Обґрунтування вибору методів обробки та обладнання.
Враховуючи перспективи удосконалення технології швейного виробництва, перспективи розвитку швейного машино будівництва, необхідно передбачити можливість використання найбільш продуктивного обладнання швидкохідного, з автоматичними пристроями для виконання закріпок, обрізки ниток, підйомом лапки та зупинки голки в заданому положенні, з автоматичною централізованою змазкою механізмів, прогресивної технології, яка забезпечує високу якість продукції ефективність виробництва, максимальну механізацію ручної праці, використання спеціальних машин-напівавтоматів, мікропроцесорів, маніпуляторів. Перевагу слід надавати методам обробки та обладнанню, які забезпечують паралельну та послідовно-паралельну обробку деталей та вузлів, клейову, за можливість-зварному методу кріплення.
Необхідно широко впроваджувати досвід передових підприємств, новаторів, раціоналізаторів, досягнення науки та техніки, досвід іноземних держав.
Таким чином, при виборі методів обробки та обладнання необхідно врахувати:
- прогресивність технологій;
- універсальність монтажно-збірних схем основних вузлів;
- відповідність способів обробки організацій формі-типу потоку;
- зростання продуктивність праці;
- поліпшення якості продукту;
- зниження матеріаломісткості;
- поліпшення використання основних фондів (обладнання, виробничої площі);
- поліпшення умов праці;
При виборі обладнання слід широко використовувати комплексну механізацію потоків, комплекти обладнання з використанням машин-напівавтоматів та автоматичних ліній, особливу увагу приділяти оснащенню робочих місць засобами малої механізації, що також сприяє поліпшенню якості обробки, зниженню трудових витрат. Необхідно пам’ятати, що вдосконалення неточного з’єднання йде шляхом використання машин ланцюгового стібка, оснащення машин механізмами автоматичної зупинки голки у заданому положенні, обрізка ниток. При використанні напівавтоматичного та автоматичного обладнання, яке дорого коштує і необхідно забезпечити його повне завантаження.
При проектуванні нових цехів допускається використання нового обладнання, запланованого до випуску; при реорганізації слід використовувати обладнання, яке діє на підприємстві (враховуючі реальні можливості придбання нового обладнання, за планом технічного переоснащення підприємства).