Гнів. У перші роки немає відмінностей у частоті і тривалості цієї негативної емоційної реакції між хлопчиками і дівчатками, але з віком їх частота та інтенсивність у хлопчиків зростає, а у дівчаток – знижується. Можливо, дівчата просто бояться їх проявити через можливе покарання, тоді як до агресії хлопчиків ставляться більш лояльно. Однак схильність переживати гнів вища у хлопчиків у молодших класах, а у дівчаток – в старших класах.
Печаль. У жінок печаль вища, хоча серед молодших школярів схильність до печалі більше виражена у хлопчиків.
Тривога і страх. Для дівчат старших класів соціальне середовище виявляється більш насиченою емоційними подіями, що мають стресогенне значення, ніж для хлопців. Емоційне ставлення до потенційних джерел негативних емоцій у хлопців і дівчат різна. У дівчат всіх вікових груп схильність до страху виражена значно більше, ніж у чоловіків. І кількість страхів у дівчат більше, ніж у чоловіків. У дорослих чоловіків виражений страх висоти, а у дорослих жінок – смерть батьків, страх війни, помилитися, не встигнути.
Радість. Схильність до радості не має чітких статевих відмінностей.
Жінки явно переважають чоловіків у всіх вікових групах за показниками емоційною збудженості, у меншій мірі – за інтенсивністю, ще в меншій – за тривалістю збереження емоцій та емоційної стійкості. Серед жінок більш виражена дратівливість, спалахливість. Емоційна стійкість до впливів стресогенних факторів практично однакова у чоловіків і жінок.
Дівчата вдвічі частіше переживають депресію. Серед хлопців депресія нерідко супроводжується зривами, у дівчат – порушеннями харчової поведінки (анорексія і булімія).