Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Взаємно однозначні відповідності

Означення. Взаємно однозначними відповідностями називаються відповідності, якщо кожному елементу множини Х відповідає єдиний елемент множини Y, і кожний елемент множини Y відповідає єдиному елементу множини Х.

У початковій школі поняття взаємно однозначної відповідності використовується неявно: на даному понятті будується лічба предметів та їх порівняння.

Наприклад. Як пояснити дітям, що 4 = 4 ?

 
 

 

 


Для пояснення беруть чотири червоних квадрата та чотири зелених трикутника і кожному червоному квадрату ставлять у відповідність зелений трикутник, тобто встановлюють взаємно однозначну відповідність між множинами червоних квадратів та зелених трикутників. Так як кожному червоному квадрату можна поставити у відповідність зелений трикутник і навпаки, то говорять, що 4=4.

Як пояснити дітям, що 3<4 ?

 
 

 


Для цього беруть також три червоних квадрата (множина А) і чотири зелених трикутника (множина В) і встановлюють взаємно однозначну відповідність між множиною, в якій 3 елемента і трьохелементною підмножиною множини, що містить 4 елемента.

В першому прикладі кожному елементу множини А (множини червоних квадратів) відповідає єдиний елемент множини В (множини зелених трикутників) і кожний елемент множини В (множини зелених трикутників) відповідає єдиному елементу множини А (множини червоних квадратів), тоді дана відповідність взаємно однозначна.

В другому прикладі кожному елементу множини А (множини червоних квадратів) відповідає єдиний елемент множини В (множини зелених трикутників), але не всім елементам множини В (множини зелених трикутників) відповідає єдиний елемент множини А (множини червоних квадратів), тоді дана відповідність не взаємно однозначна.

Якщо відповідності взаємно однозначні, то кількості елементів відповідних множин рівні.

 

 


Читайте також:

 1. Аналіз отриманих результатів, прийняття рішення про можливість видачі сертифікату відповідності
 2. Визнання сертифіката відповідності, що виданий закордонним органом із сертифікації
 3. Визначати ступінь відповідності обраної регресії відображуваним на діаграмі даним.
 4. Відповідності
 5. Відхилення взаємного розміщення поверхонь
 6. Групи та критерії відповідності для права перебувати на спрощеній системі
 7. Діяльність юридичної служби щодо перевірки відповідності проектів локальних правових актів
 8. Додавання взаємно перпендикулярних коливань
 9. Дуже успішні підприємства скеровують свою діяльність у відповідності з деякими основними цінностями та переконаннями, які знайшли відображення в девізах (місії підприємства).
 10. Дуже успішні підприємства скеровують свою діяльність у відповідності з деякими основними цінностями та переконаннями, які знайшли відображення в девізах.
 11. Експериментальне визначення взаємної індуктивності та
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Відповідність, обернена даній | Рівнопотужні множини

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.