Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Особливості інтеграційних процесів у Африці.

 

Більш згуртовано відбуваються інтеграційні процеси на Африканському континенті, де існує, наприклад, Організація Африканської Єдності - ОАЮ, яка охоплює майже усі країни Африки (крім Марокко і декількох невеличких домініонів Франції, Великої Британії, Іспанії). Зате в Африці є інша проблема щодо розвитку інтеграцій них процесів - африканські країни настільки бідні (за виключенням декількох країн), що у них немає економічної бази для плідного співробітництва.

ОАЮ було створено в 1963 році з метою об’єднання і солідарності африканських країн.

Основні завдання ОАЮ:

- інтенсифікація і координація зусиль з підвищення рівня життя африканських народів;

- захист суверенітету, територіальної цілісності і незалежності

- ліквідація усіх форм колоніалізму;

- сприяння міжнародному співробітництву;

- узгодження і координація співробітництва в таких областях: політика і дипломатія; оборона і безпека; економіка; освіта і культура; охорона здоров’я і продовольче забезпечення; наука і техніка.

Керівні органи ОАЮ: Асамблея держав та урядів (збирається раз на рік); Рада міністрів закордонних справ (засідає два рази на рік); Генеральний секретаріат (постійний орган, який обирається на чотири

роки).

Штаб-квартира в м. Аддіс-Абеба (Ефіопія).

Найбільшою з африканських інтеграційних груп є Економічне співтовариство держав Західної Африки - ЕКОВАС, яка функціонує з 1976 року. Головні зусилля ЕКОВАС направлені на ліквідацію внутрішніх тарифів і встановлення єдиного зовнішнього тарифу, який сприятиме перетворення цього угруповання в митний союз. Основні завдання ЕКОВАС:

- сприяння співробітництву та інтеграції;

- підвищення рівня життя народів Західної Африки;

- підтримка і зміцнення економічної стабільності;

- сприяння зміцненню стосунків між держанами-членами і прогресу в розвитку Африканського континенту;

- підвищення рівня освіти і культури населення країн Західної Африки.

Керівні органи ЕКОВАС: Рада голів держав і урядів (збирається раз на рік); Рада міністрів (по два представники від кожної держави - як правило, це міністри зі справ ЕКОВАС); Парламент Співтовариства; Економічна і соціальна рада; Суд Співтовариства; Виконавчий секретар (назначається Радою міністрів на чотири роки).

У складі ЕКОВАС функціонують технічні комісії:

- з торгівлі, мит, імміграції, кредитно-грошової системи і платежів;

- з промисловості, сільського господарства і природних ресурсів;

- з транспорту, телекомунікацій та енергетики;

- з соціальних і культурних проблем.

При цій організації функціонує Фонд співробітництва, компенсації і розвитку ЕКОВАС.

Штаб-квартира ЕКОВАС знаходиться в м. Абуджа (Нігерія).

У цій же частині Африки деякі країни пішли ще глибше в плані інтеграції і утворили Західноафриканський Економічний і Валютний Союз - УЕМОА. Створено УЕМОА в 1994 році на основі Західноафриканського валютного союзу, який існував з 1973 року.

Членами УЕМОА є такі країни: Бенін, Буркіна Фасо, Кот-д ‘Івуар, Малі, Нігер, Сенегал, Того.

Основні завдання УЕМОА:

- зміцнення конкурентоспроможності, економічного і фінансового потенціалу країн-членів;

- конвергенція економічного розвитку і економічної політики країн-членів шляхом введення багатосторонньої системи нагляду;

- створення спільного ринку на основі вільного руху людей, товарів і послуг, а також свободи місця проживання, введення загальних митних тарифів проведення спільної торгової політики;

- координація національної секторальної політики (трудові ресурси, регіональне планування, транспорт і телекомунікації, довкілля, сільське господарство, енергетика, промисловість і гірнича справа);

- гармонізація законодавства, особливо різних податкових систем країн-членів.

Керівні органи УЕМОА: Конференція голів держав і урядів (скликається раз на рік); Рада міністрів (складається з міністрів економіки, планування і фінансів); Комісія (виконавчий орган, яка складається з семи членів, які представляють кожну країну-члена і назначаються Конференцією на чотири роки); Міжпарламентський комітет (має в майбутньому перерости в Парламентську асамблею, яка буде здійснювати парламентський контроль).

Штаб-квартира знаходиться в м. Уагадугу (Буркіна Фасо).

На сході Африки і на більшій частині півдня з 1994 року діє організація під назвою Спільний ринок Східної та Південної Африки - КОМЕСА, яку було створено з метою досягнення стійкого зростання і розвитку країн цього регіону. Попередником цієї організації була Преференційна зона торгівлі держав Східної і Південної Африки (ПТА)

КОМЕСА об’єднує такі країни: Ангола, Бурунді, Еритрея, Ефіопія, Заїр, Замбія, Зімбабве, Кенія, Коморські Острови, Лесото, Маврикій, Мадагаскар, Малаві, Мозамбік, Намібія, Руанда, Свазіленд, Судан, Танзанія, Уганда. Оскільки КОМЕСА створено на основі ПТА, то й інші країни колишньої Преференційної зони можуть за бажанням приєднатися до цієї організації, як, між іншим, і Ботсвана та ПАР. Основні завдання КОМЕСА:

- сприяти спільним зусиллям щодо розвитку в усіх областях економічної активності і спільному веденню макроекономічної політики і програм з метою підвищення якості життя їхніх народів і стимулювання тіснішого співробітництва між державами-членами;

- створення сприятливих умов для іноземних, транскордонних і місцевих інвестицій, включаючи спільного заохочення пошуку і застосування науково-технічних досягнення в інтересах розвитку;

- сприяння створенню, прогресу і реалізації цілей Африканського економічного співтовариства задекларованого Організацією Африканської Єдності;

- сприяння підтримці миру, безпеки і стабільності між державами-членами з метою прискорення економічного розвитку в регіоні.

Керівні органи КОМЕСА: Зустріч голів держав і урядів (відбувається раз на рік); Рада міністрів (сесії проводяться раз на рік перед Самітом голів держав і урядів); Комітет управляючих центральних банків; Міжурядовий комітет (складається з постійних секретарів, призначених кожною державою); Секретаріат; Генеральний секретар (призначається на п’ять років).

Штаб-квартира знаходиться в м. Лусака (Замбія).

На основі Екваторіального митного союзу в Центральній Африці діє Митний та Економічний Союз Центральної Африки - ЮДЕАК, який діє з 1964 року.

До ЮДЕАК входять такі країни: Габон, Екваторіальна Гвінея, Камерун, Конго, Центральноафриканська Республіка, Чад.

Основні завдання ЮДЕАК:

- зміцнення союзу держав-членів, їхньої незалежності і субрегіональної солідарності;

- поетапне створення і розвиток спільного ринку Центральної Африки;

- консолідувати досягнення країн-членів в області валютного і економічного співробітництва

- зміцнення спільної валюти;

- ведення спільної макроекономічної політики і правового режиму, спрямованих на сприяння інвестуванню та економічне зростання.

Керівні органи ЮДЕАК: Рада голів держав (діє через резолюції та рекомендації); Керівний комітет (складається з міністрів економіки та міністрів фінансів і збирається двічі на рік); Генеральний секретаріат; Генеральний секретар.

Штаб-квартира знаходиться в м. Бангі (Центральноафриканська Республіка).

Одним з найрозвиненіших інтеграційних угруповань в Африці, що покриває більшість країн Південної Африки є Південноафриканське співтовариство розвитку - САДК, яке замінило в 1992 році Колишню Південноафриканську конференцію з координації розвитку (САДКК).

Членами САДК є такі країни: Ангола, Ботсвана, Замбія, Зімбабве, Лесото, Малаві, Мозамбік, Намібія, ПАР, Свазіленд, Танзанія.

Основні завдання САДК:

- досягнення розвитку та економічного зростання, підвищення рівня та якості життя народів Південної Африки і підтримка соціального захисту шляхом регіональної інтеграції;

- сприяння розвитку на основі колективного самозабезпечення і взаємозалежності країн-членів;

- досягнення взаємодоповнюваності національних і регіональних стратегій і програм;

- сприяння зайнятості у виробництві, раціональному використанню регіональних ресурсів та ефективній охороні довкілля;

- зміцнення традиційних історичних, соціальних, культурних зв’язків між народами регіону.

Слід зазначити, що інтеграційні домовленості САДК настільки глибокі, що договори, політика та домовленості, які приймаються та ведуться під егідою цієї організації, мають юридично зобов’язальний характер.

Керівні органи САДК: Самміт (складається з голів держав та урядів і збирається раз на рік); Суд (забезпечує виконання та відповідну інтерпретацію положень); Рада міністрів (відповідає за реалізацію політики і збирається не менше одного разу на рік); Галузеві комітети; Постійний комітет посадових осіб; Національне бюро зі зв’язків; Секретаріат; Консультативні конференції.

Штаб-квартира знаходиться в м. Габороне (Ботсвана).

 


Читайте також:

  1. CMM. Групи ключових процесів
  2. CMM: зрілість організацій і процесів
  3. I. Особливості аферентних і еферентних шляхів вегетативного і соматичного відділів нервової системи
  4. IXX. ОСОБЛИВОСТІ ПРИЙОМУ ДО кафедри військової підготовки НАУ
  5. VI.3.3. Особливості концепції Йоганна Гайнріха Песталоцці
  6. VI.3.4. Особливості концепції Йоганна Фрідриха Гербарта
  7. XVIII. Особливості прийому та навчання іноземців та осіб без громадянства у вищих навчальних закладах України
  8. А. Особливості диференціації навчального процесу в школах США
  9. А. Особливості диференціації навчального процесу в школах США
  10. Автоматизація виробничих процесів
  11. АВТОМАТИЗАЦІЯ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ
  12. АВТОМАТИЗАЦІЯ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ




Переглядів: 1136

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Особливості інтеграційних процесів у Азії. | Тема 3. Глобалізацій ні процеси у світовій економіці.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.