Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Виділяються три ключові процеси, що дають змогу вирішувати задачі організаційних змін.

1. Операційна (виробнича) ефективність – як ефективне ведення бізнес-процесів. Процес включає всі елементи ланцюга виробництва і постачань.

Основною метою його є зниження витрат і ефективне використання активів для підтримки необхідної стратегії змін. Особливу роль цей процес починає грати у тому випадку, коли підприємство вибирає стратегію, де необхідною умовою його створення є зниження собівартості продукції.

2. Спрямованість на задоволення запитів споживачів – з метою залучення нових клієнтів, а також управління зв’язком з ними. Основна задача, що вимагає вирішення для реалізації цього процесу, полягає в створенні найкращої інфраструктури бізнесу. Можливістю зниження собівартості продукції є комбінована дія на бізнес клієнта і власного підприємства.

3. Інноваційний процес є безперервним потоком створення нових продуктів/видів діяльності з метою підтримки життєздатності бізнесу в перспективі. Цей процес повинен мобілізувати весь творчий потенціал підприємства, включаючи науково-технічні і виробничі активи, а також маркетингові можливості з вироблення інфраструктури постійних інновацій.

Особливість даного процесу полягає у систематичному оновленні бізнесу і його процесів в умовах змін в зовнішньому середовищі для підтримки конкурентної переваги і стійкого фінансового стану. Особливу роль цей процес грає у тому випадку, коли обрана стратегія вертикальної і горизонтальної інтеграції, яка трансформує всю систему у відповідності до життєвого циклу продукції. Тоді найбільш важливим чинником формування бізнес-процесів виробництва є збільшення ринкової вартості всієї системи для покращання сукупної продуктивності і ефективності. Величина витрат виробництва має у даному випадку другорядне значення.

Організаційні зміни промислових підприємств повинні включати всі три складові ключових процесів. В умовах промислового підприємства найбільш придатною стратегією є зниження витрат і ефективне використання активів. Довгострокові стратегії, що спираються на пріоритетні науково-технічні напрями і технології виробництва продукції повинні використовувати сукупність ключових процесів.

Наступним етапом вибору напрямів організаційних змін є створення структурного підрозділу з проведення програми змін, який не лише проводить перетворення, але і є відповідальним за результати змін. Створена структура має бути компактною, забезпечувати оперативність рішень та їх впровадження, бути здатною протистояти тиску з боку інших співробітників. Інша задача структурного підрозділу – оперативна розробка програми і технології інформування акціонерів і персоналу про цілі і сутність перетворень.

Далі формуються параметри оцінювання організаційної системи – отримання максимально ефективного узгодження параметрів системи в процесі організаційних змін, коли необхідно, щоб всі параметри оцінювання змін і потенціалу підприємства відповідали один одному. Головна задача при формуванні параметрів системи – виділити набір ключових вимог професійно-діловому портрету тих менеджерів і фахівців, які забезпечать якнайкращі можливості для реалізації поставлених задач. Основні етапи проведення програми організаційних змін: оцінювання діючої організаційної системи за вибраними параметрами і напрямами організаційних змін; планування параметрів системи у відповідності до цілей змін; визначення основних задач і заходів щодо досягнення цілей при виявленні розривів між існуючим і майбутнім станом внутрішньої системи; коригування ролей і взаємовідносин з виконання кожного ключового процесу бізнесу; оцінювання витрат часу і ресурсів за кожною операцією (складання бюджету).

При контролі і перевірці показників виконання і коригування плану дії, необхідно показати, як досягти цілісності і взаємодії окремих змін у різних напрямах ключових бізнес-процесів, щоб бути упевненим в їх взаємно підсилюючому впливі один на одного і в тому, що вони не управляються як окремі процеси. Це розуміння зумовлює подальші дії з впровадження сучасної управлінської технології, системи мотивації персоналу, формування культурних цінностей, перебудови структури управління і інформації під цільові здібності підприємства при розробці програми змін.


Читайте також:

  1. IV. Метод супутних змін.
  2. А) Задачі, що розкривають зміст дій
  3. Адміністративні методи - це сукупність прийомів, впливів, заснованих на використанні об'єктивних організаційних відносин між людьми та загальноорганізаційних принципів управління.
  4. Актив і пасив балансу складаються також з певних розділів.
  5. Алгоритм побудови організаційних структур управління.
  6. Алгоритм розв’язання задачі
  7. Алгоритм розв’язання задачі
  8. Алгоритм розв’язання розподільної задачі
  9. Алгоритм розв’язування задачі
  10. Алгоритм розв’язування задачі
  11. Алгоритм розв’язування задачі
  12. Алгоритм розв’язування задачі




Переглядів: 742

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Реалізація стратегії інноваційного розвитку підприємства на основі збалансованої системи показників | Моделі інноваційного бізнесу

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.