3.1. При рятувальних роботах для витягнення потерпілих з урахуванням фактора часу Тф завал необхідно розібрати за 8 годин (480 хв).
. Приймаємо 4 крани.
3.2. При відновних роботах, коли необхідно розібрати або відновити зруйновану будівлю, мінімальний час на розбирання ТВ може складати 2…4 діб, тобто хв. Тоді необхідна кількість кранів складає:
. Приймаємо 5 кранів.
Виконані розрахунки є методикою визначення потрібної кількості кранів при обладнанні їх традиційним видом вантажозахватних пристроїв – підвіскою з гаком із стропами. Число кранів на рятувальних і відновних роботах може бути значно зменшено, якщо у якості вантажозахватного пристрою буде використано, наприклад, щелепне грейферне устаткування з об'ємом 0,8 м3. Цедозволить проводити розбирання завалів, підіймаючи не одиночні вантажі, а захоплюючи декілька елементів завалу за один підйом (цикл). Крім того, при використанні грейфера підвищується безпека ведення рятувальних і відновних робіт, оскільки зникає необхідність у ручному закладенні строп під розбирані елементи.
При використанні грейферапропонована методика визначення потрібної кількості кранів передбачає таку послідовність розрахунків.
1. Кількість кранів, обладнаних підвіскою з гаком із стропами (при розмірі вантажів більше місткості грейфера 0,8 м3). Розрахунок проводиться за формулами (1)…(6).
Для даного прикладу для розбирання завалу 9-ти поверхової будівлі з однією секцією і за наявності у завалі уламків більше 0,8 м3 (10% від загального об'єму завалу) число кранів складе: