Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



МАТЕМАТИКА 27.04

Ділення трицифрових чисел на двоцифрові.

Мета: навчати учнів застосовувати алгоритм ділення трицифрових чисел на одноциф-рове число способом випробовування під час розв'язування прикладів і задач; закріплювати вміння розв'язувати задачі вивчених видів; розвивати вміння думати, спостерігати, класифікувати, узагальнювати; виховувати інтерес до математики.

Хід уроку.
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (див. додаток на с ПО)
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ми продовжимо вивчати ділення трицифрових чисел на двоцифрове число.
IV. КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ
1. Коментоване розв'язування прикладів (с 755, завдання 1026)
— Випишіть чотири вирази із часткою 6.
72 : 12 = 6 90 : 15 = 6 84 : 14 = 6 78 : 13 = 6
2. Знаходження часток способом випробовування (с 155, завдання 1027)
Учні «ланцюжком» розв'язують приклади. Один учень працює біля дошки, решта — у зошитах.
125 : 25 = 5 (випробовуємо 3; 5) 105 : 15 = 7 (випробовуємо 3; 5; 7) 128 : 16 = 8 (випробовуємо 3; 8)
3. Розв'язування нерівності (о 755, завдання 1028)
— У нерівності х • 33 < 100 замість х доберіть такі числа, щоб вона була істинною.
0 • 33 <100 1 • 33 < 100 2•33 <100 3•33 <100
Відповідь: х = 0; 1; 2; 8.
4. Колективна робота над задачею (с. 755, завдання 1029)
— Що означає число 25? (Продуктивність праці стригаля ножицями.)
— Що означає число 150? (Продуктивність праці стригаля електричною машинкою.)
— Що потрібно дізнатися в задачі? (У скільки разів підвищується продук тивність праці стригаля, коли він працює електричною машинкою?)
— Ми можемо відразу відповісти на це питання? (Так)
— Як дізнатися, у скільки одне число більше за інше? (Потрібно більше число поділити на менше число.)
5. Самостійна робота над задачею (с. 15S, завдання 1030)
Розв'язання
1) 4 • 13 = 52 (м) — пішло па 13 халатів;
2) 76 - 52 = 24 (м) — пішло на сукні;
3) 24 : 3 = 8 (суконь)
Відповідь: 8 суконь пошили.
Фізкультхвилинка
6. Усне виконання завдання (с 155,завдання 1031)
1); 1 м : 4 = 25 см; 1 см : 2 = 5 мм; 1 год. : 3 = 20 хв; 1 год. : 4 = 15 хв.
2) Знайти 1/4 чисел: 12; 64; 120; 400. 1
12 : 4 = 3; 64 : 4 = 16; 120 : 4 = ЗО; 400 : 4 = 100.
7. Колективне виконання завдань (с 156)
Завдання 1032
Частка двох чисел а. Якщо ділене збільшити в 2 рази, а дільник зменшити в 3 рази, то чому дорівнюватиме частка одержаних чисел? (а • 2 • З = а • 6)
Завдання 1033
Відповідь: березень має 31 день; 4 тижні = 28 днів; 3 доби = 72 год; — доби = 1 = 8 год; 1/5 год = 12 хв. 5
8. Офтальмологічна пауза
9. Розв'язування логічної задачі
Ігор, Петро і Сашко ловили рибу. Кожний з них спіймав або йоржів, або піскарів, або окунів. Хто з них спіймав яких рибин, якщо відомо, що:
• Колючі плавці є в окунів та йоржів, а в піскарів немає.
• Ігор не спіймав жодної риби з колючими плавцями.
• Петро спіймав на 2 окуні більше, ніж упіймав рибин Ігор.
Скільки рибин спіймав кожний хлопчик, якщо Ігор спіймав 3 рибини, а всього рибин було менше 10?
Розв'язання. Відомо, що Ігор пе спіймав жодної риби з колючими плавцями, отже, він спіймав лише піскарів. З третьої умови зрозуміло, що Петро наловив окунів. Тому Сашко спіймав лише йоржів.
Відомо, що Ігор спіймав 3 рибини — 3 піскарі. Петро спіймав на 2 окуні більше, ніж упіймав рибин Ігор: 3 + 2 = 5 окунів упіймав Петро.
Маємо, що Петро і Ігор разом упіймали 5 + 3-8 рибин. Отже, три хлопчики спіймали більше, ніж 8 рибин, але менше за 10. Тобто три хлопчики спіймали 9 рибин. Значить, Сашко спіймав 1 йоржа.
V. ПІДСУМОК УРОКУ
VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С 156, завдання 1034; 1035.


Читайте також:

  1. Домашнее задание: чтение - в папке (читать словосочетания); математика - в папке (состав числа 6).
  2. МАТЕМАТИКА
  3. Математика
  4. МАТЕМАТИКА 01.04
  5. МАТЕМАТИКА 03.02
  6. МАТЕМАТИКА 04.02
  7. МАТЕМАТИКА 05.02
  8. МАТЕМАТИКА 06.04
  9. МАТЕМАТИКА 10.02
  10. МАТЕМАТИКА 10.03
  11. МАТЕМАТИКА 12.02
  12. МАТЕМАТИКА 12.03




Переглядів: 441

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
МАТЕМАТИКА 23.04 | МАТЕМАТИКА 28.04

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.