МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Обґрунтування обраних способів зварюванняПри обґрунтуванні вибору обраних способів зварювання необхідно враховувати наступні фактори: - характер виробництва; - продуктивність процесу, якість і доцільність вибраного способу зварювання; - хімічний склад і фізико-хімічні властивості металу; - товщину металу, протяжність зварних швів; - призначення і умови роботи конструкції. Вимоги, що пред'являються до зварних з'єднань (характер навантажень, температурний режим та ін.). - вартість зварювальних матеріалів; - конфігурацію, положення швів. При виборі шляхом порівняння відомих та нових засобів зварювання перевагу слід віддати тому, який забезпечує для даних умов експлуатації: - високу продуктивність; - високу якість, надійність та працездатність зварних з’єднань; - спрощення технології; - поліпшення умов праці. Вибираючи спосіб зварювання заданої конструкції, необхідно переглянути кілька способів зварювання, що можна застосувати для даної конструкції. Зробити обґрунтування вибраного способу зварювання із зазначенням його переваг у порівнянні з іншими способами, описати сутність способу зварювання, особливості технології і техніки зварювання.
Особливості способів зварювання: Автоматичне дугове зварювання під флюсом: - висока продуктивність процесу зварювання, коефіцієнт наплавлення дорівнює 14 – 16 г/А*год., а в деяких випадках 25 - 30 г/А*год.; - якісний захист зварювальної ванни від попадання кисню та азоту з повітря; - висока якість і гарний зовнішній вигляд зварних швів; - збільшення ефективної теплової потужності дуги поширює діапазон товщин, які зварюються без скосу кромок; - малі питомі витрати електродного металу, так як доля участі основного металу в металі шва складає 0,5 ÷ 0,7; - незначні витрати металу на вигар та розбризкування; високий рівень механізації зварювального процесу та можливість його комплексного автоматизування; - покращенні умови праці, немає необхідності в захисті очей і обличчя зварювальника від дії променів зварювальної дуги. До недоліків автоматичного дугового зварювання під флюсом відноситься те, що зварювання швів можна виконувати тільки в нижньому просторовому положенні, необхідність більш ретельної (в порівнянні з ручним зварюванням) підготовки кромок і більш точного збирання деталей під зварювання. Зварювання виконується закритою дугою, тому не має можливості спостерігати за формуванням зварного шва.
Механізоване дугове зварювання у вуглекислому газі: - зварювання може виконуватися в будь-якому просторовому положенні; - при зварюванні забезпечується якісний захист зварювальної ванни від проникнення кисню та азоту з повітря; - підвищена в порівнянні з ручним електродуговим зварюванням продуктивність процесу, в 2-2,5 рази при струмі до 500А; - можливість зварювання коротких швів малої товщини, в важкодоступних місцях, які неможливо зварювати під флюсом; - можливість спостерігання за процесом утворювання зварювальної ванни та формування зварного шва – зварювання виконується відкритою дугою; - відсутність шлакових включень дозволяє отримати зварні шви більш стійкі до кристалізаційних тріщин. До недоліків зварювання в вуглекислому газі відносяться: підвищене розбризкування металу, підвищене виділення диму і аерозолів, необхідність захисту зварювальної дуги від повітря. Для зовнішнього виду зварного шва характерна бугристість, різкій перехід металу шва до основного металу, в порівнянні зі зварюванням під флюсом. Бризки забивають сопло, що порушує захист розплавленого металу. Крім цього, бризки приварюються до виробу, для їх очищення потрібне трудомістке зачищення.
Дугове зварювання в суміші газів: - основою суміші активних газів являється вуглекислий газ до якого додається до 20° відсотків кисню. Кисень сприяє збільшенню ступеню окислення захисного газу і підвищенню температури і рідиннотекучесті металу зварювальної ванни. Домішка кисню до вуглекислого газу сприяє зменшенню розбризкування і зниженню приварення бризок до виробу, підвищує стабільність горіння дуги, покращує формування шва, зменшує висоту посилення і бугристість шва. Шви мають більш плавний перехід до основного металу в порівнянні зі швами, які виконуються в вуглекислому газі без додавання кисню. Кисень зв’язує водень і зменшує його вплив на утворення пор, а також, знижує поверхневий натяг зварювальної ванни. При збільшенні часу перебування ванни в стані рідини, відбувається більш повне виведення неметалевих включень та краща дегазація металу ванни; - високі технологічні властивості при зварюванні сталей забезпечуються при добавленні до аргону 1 – 5 % кисню (1%). При використанні кисню знижується критичний струм, при якому крапельне перенесення переходить в струминне, дуга горить стабільно, покращуються умови формування поверхні шва, забезпечується зварювання металу невеликих товщин. Кисень знижує кількість вуглецю в металі шва до більш низького рівня. Кількість водню в ванні також зменшується, так як кисень зв’язує водень, утворює нерозчинні в рідинному металі з’єднання та виводить їх до шлаку. Надмірний вміст кисню в захисному газі приводить до утворення пор у металі шва; - для зварювання низьковуглецевих та низьколегованих сталей може також використовуватись аргон з добавленням 5 – 10 % вуглекислого газу.
Аргонодугове зварювання: - зварювання може виконуватись в будь-якому просторовому положенні; - аргон важче повітря, тому забезпечується якісний захист зварювальної ванни від проникнення кисню та азоту з повітря; - мінімальні витрати металу на вигар та розбризкування; - зварювання виконується концентрованою дугою, що зменшую розміри зони термічного впливу тобто зменшує імовірність виникнення залишкових напружень та деформацій; - по зовнішньому вигляду зварні шви дрібнолускаті, щільні, з плавним переходом від металу шва до основного металу. Механізоване дугове зварювання порошковим дротом: Порошковий дріт широко використовується для зварювання низько-вуглецевих і низьколегованих сталей, а також для наплавлення. Це обумовлено тим, що є можливість змінювати хімічний склад та масу порошкової шихти, яка забезпечує якість зварного з’єднання. Особливостями процесу зварювання порошковим дротом у середовищі вуглекислого газу являються: - висока стабільність горіння дуги; - рівномірне плавлення дроту; - незначне розбризкування металу; - гарний зовнішній вигляд швів; - високі механічні властивості металу шва і зварного з’єднання. Це сприяє ефективному використанню порошкового дроту при виготовленні металоконструкцій різного призначення, особливо таких, до зовнішнього вигляду яких пред’являються повишені вимоги. Порошковий дріт для зварювання у вуглекислому газі не містить газо- утворюючих матеріалів. Основні складові порошку-наповнювачу дроту – шлакоутворюючі матеріали. При плавленні такого дроту складові порошка-наповнювача сприяють стабільному горінню зварювальної дуги, утворюють шлаки, які сприяють хорошому формуванню металу шва, надійному захисту металу від утворення на його поверхні окисної плівки. Порошковий дріт для зварювання у вуглекислому газі може успішно використовуватись для зварювання високоміцних сталей і замінити при цьому зварювальний дріт суцільного перетину. Збільшується продуктивність праці на 10-12% в порівнянні зі зварюванням дротом марки Св-08Г2С, покращуються характеристики металу шва.
Читайте також:
|
||||||||
|