Досліджуваний розчин може містити осад хлоридів II групи і сульфатів III групи. Тому перш за все відфільтровують осад і аналізують окремо осад і розчин.
1. Аналіз осаду.
Осад ділять на три частини, одну досліджують на хлориди II групи, другу - на сульфати III групи, третю - залишають для контролю.
Для цього першу частину осаду переносять на лійку з фільтром, промивають гарячою водою для усунення із нього PbCl2, в фільтраті відкривають катіони Pb2+ йодидом калію.
Після цього цей же осад на фільтрі обробляють концентрованим розчином аміаку. Якщо при цьому осад на фільтрі почорніє - в ньому знаходиться одновалентна ртуть.
В аміачному фільтраті відкривають іони срібла, руйнуючи аміачний комплекс срібла кислотою (HCl, HNO3 до кислого середовища).
Другу частину осаду піддають наступній обробці. Щоб перевести сульфати III групи в розчин: осад переносять в фарфорову чашку, добавляють 3-4 мл 3н розчину Na2CO3 або K2CO3 кип’ятять 5-7 хвилин, після чого розводять водою (2-3 мл), дають осаду відстоятися і фільтрують. Ще раз повторюють цю операцію. Осад, який залишився містить вже не сульфати а карбонати Ca2+,Sr2+ іBa2+, відфільтровують, промивають водою від іонів SO42-розчиняють в 1-2 мл 2н оцтової кислоти. В розчині будуть знаходитись іони: Ca2+,Sr2+ ,Ba2+, Pb2+. До розчину приливають розчин йодиду калію (для доосадження іонів свинцю). Осад PbI2, який випав, усувають, а в фільтраті відкривають катіони III групи за відповідним ходом аналізу.
2. Аналіз розчину, одержаного після відокремлення осаду, проводять за схемою аналізу розчину без осаду.