Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Політичні установи

 

Україна складається з 24 областей та автономної Республіки Крим. За чисельністю населення областей дуже нерівномірне - від 938,6 тисяч осіб у Чернівецькій до 5346,7 тисяч - у Донецькій області.[278][278]

Політичні установи в Україні є спадком тоталітарної кому­ністичної системи. Затягування Парламентом прийняття Консти­туції України залишало, майже п’ять років, чинною "радянську" систему, яку рішуче відстоювали ліві сили. Наслідком цього було чітке розмежування, аж до протистояння, влади Президента та Верхов­ної Ради. Влада ж підпорядкованого Президентові уряду як і судова влада були надмір залежні від законодавців.

Єдиним документом, який понад рік розмежовував виконавчу владу, а особливо Президента України, від парламенту був Консти­туційний договір 1995 року. Загалом же ліва більшість у Верховній Раді була проти існування інституту Президентства в Україні, або за його лише представницькі функції.

У квітні 1996 року Президент України Л.Кучма передав у Верховну Раду новий проект Конституції України, який передбачав побудову нової системи політичних установ України.

На формування політичних інституцій та їх характер важливий вплив мають "з економічного боку - система власності; ціно­утво­рення та ступінь його реґулювання; з політичного боку, - влада закону; виборча система".[279][279] Успадкована система політич­них установ створена для функціонування в умовах командної еконо­міки, з державними підприємствами, директивними методами. Процеси приватизації, зародження ринкових основ ціноутворення позбавили урядові інституції традиційних для них функцій. Вибори до Рад усіх рівнів на демократичних засадах зробили цю систему економічно й політично малоефективною.

Виборчу систему в Україні суспільство вважає недосконалою, оскільки вона формує парламент пропорційно до кількості насе­лення, ставлячи у нерівне становише різні області та Республіку Крим. Проект Конституції передбачав двопалатний парламент, де ще повинна була бути "палата представників" з однаковою кіль­кістю представників від кожного реґіону. Проте прийняття такого принципу побудови парламенту нинішнім складом Верховної Ради було нереальним.

Структура політичних установ України була перехідною формою від "радянської" до нової, яка повинна бути сформована відповідно до прийнятої 28 червня 1996 року Конституції України.[280][280]

 


Читайте також:

  1. VII. Політичні установи
  2. Акт експертизи підписується кожним експертом і засвідчується печаткою медичної установи, на базі якої проводилася судово-психіатрична експертиза.
  3. Алгоритм перевірки кошторису бюджетної установи
  4. Анализ установившихся режимов в линейных электрических цепях постоянного тока
  5. Банківські установи на кредитному ринку
  6. Бюджетні установи отримують кошти на своє функціонування з бюджету виключно на основі фінансових документів, які називаються кошторисами.
  7. Бюджетні установи як платники податків і платежів до бюджету.
  8. Бюджетні установи: сутність та класифікація.
  9. Визначте соціально-економічні та політичні фактори утворення Київської Русі.
  10. Відзив провідної установи
  11. Воєнно-політичні аспекти.
  12. Воєнно-політичні події 1649 – 1653 рр. Утворення Української гетьманської держави.




Переглядів: 468

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Ментальність | Природні ресурси

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.