Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Функції грошей.

1. Засіб обігу - учасники ринку приймають їх в оплату. Люди можуть продавати свій товар, надавати послуги за гроші і надалі використовувати ці гроші для купівлі товарів і послуг. Внаслідок цього процесу гроші сприяють розподілу праці.

2. Одиниця рахунку (міра вартості) - це засіб визначення віднос­ної вартості товарів і послуг. Як одиницю рахунку можна використовувати гро­шову одиницю для виміру вартості даних товарів і послуг щодо інших товарів і послуг. Одиниця рахунку є загальноприйнятною мірою. Наприклад, гривня є гро­шовою одиницею України;

3. Засіб утворення скарбів. - У докапіталистичних формаціях існувала проста форма утворення скарбів. Золото і срібло вилучалися з обігу і зберігалися у скринях. В умовах металевого грошового обігу та обміну банкнот на золото центральні емісійні банки були зо­бов'язані мати заощадження золота у вигляді резервів внутрішнього грошового обігу, обміну банкнот на золото та резерву міжнародних платежів. Нині всі ці функції золотого запасу центрального банку відпали у зв'язку з вилученням зо­лота з внутрішнього та міжнародного грошового обігу. Проте, золоті резерви за­безпечують довіру до національної валюти як з боку населення, так і з боку учас­ників міжнародних валютних відносин

4. Засіб платежу. - дає можливість нараховувати відсотки за грошовими зобов'язаннями. Ст. 9 ЦК України встановлює, що законним платіжним засобом, обов'язковим до приймання за номінальною вартістю на всій території України, є грошова оди­ниця України — гривня.

5. Світові гроші - забезпечує рух вартості в міжнародному економіч­ному обігу і реалізацію взаємовідносин між країнами.

За формою можна виділити два типи грошей: реальні(злитки, монети, паперові гроші) і умовні (банківські чи кредитні гроші, тобто усі форми безготівкових грошей, включаючи електронні).

"Електронні гроші" є підвидом безготівкових грошей і мають усі характеристики, властиві безготівковим грошам. Знаки вартості, відбиті на електронних носіях інформації, перебувають у прямій залежності не тільки від спеціального суб'єкта, яким є банк, а й від цілої системи забезпечення їх обігу, що включає технічні засоби прийому, обробки і збереження інформації (комп'ютери, бази даних, спеціальне програмне забезпечення підтримки платіжних операцій, канали зв'язку і такі за­соби проведення платіжних і розрахункових операцій, як банкомати, платіжні термінали і пластикові картки).

Безготівкові гроші в результаті обороту виконують усі функції, властиві гро­шам. Вони цілком органічно заміняють наявні грошові знаки, про що свідчить ви­тіснення готівки з обороту у розвинутих країнах світу.

 

4. ДІЇ, ПОСЛУГИ, РЕЗУЛЬТАТИ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ, ТВОРЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ, ІНФОРМАЦІЯ, ОСОБИСТІ НЕМАЙНОВІ БЛАГА ЯК ОБЄКТИ ЦИВІЛЬНИХ ПРАВ.

Дії як об’єкти цивільних прав поділяються на результати робіт та послуги.

Результати робіттільки правомірні дії, ті в наслідок яких створюється нова річ або відновлюються чи поліпшуються властивості існуючих речей.

Приклади: за договором підряду підрядник може бути зобов’язаний виготовити на замовлення столярні вироби, меблі, ювелірні прикраси, пошити одяг, взяття або відремонтувати телевізор чи годинник. В даних випадках особу цікавлять результати виконаних робіт і не цікавить сама особа виконавця. Тому окремі види робіт можуть бути виконані субпідрядником. Навпаки у трудовому праві особу-замовника цікавить трудова діяльність саме виконавця.

Послуги- це дії суб’єктів цивільного права, внаслідок здійснення яких задовольняються відповідні потреби інших осіб. Кінцевий результат їх завжди є немайновий.

Приклад: консультація фахівця є корисною незалежно від того чи буде використана надана ним інформація у майбутньому.

Види:

1. фактичні – перевезення вантажу, зберігання майна

2. юридичні – дії повіреного чи комісіонера

3. змішані – послуги експедитора, який не лише супроводжує вантаж але й оформлює усі необхідні документи, сплачує мито, збори інші витрати.

Різниця між результатами робіт і послугами в тому, що результат роботи повинен відокремлюватися від самої дії суб’єкта по його утворенню та бути здатним до передачі його замовнику.

Результати інтелектуальної, творчої діяльності та інші об’єкти права інтелектуальної власностістають об’єктами цивільних прав лише тоді, коли отримують втілення у відповідну об’єктивну форму, достатню для їх сприйняття особами.

Ними є твори науки, літератури, мистецтва, винаходи, корисні моделі, промислові зразки, топографії інтегральних мікросхем, права на сорти рослин

Інформація це документовані або публічно оголошені відомості про події та явища, що мали чи мають місце у суспільстві, державі або навколишньому середовищі. Цінність інформації обумовлюється її широким використанням у всіх сферах людської діяльності.

Особливості інформації як об’єкта цивільних прав:

v Є благом нематеріальним, хоча і має матеріальні носії

v Є неспоживчим благом, оскільки її використання не призводить до зменшення її обсягу чи фізичного знищення, вона може лише морально застаріти і тому залишитися не витребуваною або змінитися на актуальнішу

v Велика різноманітність форм її фіксації, використання та поширення.

Види:

1. конфіденційна – відомості, що знаходяться у володінні, користуванні і розпорядженні окремих фізичних та юридичних осіб і можуть поширюватися на визначених ними умовах.

2. секретна – містить відомості про державну або іншу передбачену законом таємницю, розголошення якої може завдати шкоди особам, суспільству та державі.

Особисті немайнові блага фізичної особице невід’ємні від особи матеріальні цінності, права на які визначають міру її можливої поведінки в особистій життєдіяльності, а також у соціальному та суспільному бутті, можливість існування і здійснення котрих забезпечується шлях ом встановлення у цивільному законодавстві їх невичерпного переліку та комплексу засобів для забезпечення захисту останніх на випадок порушення або невизнання.

Особисті немайнові блага надають їх носіям право вимагати від усіх інших осіб утримуватися від посягання на них. (праву на захист честі, гідності та ділової репутації кореспондує відповідний обов’язок усіх інших осіб утримуватися від посягання на них.)

Особливості особистих немайнових благ:

§ Вони є особистими, оскільки їх виникнення, реалізація та припинення безпосередньо пов’язані з відповідною особою

§ Виникнення та правова охорона останніх не залежить від волі їх носіїв

§ Вони є невідчужуваними і не підлягають передачі іншим суб’єктам

§ Їм притаманний немайновий характер, тому що вони не мають економічного змісту та безпосереднього правового зв’язку з майновими відносинами

§ Особисті немайнові блага передбачені цивільним правом, але у більшості випадків не підлягають детальній правовій регламентації

§ Не підлягають віндикації (витребування свого майна з чужого незаконного володіння) як об’єкти інших абсолютних прав

Види:

1. ті що забезпечують природне існування людини – право на життя, охорону здоров’я, усунення небезпеки, що загрожує життю та здоров’ю, медичну допомогу і медичне страхування , на інформацію про стан здоров’я, безпечне для життя та здоров’я довкілля

2. що забезпечують соціальне буття фізичної особи – право на ім’я, на його зміну, на використання імені, на повагу до честі та гідності, на недоторканість ділової репутації

3. що забезпечують автономію особистості – право на свободу та особисту недоторканість, недоторканість особистого та сімейного життя, адвокатську таємницю, таємницю нотаріальних дій, банківську таємницю, лікарську таємницю, таємницю усиновлення, таємницю листування, телефонних розмов, телеграфної та іншої кореспонденції, комерційну таємницю, недоторканість житла, вільний вибір місця проживання та вільне пересування, особисті папери, власне зображення та його використання

4. спрямовані на охорону результатів інтелектуальної та іншої діяльності – право на свободу літературної, художньої, наукової і технічної творчості


Читайте також:

  1. Автоматизоване робоче місце (АРМ) бухгалтера: призначення, функції та його рівні
  2. Адвокатура в Україні: основні завдання і функції
  3. Адміністративна відповідальність: поняття, мета, функції, принципи та ознаки.
  4. Алгоритм знаходження ДДНФ (ДКНФ) для даної булевої функції
  5. Але відмінні від значення функції в точці або значення не існує, то точка називається точкою усувного розриву функції .
  6. Аналіз коефіцієнтів цільової функції
  7. АРХІВНІ ДОВІДНИКИ В СИСТЕМІ НДА: ФУНКЦІЇ ТА СТРУКТУРА
  8. АРХІВНІ ДОВІДНИКИ В СИСТЕМІ НДА: ФУНКЦІЇ ТА СТРУКТУРА
  9. Асимптоти графіка функції
  10. Асимптоти графіка функції
  11. Б) еволюція грошей.
  12. Базальні ядра, їх функції, симптоми ураження




Переглядів: 429

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Речі рухомі та нерухомі. | ОСОБИСТІ НЕМАЙНОВІ ПРАВА ФІЗИЧНОЇ ОСОБИ ТА ЇХ ВИДИ.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.