Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Технологічна лінія видалення посліду

Вихід посліду при вирощуванні і утриманні птиці. Кількість посліду, який виділяє в добу одна птиця приблизно в 1,5-2 рази більше з'їденого нею сухої речовини корму.

Вихід посліду за добу розраховується по формулі:

, т, (4.9.21)

де – кількість посліду від одної голови -ї групи, т

Вихід посліду за рік розраховується по формулі:

, т, (4.9.22)

де – кількість днів утримання птиці за рік, дні; (для вирощуванні бройлерів сезон складає 310 днів; для курей-несучок 360 дні).

Вихід посліду натуральної вологості від однієї голови птиці сучасних кросів за даними галузевих норм технологічного проектування птахівничих підприємств приведений в таблиці 4.9.3.

При утриманні птиці на підстилці послід змішується з нею, підсушується як за рахунок поглинання певної частини вологи підстилкою, так і за рахунок природного усихання.

Вихід підстилкового посліду при вирощуванні і утриманні птиці різного промислового призначення приведений в таблиці 4.9.4.

Вологість підстилкового посліду залежить від вживаного підстилкового матеріалу, мікроклімату в пташнику і ряду інших чинників. При дотриманні технологічних параметрів утримання птиці і норм витрати підстилки, застосуванні підстилки на основі торфу, вологість підстилкового посліду складає 35-48%, при підстилці на основі тирси, лушпиння соняшнику і тому подібне - 23-31%.

Механізми для прибирання посліду з клітинних батарей і пташників розділяють на два основні типи: скребкові (скреперні) і стрічкові. Скребковими механізмуми для прибирання посліду обладнані в основному клітинні батареї для вирощування і утримання птиці (КБУ-3, БКН-3, БКМ-3, ККТ, ЕКТ, L-134, L-112, L-124, КБР-2, К-П-15, ОБН, КБН).

При використанні цих механізмів потрібне щоденне, одно-трьохкратне прибирання посліду. До того ж скребкові механізми вказаних клітинних батарей далеко не завжди можуть прибирати послід природної вологості і для надійної роботи механізмів потрібне розбавлення посліду водою, тому вологість посліду на підприємствах, що застосовують клітинні батареї з скребковим прибиранням посліду, складає 83-95%. При цьому маса і об'єм посліду, витрати на його транспортування і переробку, потреба в сховищах збільшується в 2-3 рази.

Таблиця 4.9.3 – Вихід посліду від однієї голови птиці

Групи птиці по виробничому визначені Кількість посліду за добу, г (в середньому) Відносна вологість посліду, % Цикл вирощування і утримання птиці, тижнів Кількість посліду за цикл, кг
Доросла птиця
Кури - батьківське стадо яєчних курей; - промислове стадо яєчних курей; - батьківське стадо бройлерів           276-300     71-73   71-73     71-73               69,0   63,9     77,3-84,0
Ремонтний молодняк
Кури яєчного напрямку в віці, тижнів: 1-4 4-9 9-22 1-22   Бройлери в віці, тижнів: 1-8 8-18       66-74 66-74 66-74 66-74   66-74 66-74       0,7 3,4 16,0 20,1   7,8 12,9

 

Таблиця 4.9.4 – Надходження маси посліду з підстилкою при напільному утриманні птиці за період вирощування

Вид птиці Термін вирощування або утримання, тижнів Загальне надходження посліду з підстилкою в розрахунку на 1000 гол., т
Ремонтний молодняк
Яєчні кури 1-21 16,7
М’ясні кури (бройлери) 1-25 21,2
Доросла птиця
Кури м’ясні (бройлери) 45,2
Кури яєчні 42,5

Останнім часом всього великого поширення набувають клітинні батареї із стрічковим прибиранням посліду один раз в 5-7 днів. Знаходячись тривалий час на стрічкових транспортерах клітинних батарей, послід підсушується.

Обов'язковою умовою застосування клітинних батарей із стрічковим прибиранням посліду є недопущення попадання води в послід, що досягається використанням ніпельних напувалок з клапанами і краплеуловлювачами.

Клітинні батареї із стрічковою системою прибирання посліду, можуть бути з вбудованими повітряними системами аерації посліду і без системи аерації. Вологість посліду при видаленні з клітинних батарей з системою аерації складає 55-30%, без такої системи – 70-55% залежно від мікроклімату в пташнику і марки устаткування.


Читайте також:

  1. Антиген - це полімер органічної природи, генетично чужерідний для макроорганізма, при потраплянні в який викликає імунні реакції, що направлені на його видалення.
  2. Б) Організаційна структура заняття (технологічна карта)
  3. Б) Організаційна структура заняття (технологічна карта)
  4. Бюджетна лінія
  5. В однорідному середовищі світло розповсюджується по прямим лініям.
  6. ВИБІР ТЕХНОЛОГІЇ ВИДАЛЕННЯ ТА УТИЛІЗАЦІЇ ГНОЮ
  7. Видалення (позначка на видалення) документів
  8. Видалення визначення ПСК
  9. Видалення елемента формули.
  10. Видалення невидимих ліній
  11. Видалення рядків/стовпців
  12. Видалення стилю




Переглядів: 611

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Технологічна лінія напування птиці | Технологічна лінія збирання та обробки яєць

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.