Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Методологія оцінки економічної ефективності логістики в логістичній системі

Кк — коефіцієнт виконання зобов'язань по якості продукції.

Складність здійснення контролю за виконанням замовлення обумовлена номенклатурою, асортиментами товару, що поставляється. Чим ширше асортименти, тім більше години буде йти на перевірку поставляється партії, що, товару. Партія товару — це регламентований договором обсяг і асортименти одноразової поставки продукції. Формування партії товару відбувається на основі споживи замовника в конкретному матеріальному потоці.

Параметри, по яких підприємство-одержувач буде здійснювати контроль за виконанням замовлення цілком і повністю залежить від самого підприємства. Як правило, перелік вимог до партії товару формується на основі виробничої необхідності, обумовленої кінцевим продуктом і технологічним процесом. З іншої сторони партія поставки залежить від можливості постачальника, виду використовуваного транспорту, розумів зберігання продукції й багатьох інших факторів.

Для оцінки результатів виконання договірних зобов'язань із постачання продукції застосовується комплексний показник, обумовлений як добуток трьох приватних показників виконання плану поставок: по рядках, асортиментам і якості. При цьому приватні показники необхідно погодити між собою. Це означає, що при аналізі виконання зобов'язань по асортиментах варто враховувати лише ті матеріальні потоки, які досягли призначення в рядків, а частку ресурсів, що відповідає вимогам по якості, визначати тільки по продукції, зарахованої в рахунок поставок по асортиментах.

Комплексний показник виконання зобов'язань із постачання матеріальних ресурсів (Ккомпл) розраховується по формулі:

Ккомпл. = (1 – Кн) х Кас х Кк,
де,

Кн — коефіцієнт невиконання зобов'язань із постачання у встановлений термін,

Кас — коефіцієнт виконання зобов'язань по асортиментах,

 

В даний час не існує єдиного методологічного підходу до кількісної оцінки ефективності функціонування логістичної системи. Так, широко поширене поняття функціональна ефективність, що кількісно визначається як корисний ефект, отриманий у результаті функціонування логістичної системи за визначений період часу. Корисний ефект вимірюється кількістю випущеної продукції, обсягом виконаних логістичних послуг, величиною отриманого прибутку і т.п.

Наступним методологічним підходом є підхід, при якому ефективність логістичної операції, логістичного рішення, функціонування логістичної системи може бути охарактеризована системою показників, що характеризують їхню якість при заданому рівні логістичних витрат. У якості основних ефектоутворюючих факторів аналізується рівень матеріальних запасів і потреба в складських площах, надійність і своєчасність постачань, тривалість логістичного циклу, якість і рівень сервісу, застосування бездокументної технології переміщення матеріального потоку .

Важливим показником для оцінки якості обслуговування є імовірність доставки замовленого товару в необхідний термін у потрібне місце.

Порівняння результатів, досягнутих у процесі функціонування логістичної системи, і витрат на їхнє досягнення, на нашу думку, дає більш повне судження про ефективність логістики запасів. Таким інтегрованим показником може виступати показник, що являє собою відношення економічного ефекту, отриманого в результаті реалізації логістичної концепції, і капіталу, інвестованого в логістику:

, (1.1)

де Ri - фінансовий результат, отриманий від упровадження логістичних заходів в i-ій логістичній підсистемі, грн.;

п - кількість підсистем, виділених у досліджуваній логістичній системі, шт.;

KLi - середня за період величина капіталу, інвестованого в логістику, в i-ій логістичній підсистемі, грн.

При цьому фінансовий результат у логістичній системі формується, по-перше, за рахунок приросту прибутку внаслідок росту виручки від реалізації; по-друге, за рахунок скорочення витрат на здійснення логістичних операцій:

, (1.2)

де Рi - фінансовий результат, отриманий до впровадження логістичних заходів , грн.;

DРі - приріст прибутку від реалізації, отриманий унаслідок росту виручки від реалізації за рахунок застосування методів логістики в i-ій логістичній підсистемі, грн.;

DLCi - скорочення логістичних витрат у i-ій логістичній підсистемі, грн.

Величина капіталу, інвестована в логістику, визначається за наступною формулою:

, (1.3)

деli - вартість матеріальних запасів в i-ій логістичній підсистемі, грн.;

FLi - середня за період вартість основних засобів, використовуваних для логістичних операцій у i-ій логістичній підсистемі, грн.

З врахуванням формул (1.2) та (1.3) формула (1.1) набуде такого вигляду:

, (1.4)

Згідно із ще одним методологічним підходом до оцінки економічної ефективності логістичної системи, для кількісної оцінки економічної категорії ефективності слід використовувати відносний показник - коефіцієнт ефективності функціонування матеріального потоку в логістичному ланцюзі. Особливість цього підходу полягає в тому, що побудова показників ефективності базується не на відношенні «ефект / витрати», а на відношенні : «фактичний ефект потенційний /можливий ефект»:

, (1.5)

де Еф - фактичний ефект, одержаний від функціонування матеріального потоку в логістичному ланцюзі за розглянутий період часу, грн. / од. продукції;

Ео - максимально досяжний (потенційний) ефект, що може бути отриманий у конкретних умовах виробництва за той самий відрізок часу при оптимізації матеріального потоку, грн. / од. продукції.

Різниця (Ео - Еф) характеризує собою недоотриманий результат від функціонування матеріального потоку підприємства, а її нульова величина - досягнення оптимального варіанту руху і використання матеріальних ресурсів у логістичному ланцюзі.

На основі аналізу існуючих точок зору і методологічних підходів до проблеми оцінки економічної ефективності функціонування логістичної системи, кожний суб’єкт господарювання може розробити власну систему показників оцінки ефективності логістики в залежності від особливостей діяльності, пріоритетності тих чи інших напрямків логістики тощо.


Читайте також:

  1. АГД як галузь економічної науки
  2. Аграрна політика як складова економічної політики держави. Сут­ність і принципи аграрної політики
  3. Адресація в системі ЕП НБУ.
  4. Акти Конституційного Суду України в системі національного законодавства.
  5. Акти Конституційного суду України в системі національного законодавства.
  6. Актуальні проблеми економічної безпеки України.
  7. Акціонерна власність в економічній системі
  8. Алгоритми арифметичних операцій над цілими невід’ємними числами у десятковій системі числення.
  9. Аналіз відхилень – основний інструмент оцінки діяльності центрів відповідальності
  10. Аналіз відхилень — основний інструмент оцінки діяльності центрів відповідальності
  11. Аналіз економічної ефективності капітальних вкладень
  12. Аналіз економічної та неекономічної результативності маркетингової діяльності




Переглядів: 474

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Контроль за виконанням замовлення | Ознаки капіталу підприємства

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.019 сек.