Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



За природою (розглянули у факторах імуногенності).

3. Розчинні (чужорідні білки, токсини, продукти деградації вірусів та бактерій) і корпускулярні (бактерії, віруси, чужорідні еукаріотичні клітини) антигени по-різному сприймаються імунною системою і викликають різні форми імунної відповіді.В основі такого розподілу лежить різний шлях представлення антигенів клітинам імунної системи.Так, розчинні антигени сприйма­ються і представляються як екзогенні (зовнішні), і результатом їх розпізнання є активація В лімфоцитів і синтез антитіл (гуморальна імунна відповідь).Антигени бак­терій і вірусів часто синтезуються всередині інфікованих клітин і тому сприймаються імунною системою як ендогенні (внутрішні). Результа­том їх розпізнання є активація цитотоксичних Т лімфоцитів, що зни­щують інфіковані клітини разом із інфекційним агентом (клітинна імунна відповідь).

 

4. Т-залежні антигени, їх більшість, потребують участі у своєму розпізнанні Т-лімфоцитів. Деякі антигени, що містять фрагменти, які багато разів повторюються (полісахариди бактерій), здатні давати до­статній сигнал В лімфоцитам без участі Т-клітин і називаються Т-незалежними. Вони викликають тільки синтез антитіл. Насьогодні цей поділ вважається відносним.

5. По відношенню до організму реципієнта антигени діляться на ауто- (власні), ало- (свого виду) та гетеро- або ксеноантигени(іншого виду). Потужність імунної відповіді півищується від ауто-до гетероантигенів.

-аутоантигени- в нормі не викликають реакції власного організму, але за різних патологій можуть викликати специфічні реакції шляхом утворення ауто антитіл, клонів ауто реактивних лімфоцитів.

-алогени- групові антигени- прикладом є антигени груп крові у людей, пухлинно-ембріональні АГ і т.д.

- гетероантигени-ксеноантигени-загальні для організмів, що належать до різних родів і видів. Вперше відкриті Форсманом в 1911 р., який імунізував кроля суспензією органів морської свинки. Отримана імунна сироватка взаємодіяла як з АГ морської свинки, так і аглютинувала еритроцити барана ( баран і морська свинка мають структурно подібні райони на поверхні АГ). Цей список був розширений, а такі антигени отримали назву антигенів Форсмана. Широко використовуються в медицині та біології.

Використовують також термін тканинні антигени. Мається на увазі комплекс антигенів, притаманних певному органу чи тканині. Ба­зується на різних фізіологічних функціях органів, що визначає їх пев­ну біохімічну особливість. Пухлинні антигени - це специфічні роз­чинні чи асоційовані з клітинами речовини, що з'являються в організмі під час пухлинного росту. Часто їх називають раково-ембріональни­ми, оскільки вони характерні також для ембріонального розвитку і з'являються в організмі жінки під час вагітності. Такими антигенами є, наприклад, альфа-фетопротеїн і трофобласт-специфічний глобулін. Їх визначення відіграє важливу роль для діагностики як вагітності, так і пух­линного росту.


Читайте також:

  1. ВИКОРИСТАННЯ ІГОР ПІД ЧАС ОЗНАЙОМЛЕННЯ ДІТЕЙ З ПРИРОДОЮ
  2. Всі теплоізоляційні матеріали за хімічною природою поділяються на 2 групи: органічні і неорганічні або мінеральні.
  3. Графоаналітична обробка даних при двох змінних факторах і лінійної залежності
  4. Екзистенціалізм належить до тих напрямів, які відповідають на це питання: світ не розумний, він абсурдний за своєю природою.
  5. ЗМІСТ ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ПРИРОДОЮ В ДИТЯЧОМУ САДКУ 1 сторінка
  6. ЗМІСТ ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ПРИРОДОЮ В ДИТЯЧОМУ САДКУ 10 сторінка
  7. ЗМІСТ ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ПРИРОДОЮ В ДИТЯЧОМУ САДКУ 2 сторінка
  8. ЗМІСТ ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ПРИРОДОЮ В ДИТЯЧОМУ САДКУ 3 сторінка
  9. ЗМІСТ ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ПРИРОДОЮ В ДИТЯЧОМУ САДКУ 4 сторінка
  10. ЗМІСТ ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ПРИРОДОЮ В ДИТЯЧОМУ САДКУ 5 сторінка
  11. ЗМІСТ ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ПРИРОДОЮ В ДИТЯЧОМУ САДКУ 6 сторінка




Переглядів: 657

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Антиген - це полімер органічної природи, генетично чужерідний для макроорганізма, при потраплянні в який викликає імунні реакції, що направлені на його видалення. | КЛАСИФІКАЦІЯ АНТИГЕНІВ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.02 сек.