Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Поштова служба

Рис. 15.1. Процес обробки запиту на друк.

1. Налаштування служби друку. В більшості випадків необхідно просто змінити конфігурацію принтера, що зберігається на диску. Додаткову інформацію про додавання або зміну локального принтера можна дізнатися за допомогою команди lpadmin.

2. База даних terminfo. Якщо існують принтери, що не занесені в базу даних terminfo, то до неї необхідно додати записи, що описують можливості принтера. Служба друку звертається до бази даних terminfo в двох випадках: для порівняння завдань друку і можливостей принтера (перевірки, чи може той чи інший принтер виконати завдання) і для налаштування принтера на виконання запитів.

Наприклад, якщо в базі даних terminfo вказано, що довжина сторінки, яка задана користувачем, не підтримується даним принтером, демон буферизації анулює запит. Якщо ж інформація з бази даних підтверджує можливість друку з вказаними параметрами, то вони будуть використані інтерфейсною програмою при ініціалізації принтера.

3. Стандартна інтерфейсна програма. Якщо принтер має складний набір функцій або якщо користувач хоче використати властивості, які не підтримуються службою друку, існує можливість змінити інтерфейсну програму. Інтерфейсна програма здійснює керування принтером: ініціалізує принтер, друкує банери, запускає фільтри, що відправляють копії користувацьких файлів на принтер.

4. Додаткові фільтри. Повільні і швидкі фільтри забезпечують зв'язок між застосуваннями і принтерами, які використовуються в системі. Фільтри здійснюють перетворення файлів в інші форми (наприклад, перетворення одного набору esc-послідовностей в іншій) і спеціальні налаштування відповідно до запитаних користувачем режимів друку. Повільні фільтри запускаються демоном буферизації, не уповільнюючи роботу принтера. Швидкі фільтри запускаються таким чином, що вивід прямує безпосередньо на принтер, тому, вони можуть впливати на керування принтером.

LPD(Line Printer Daemon) — «протокол служби порядкового друкування», мережний протокол прикладного рівня для передачі документів на друк. На відміну від Windows-друку, оперує не «принтерами», а «чергами» — в простому випадку черга ототожнюється з ім'ям порту принтера: наприклад, черга lpt2 позначає принтер, що під’єднаний до порту LPT2 на сервері друку.

CUPS (Common UNIX Printing System) — сервер друку для UNIX-подібних операційних систем. Комп'ютер із запущеним CUPS є сервером, який приймає завдання від клієнтів і виконує їх на відповідному принтері.

Sendmail- програма для передачі електронної пошти. Працює як об'єднане «поштове відділення», куди доставляється вся пошта. Інтерпретація адрес контролюється робочою системою, яка проводить синтаксичний аналіз адрес в спеціалізованому вигляді.

Postfix — агент передачі пошти. Postfix є вільним програмним забезпеченням, що створювався як альтернатива — Sendmail. Postfix швидше працює, є простішим в адмініструванні, захищеним і сумісним з Sendmail. Існують версії програми для практично всіх операційних систем і апаратних платформ.

Адміністративні служби

Серед мережних служб можна виділити адміністративні, які в основному орієнтовані на адміністратора, і призначені для забезпечення правильної роботи мережі в цілому.

· Служба адміністрування облікових записів користувача, яка дозволяє адміністратору вести загальну базу даних про користувачів мережі.

· Система моніторингу мережі, що дозволяє відслідковувати і аналізувати мережний трафік.

· Служба безпеки, функцією якої може бути процедура логічного входу з подальшою перевіркою пароля.

Всі мережні служби побудовані в архітектурі «клієнт-сервер». Реалізація мережних служб здійснюється програмними засобами.

Система моніторингу і сповіщення про несправності

Для максимально швидкого виявлення несправностей в комп'ютерних системах часто застосовуються системи раннього сповіщення про виникаючі несправності, які періодично контролюють працездатність різних сервісів і при будь-яких відхиленнях автоматично зв'язуються з адміністратором, що обслуговує систему.

Система віддаленого адміністрування

Системи віддаленого адміністрування серверів застосовуються для усунення несправностей, конфігурації систем і виконання різних рутинних завдань в локальній мережі (або мережі Інтернет) без необхідності фізичного доступу до сервера.


Читайте також:

  1. Адміністративна служба
  2. Взаємодія ДСМК з іншими аварійно-рятувальними службами.
  3. Встановити централізоване адміністрування. Служба безпеки висту­пає, перш за все, в ролі радника або консультанта керівника підприємства, і не може нав'язувати методи (засоби) ІБ.
  4. Державна виконавча служба
  5. Державна виконавча служба (Ст. 12 КВК)
  6. Державна контрольно-ревізійна служба і її функції у фінансово - господарському контролі
  7. Державна податкова служба
  8. Державна служба в Україні.
  9. Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки України
  10. Державна служба з геодезії та картографії
  11. Державна служба України з надзвичайних ситуацій
  12. Державна служба України з питань захисту персональних даних




Переглядів: 405

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Служба друку | Служба безпеки

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.