Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Діагностичні критерії СЧВ

Критерій Визначення
"Метелик" Постійна еритема на щоках, вилицях, плоска.
Дискоїдні вогнища Еритематозні плями з кератичними лусочками, що важко знімаються, і фолікулярними пробками; в ділянці старих пошкоджень можуть зустрічатися атрофічні рубці.
Фоточутли-вість Шкірний висип як результат незвичайної реакції на сонячні промені в анамнезі чи при обстеженні (частіше на руках та в зоні декольте).
Виразки в роті Звиразкування в роті чи носоглотці, звичайно не болюче.
Серозит Плеврит - плевральний біль в анамнезі чи шум тертя плеври, зафіксований лікарем, чи наявність плеврального випоту. Перикардит - підтверджений на ЕКГ, Ехо-КС чи шумом, чи наявністю перикардіального випоту.
Артрит Неерозривний артрит, що втягує два чи більше периферичних суглоби, характеризується припухлістю чи випотом, сприятливим перебігом.
Ураження нирок Стійка протеїнурія більше 0,5 г/добу чи циліндри в сечі.
Неврологічна симптоматика Епілептиформні приступи за умов відсутності провокуючих їх препаратів чи відомих метаболічних розладів, чи психози за тих же умов.
Гематологіч-ні зміни Гемолітична анемія чи лейкопенія менше 4000 в 1 мкл, чи лімфопенія менше 1500 в 1 мкл, чи тромбоцитопенія менше 100000 в 1 мкл при відсутності вказівок на препарати, що їх викликають.
Імунологічні зміни Виявлення LЕ-клітин чи анти-ДНК: антитіла до нативної ДНК (н-ДНК) у високих титрах, чи анти-SM: присутність анитіла ядерного антигену Sm, чи хронічний несправжньо-позитивний тест на сифіліс впродовж 6 місяців.
Антинуклеарні тіла Підвищені титри антинуклеарних антитіл реакцією імунофлюоресценції чи еквівалентним методом в будь-який час при відсутності вказівок на прийом препаратів, що викликають вовчакоподібний синдром.

 

Ревматоїдний артрит (РА) - хронічне системне запальне сполучно­тканинне захворювання суглобів із складним аутоімунним патогенезом, що характери­зується прогресуючим ураженням переважно периферичних (синовіальних) суглобів за типом ерозивно-деструктивного поліартриту, і призводить до порушення функції суглобів, їх деформації, а у майбутньому - до інвалідизації хворого (Насонова В.А., Астапенко М.Г., 1989; СигидинЯА., 1996).

Етіологія не встановлена. Для виникнення РА необхідна участь навколишніх факторів і спадкової схильності, що реалізується на рівні імунної системи. Обговорюється роль генетичних чинників у розвитку захворювання. 3 інфекційних агентів основна увага приділяється вірусу Епштейн-Барра, який локалізується в В-лімфоцитах і володіє здатністю порушувати синтез імуноглобулшів, Крім того, виявилося, що Т-клітини хворих на РА мають вибірковий дефект - у них порушена здатність регулювати імунну реакцію В-клітин саме на вірус Епштейн-Барра. Обговорюється участь стрептококів, мікоплазм, вірусу гепатиту В, епідемічного паротиту, червінки, простого герпесу, аденовірусу, натураль­ної віспи у виникненні арталгічного синдрому і розвитку РА. Сприяючими факторами у виникненні РА вважають переохолодження, травму суглобів, холодний і вологий клімат.

Патогенез. Основою патогенезу РА на сьогодні вважають розвиток імунопатологічних реакцій - синдрому імунокомплексної хвороби.

ТАБЛИЦЯ 27


Читайте також:

  1. V. КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ
  2. А) загальні критерії
  3. Алгебраїчні критерії стійкості
  4. Безпека фондового ринку: суть, критерії та індикатори оцінки
  5. Бонітування ґрунтів: діагностичні ознаки та складання шкал бонітування ґрунтів.
  6. В якості критеріїв для оцінки або вимірювання предмета завдання з надання впевненості не можуть використовуватись очікування, судження або власний досвід аудитора.
  7. ВАЖЛИВІ КРИТЕРІЇ
  8. ВАЖЛИВІ КРИТЕРІЇ
  9. Види критеріїв оптимальності
  10. Види планів щодо різних критеріїв
  11. Види та критерії вибору заходів медичного характеру
  12. Визначення критеріїв подібності для проведення гідродинамічних розрахунків




Переглядів: 688

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Дифузні захворювання сполучної тканини. | Діагностичні критерії ревматоїдного артриту Американської ревматологічної асоціації

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.