Який ТЕЗ виконує функції управління всім обладнанням|обладнанням| модуля?
Для чого призначенні ТЕЗ ДГН5 та ТЕЗ АК5?
Які тези входять до складу обладнання блоку абонентських ліній?
Дешифратором називається пристрій, в якому в робочому стані активний сигнал з’являється на одному і тільки одному виході.
Дешифратори дискретних сигналів відносяться до одних з основних вузлів систем автоматичного керування, телефонних і телеграфних систем комунікації, ЕОМ, систем зв’язку і телемеханіки. На практиці широко застосовуються декілька структур дешифраторів, серед яких найбільш прості лінійні. Ці структури відрізняються одна від одної характером навантаження на джерела вхідних сигналів, числом логічних елементів, часом затримки сигналів, вимогами до коефіцієнту розгалуження логічних елементів.
Дешифратори бувають також повні і неповні. У повному дешифраторі є входів і виходів. У неповному - число виходів буде менше .
Умовне позначення дешифратора – DC (decoder).
Наприклад, якщо в повному дешифраторі є 3 входи, то число його виходів дорівнює 8 (рис. 1).
Рисунок 1 – Стандартне позначення дешифратора
Входи дешифратора називають ще адресними входами, тому що вони задають адрес виходу, що активізується.
Крім входів і виходів дешифратор звичайно має вхід Е, який включає дешифратор в роботу. При Е = 1 дешифратор знаходиться в робочому стані. При Е = 0 на всіх виходах встановлюються неактивні сигнали, які дорівнюють нулю, незалежно від того, є чи нема на його входах сигнали.