Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Конструктивно-технологічний аналіз типів вакуумних установок

Вакуумна установка доїльної машини призначена для створення розрідження (вакууму) в системі шляхом відкачування повітря і виконує роль силової трансмісії між двигуном і робочими органами машини — доїльними стаканами. Установка складається з вакуумного насоса, вакуум-балона, вакуум-регулятора, вакуумметра, системи трубопроводів з арматурою і двигуна.

Як було зазначено раніше вакуумні насоси бувають ротаційні, поршневі і інжекторні. Ротаційні насоси у свою чергу діляться на лопатеві, водокільця, типа Рута тощо.

У доїльних установках застосовують ротаційні лопатеві насоси марки РВН-40/350, УВУ-60/45, ВЦ-40/130 і ін.

Рисунок 5.8.2 – Ротаційний радіально-лопатевий вакуумний насос РВН-40/350: 1–корпус; 2–кришка; 3–вентилятор; 4– рама; 5–електродвигун; 6–оглядове скло; 7–кожух; 8–глушник; 9–масляний бак; 10–вакуум-регулятор; 11–випуск­ний патрубок; 12–паз; 13–лопатка; 14–ротор; 15–впускний патрубок.

Заданий рівень вакууму, необхідний для роботи доїльних апаратів і транспортування молока по молокопроводу, підтримується в системі вакуум-регулятором і контролюється за допомогою вакуумметра, встановленого на магістральному вакуум-проводі.

Для усунення пульсації вакууму в систему включають вакуум-балон, який одночасно служить для збору конденсату з труб, а також води при промивці вакуум-провода.

Ротаційний радіально-лопатевий вакуумний насос РВН-40/350 (рис. 5.8.2) складається з корпусу 1, кришок торців, ротора 14 з пазами і лопаток 13. У ребристому корпусі з сірого чавуну обертається ексцентрично розташований ротор з висувними лопатками з текстоліту. Дзеркально-гладка циліндрова поверхня усередині корпусу в сукупності з ротором утворюють робочий простір, куди засмоктується повітря через впускний патрубок 15 і виштовхується через випускний патрубок 11.

Робочі поверхні насоса змащуються компресорним маслом (ГОСТ 1861–54) з масляного бака 9, усередині якого концентрично розташована всмоктуюча труба. У неї масло засмоктується через отвір, регульований конусною голкою. Витрата масла складає 8…12 г/год.

Вакуумний насос встановлений на загальну раму з електродвигуном 5 потужністю 2,8 кВт. Для охолоджування насоса на його валу встановлений вентилятор 3, а на корпусі відлили подовжні ребра. Насос закритий кожухом 7, робота без якого забороняється.

Подача насоса складає 11,1 дм3/с (40 м3/год) при вакуумі 50 кПа і частоті обертання ротора 1420 хв-1.

Уніфікована вакуумна установка УВУ-60/45 (рис. 5.8.3) включає модернізований тангенциально- лопатевий ротаційний насос, смонтований на рамі спільно з електродвигуном. Це дозволяє використовувати установку для машинного доїння корів в уніфікованому ряду доїльних установок.

Конструктивною особливістю насоса є застосування масельнички гнітю­чого типу для мастила робочих поверхонь статора 2 (рис. 5.8.3, а) і лопаток 4, а також наявність глушника 1. Усередині нерозбірного корпусу 8 глушника поміщена скляна вата 9.

Роботу установки в двох режимах при вакуумі 53 кПа з подачею 60 або
45 м3/год забезпечують зміною частоти обертання ротора 3 шляхом заміни шківа клиноременной передачі на валу електродвигуна.

Установка УВУ-60/45 при подачі 60 м3/год витрачає до 15-30 г/год масла, а при зниженій подачі — до 10-25 г/год. Витрату масла регулюють зміною кількості ниток в гніті масельнички. Потужність електродвигуна 3 кВт. Водокільцевий вакуумний насос (ВВН) з рідинним поршнем (рис.5.8.4) не вимагає мастила під час роботи.

Основною перевагою цього насоса є те, що його ротор 3 не стосується стінок статора 4. Ущільнення між ротором, який обертається, і нерухомим статором досягається за допомогою води, яка відкидається лопатками ротора до стінок статора, утворюючи усередині нього водяне кільце, що обертається, 5.

Кожен паз 6 між лопатками ротора ділить серповидний повітряний простір між ексцентрично поставленим ротором і водяним кільцем на декілька осередків. Кожен осередок, проходячи мимо всмоктуючого отвору, збільшується в об'ємі і створює цим відсмоктування повітря з вакуум-провода 2. При підході осередку до випускного отвору її об'єм зменшується, що веде до стиснення повітря в осередку і випуску його у вихлопну трубу вакуумного насоса. Таким чином, водяне кільце в насосі виконує роль поршня.

Рисунок 5.8.3 – Схема (а) і загальний вид (б) уніфікованої вакуумної установки УВУ-60/45: 1–глушник; 2–статор; 3–ротор; 4–лопатка; 5–вакуум-регулятор;
6–вакуумметр; 7–вакуум–балон; 8–корпус глушника; 9–скляна вата; 10–рама;
11–електродвигун, 12–масельничка.

При обертанні ротора відбувається підвищення температури води в стато- рі насоса, що знижує подачу. Для підвищення стійкості режиму роботи насоса ВВН передбачають установку спеціального охолоджувача води.

Незалежно від типу насоса вакуум-балон вмонтовують між насосом і магістральним вакуум-проводом, він зменшує пульсацію вакууму в системі і захищає насос від попадання в нього води та бруду.

На молочних комплексах замість великого числа радіально-лопатевих ротаційних насосів рекомендують встановлювати водокільцеві вакуумні насоси промислового типа ВВН-6 і ВВН-12.

Вакуум-регулятор підтримує постійність вакууму в системі шляхом відкриття клапана при надмірно високому вакуумі і закритті – при його пониженні.

Рисунок 5.8.4 – Схема водокільцевого вакуумного насоса з рідинним поршнем: 1–вихлопна труба; 2–вакуум–провід; 3–ротор; 4–статор; 5–водяне кільце; 6–паз.

Вакуум-насос при відкачуванні повітря із закритого простору може довести вакуум 9,5 кПа, що неприпустимо для машинного доїння. Тому через вакуум-регулятор безперервно входить повітря, що знижує вакуум. Зазвичай груз, підвішений до клапана регулятора доїльної машини з апаратами «Волга», має масу 1,5 кг при вакуумі 51 кПа.

Вакуумметр має шкалу до 98,1 кПа. Його встановлюють в корівнику, або доїльному приміщенні на видному місці.


Читайте також:

  1. ABC-XYZ аналіз
  2. I етап. Аналіз впливу типів ринку на цінову політику.
  3. I. Аналіз контрольної роботи.
  4. II. Багатофакторний дискримінантний аналіз.
  5. III етап. Аналіз факторів, що визначають цінову політику підприємства.
  6. IІI розділ. Аналіз стану маркетингового середовища підприємства
  7. SWOT-аналіз у туризмі
  8. SWOT-аналіз.
  9. Tема 4. Фації та формації в історико-геологічному аналізі
  10. V. Нюховий аналізатор
  11. VI етап. Аналіз варіантів зміни цін конкурентами.
  12. VI. Виконайте граматичний аналіз підкреслених речень.




Переглядів: 1409

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Вакуумні системи доїльних машин | Визначення витрат повітря доїльною машиною

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.