТИКА 05.02
  9. МАТЕМАТИКА 06.04
  10. МАТЕМАТИКА 10.02
  11. МАТЕМАТИКА 10.03
  12. МАТЕМАТИКА 12.02




Переглядів: 386

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
МАТЕМАТИКА 22.04 | МАТЕМАТИКА 27.04

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.