Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Епюр точки

 

Епюр точки (її плоский рисунок) одержують суміщенням горизонтальної П1 та фронтальної П2 площин проекцій відносно осі Ζ, тобто обертанням горизонтальної П1 та профільної П3 площин проекцій навколо їх ліній перетину Х та Ζ в одну площину, яка суміщається з фронтальною площиною проекцій. При суміщенні вказаних площин площини проекцій П1 та П3 роз’єднані вздовж осі Υ. Тому надалі під позначенням осі Υ будемо розуміти відповідно Υ1(як та, що належить П1) та Υ3(як та, що належить П3). Епюр, плоский рисунок, може складатись з двох або трьох ортогональних проекцій.

 

 

 

Рисунок 1 – Положення точок в октантах

 

 

Винесемо І октант та утворимо епюр (рис. 2, а, б).

Надалі будемо використовувати такі умовні позначення та назви:

А1 – горизонтальна проекція точки А;

А2 – фронтальна проекція точки А;

А3 – профільна проекція точки А.

Кожна із проекцій точок будується на перетині горизонтальних та вертикальних ліній, які обмежують відповідні координати Х, Υ, Ζ заданої точки. Тому відповідні проекції, наприклад т. А, можна символьно записати такими визначниками: А1(х, y), А2(х, z), А3(y, z). Лінії А1А2 та А2А3 називаються, відповідно, вертикальною та горизонтальною лініями зв’язку.

Винесемо ІІ октант та побудуємо епюр точки В (рис. 3, а, б, в).

Винесемо ІV октант та покажемо епюр точки D (рис. 4, а, б, в).

Примітка: Для закріплення цієї теми студенту пропонується здійснити аналогічні побудови стосовно винесення ІІІ октанта та побудови в цьому октанті трьох проекцій точки С. Координати точки С вибираються довільно.

 

 

а) просторове зображення т. А б) епюр т. А

та суміщення площин проекцій

Рисунок 2 – Утворення епюра т. А

 

 

а) просторове зображення б) суміщення площин в)епюр т. В

т. В проекцій

Рисунок 3 – Утворення епюра т. В

 

а) просторове зображення б) суміщення площин в) епюр т. D

т. D проекцій

 

Рисунок 4 – Утворення епюра т. D

Крім цього, точки можуть знаходитись в площинах проекцій або на осях. Точка належить одній із площин проекцій, якщо у неї відсутня одна із координат.

Якщо абсциса точки х=0, то точка належить П1; ордината у=0, то точка належить П2; апліката z=0, то точка належить П3. Наприклад, якщо точка Е належить площині проекцій П2 (Е є П2), то умовний запис визначника такий: Е (х, 0 , z).

Точка належить одній із координатних осей, якщо у неї відсутні дві координати. Якщо у точки координати у,z=0, то точка належить осі абсцис х; якщо у точки координати х,z=0, то точка належить осі ординат у; якщо у точки координати х,у=0, то точка належить осі аплікат z.

Тобто, згідно з умовою запису визначника для т. F (0, 0, 20), слід розуміти, що точка F належить осі аплікат z і знаходиться на відстані 20мм від початку координат.

Якщо розглядати в просторі декілька точок, то за взаємним положенням вони можуть бути рівновіддалені від певної площини проекцій. Згідно з трьома координатами будь-якої точки абсциса X характеризує віддаленість від площини проекцій П3, ордината У – від П2, апліката z – від П1. Наприклад, т. М та N рівновіддалені від П3, значить їх аплікати Z за модулем характеризуються однаковими числовими значеннями, тобто |ZM|=|ZN|. Точки, S та Q, які рівновіддалені від П2, мають однакові ординати |YS|=|YQ|, аналогічно, якщо |ХЕ|=|ХF|, то т. Е та т. F рівновіддалені від П3.

 


Читайте також:

 1. Алгебраїчний спосіб визначення точки беззбитковості
 2. Аналіз точки беззбитковості
 3. Антропометричні точки
 4. В положение ее в данной момент времени (приращение радиуса-вектора точки за рассматриваемый промежуток времени), называется переменками.
 5. Валентність з точки зору будови атома.
 6. Вибір прицілу, точки прицілювання та цілика
 7. Видалення характерної точки
 8. Визначення прямокутних зональних координат X та Y точки N на карті
 9. Визначення точки
 10. Визначення точки беззбитковості
 11. Визначення точки беззбитковості
 12. Визначення точки беззбитковості виробництва
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Історія | Приклади для закріплення

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.