Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Залежність управлінського обліку від принципів побудови плану рахунків

 

Основну масу вихідної інформації управлінський облік одержує з ра-хунків бухгалтерського обліку. Відповідно важливим методологічним аспектом організації управлінського обліку є питання про його місце в системі рахунків бухгалтерського обліку. Міжнародна практика виділяє два основні підходи до побудови плану рахунків: 1) автономний; 2) інтегрований.

Автономний підхід передбачає створення двох автономних систем ра-хунків відповідно до цілей фінансового та управлінського обліку. При цьому рахунки фінансового обліку не кореспондують з рахунками управлінського об-ліку. Зв‘язок між ними здійснюється за допомогою парних контрольних рахун-ків одного й того ж найменування, що носять назву рахунків-екранів. Такий підхід застосовують близько 80 країн, у тому числі більшість країн-членів ЄС.

Інтегрований підхід до побудови плану рахунків полягає в тому, що ра-хунки фінансового й управлінського обліку кореспондують у межах єдиної сис-теми рахунків бухгалтерського обліку. Даний підхід характерний для держав англосаксонської групи, в яких відсутнє державне регулювання обліку.

Існування двох підходів до побудови плану рахунків призвело до засто-сування трьох обліку витрат і доходів: 1) загальної; 2) інтегрованої; 3) змішаної.

Загальну систему використовують підприємства малого бізнесу сфери послуг, торгівлі, побутового обслуговування, промислового виробництва тощо без калькулювання собівартості продукції (в тому числі й в Україні). Вона грун-тується на періодичному обліку запасів, роздільному обліку витрат за елемен-тами (рахунки класу 8) та доходів за їх видами (рахунки класу 7), визначенням фінансового результату на спеціальному зведеному рахунку (рахунок 79 „Фі-нансові результати).

Інтегровану систему обліку застосовують великі підприємства. При цій системі в єдиному плані рахунків передбачають рахунки обліку витрат („Ви-робництво”, „Загальновиробничі витрати” тощо), які кореспондують з рахунка-ми фінансового обліку і на яких ведеться аналітичний облік витрат в розрізі ок-ремих їх груп, центрів виникнення, видів продукції і т.д. відповідно до потреб управління витратами, контролю, калькулювання собівартості, визначення рен-табельності окремих видів продукції тощо. Цю систему застосовує і Україна.

Змішана (переплетена) система обліку передбачає окреме ведення ра-хунків фінансового та управлінського обліку, які не кореспондують між собою. При цьому на рахунках фінансового обліку відображають витрати за елемента-ми, доходи за їх видами, розрахунки тощо, визначають загальний фінансовий результат. На рахунках управлінського обліку на підставі тих же документів ве-дуть облік запасів, витрат на виробництво та збут продукції (з необхідно аналі-тичною деталізацією), обчислюють собівартість продукції, визначають фінансо-вий результат від реалізації продукції. Взаємозв‘язок фінансового та управлін-ського обліку здійснюється через контрольні рахунки-екрани: „Контрольний рахунок управлінського обліку” та „Контрольний рахунок фінансового обліку”.

 

 

ТЕМА 2. ВИТРАТИ ПІДПРИЄМСТВА:


Читайте також:

  1. V. Класифікація рахунків
  2. Абстрактна модель оптимального планування виробництва
  3. Автокореляція залишків – це залежність між послідовними значеннями стохастичної складової моделі.
  4. Автоматизовані форми та системи обліку.
  5. Адміністративні методи - це сукупність прийомів, впливів, заснованих на використанні об'єктивних організаційних відносин між людьми та загальноорганізаційних принципів управління.
  6. Аксіоматичний метод у математиці та суть аксіоматичної побудови теорії.
  7. Алгоритм відшукання оптимального плану.
  8. Алгоритм знаходження оптимального плану
  9. Алгоритм знаходження початкового опорного плану
  10. Алгоритм планування податкових платежів. Вибір оптимального варіанту оподаткування та сплати податків.
  11. Алгоритм побудови сітьових графіків.
  12. Алгоритми побудови дерев екстремальної ваги




Переглядів: 2764

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
В умовах різних облікових систем | Традиційна і управлінська класифікація витрат

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.