Критерій оптимізму, який називають критерієм максимаксу, використовують коли особа, що приймає рішення орієнтується на найбільш сприятливі умови.
У випадку, коли гру задано матрицею виграшів за критерієм оптимізму визначається варіант рішення, який максимізує максимальні виграші (наприклад, доходи) для кожного варіанта ситуації. Критерій оптимізму записують у вигляді
(3.14)
У випадку, коли гру задано матрицею програшів за критерієм оптимізму визначається варіант рішення, який мінімізує мінімальні програші (наприклад, витрати) для кожного варіанта ситуації.
Критерій оптимізму записують у вигляді
(3.15)
Критерій оптимізму доцільно застосовувати у тих випадках, коли статистик має можливість впливати на вибір стратегій гравцем „природа”.
Приклад 3.4. Для гри, яку задано матрицею виграшів у прикладі 3.2, за критерієм оптимізму вибрати стратегію, яка є найбільш вигідною.
Розв’язання. Запишемо матрицю виграшів у вигляді таблиці 3.5 і знайдемо найбільше значення для кожного рядка.
Слід вибрати таку стратегію серед стратегій , яка є найбільш вигідною (оптимальною), тому за формулою (3.14) маємо:
,
що вказує на перевагу стратегії А3.
Це означає, що незалежно від того яку стратегію буде застосовувати гравець „природа”, тобто який зі станів складеться на ринку, гравець А (статистик), при застосуванні стратегії А3, тобто техніки виду А3, отримає гарантований виграш 9 одиниць. При використанні гравцем А будь-якої іншої стратегії, тобто випуску і іншого виду техніки, у випадку гіршої ситуації може бути отриманий виграш 9 одиниць.
Слід відмітити, що висновки, отримані за критерієм Вальда і критерієм оптимізму, співпадають, та надають перевагу стратегії