Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Поняття, види та загальна характеристика злочинів проти виборчих, трудових та інших особистих прав і свобод людини і громадянина

План

ЗЛОЧИНИ ПРОТИ ВИБОРЧИХ, ТРУДОВИХ ТА ІНШИХ ОСОБИСТИХ ПРАВ І СВОБОД ЛЮДИНИ І ГРОМАДЯНИНА

ЛЕКЦІЯ

 

 

 

 

1. Поняття, види та загальна характеристика злочинів проти виборчих, трудових та інших особистих прав і свобод людини і громадянина.

2. Злочини проти виборчих прав громадян.

3. Злочини, що посягають на рівність конституційних прав громадян та їх рівність перед законом.

4. Злочини, що посягають на недоторканність приватного життя.

5. Злочини проти сім’ї.

6. Злочини проти трудових прав громадян.

7. Злочини, що посягають на право інтелектуальної власності та авторські права.

8. Злочини проти свободи совісті.

9. Злочини, що посягають на інші права громадян.

 

Суспільна небезпекацих злочинів полягає у тому, що вони посягають на конституційні права і свободи людини і громадяни­на. Встановлення кримінальної відповідальності за такого роду посягання є однією з правових гарантій захисту прав та свобод лю­дини, виконання державою свого головного конституційного обов'язку - утвердження і забезпечення прав і свобод людини.

Родовим об'єктомцієї групи злочинів є конституційні права і свободи людини і громадянина.

Нормами розділу V Особливої частини КК здійснюється кри­мінально-правова охорона лише частини конституційних прав та свобод людини і громадянина. Охорона низки таких прав та сво­бод здійснюється також нормами інших розділів Особливої части­ни КК. Так, право на життя охороняється нормами розділу II, пра­во на особисту недоторканність - нормами розділу III, право на власність - нормами розділу VI, право на безпечне довкілля -нормами розділу VIII КК тощо.

Залежно від безпосереднього об'єкта посягання злочини проти виборчих, трудових та інших особистих прав і свобод людини і громадянина можна поділити на вісімвидів.

1. Злочини проти виборчих прав громадян (перешкоджання здійсненню виборчого права - ст. 157; неправомірне використання виборчих бюлетенів, підлог виборчих документів або неправильний підрахунок голосів чи неправильне оголошення результатів виборів - 158; порушення таємниці голосування - ст. 159; пору­шення законодавства про референдум - ст. 160).

2. Злочини, що посягають на рівність конституційних прав громадян та їх рівність перед законом (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або став­лення до релігії - ст. 161).

3. Злочини, що посягають на недоторканність приватного життя (порушення недоторканності житла - ст. 162; порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфної чи іншої кореспонденції, що передаються засобами зв'язку або через комп'ютер, - ст. 163; порушення недоторканності приватного жит­тя-ст. 182).

4. Злочини проти сім "і (ухилення від сплати аліментів на утри­мання дітей - ст. 164; ухилення від сплати коштів на утримання непрацездатних батьків - ст. 165; злісне невиконання обов'язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування - ст. 166; зловживання опікунськими правами - ст. 167; розголошення таємниці усиновлення (удочеріння) - ст. 168; неза­конні дії щодо усиновлення (удочеріння) - ст. 169).

5. Злочини проти трудових прав громадян (перешкоджання за­конній діяльності професійних спілок, політичних партій, громад­ських організацій - ст. 170; перешкоджання законній професійній діяльності журналістів - ст. 171; грубе порушення законодавства про працю - ст. 172; грубе порушення угоди про працю - ст. 173; примушування до участі у страйку або перешкоджання участі у страйку - ст. 174; невиплата заробітної плати, стипендії, пенсії чи інших установлених законом виплат - ст. 175).

6. Злочини, що посягають на право інтелектуальної власності та авторські права (порушення авторського права і суміжних прав - ст. 176; порушення прав на винахід, корисну модель, про­мисловий зразок, топографію інтегральної мікросхеми, сорт рос­лин, раціоналізаторську пропозицію - ст. 177).

7. Злочини проти свободи совісті (пошкодження релігійних споруд чи культових будинків - ст. 178; незаконне утримування, осквернення або знищення релігійних святинь - ст. 179; перешко­джання здійсненню релігійного обряду - ст. 180; посягання на здоров'я людей під приводом проповідування релігійних віро­вчень чи виконання релігійних обрядів - ст. 181).

8. Злочини, що посягають на інші права громадян (порушення права на отримання освіти - ст. 183; порушення права на безоплат­ну медичну допомогу - ст. 184).Злочини проти виборчих, трудових та інших особистих прав і свобод людини і громадянинаможна визначити як суспі­льно небезпечні діяння, які посягають на зазначені права і свободи людини і громадянина, заподіюючи їм істотну шкоду чи створю­ючи реальну загрозу заподіяння такої шкоди.

 


Читайте також:

  1. I. Загальна характеристика політичної та правової думки античної Греції.
  2. II. ВИРОБНИЧА ХАРАКТЕРИСТИКА ПРОФЕСІЇ
  3. II. МЕХАНІЗМИ ФІЗІОЛОГІЧНОЇ ДІЇ НА ОРГАНІЗМ ЛЮДИНИ.
  4. II. Морфофункціональна характеристика відділів головного мозку
  5. IV. Відмінність злочинів від інших правопорушень
  6. Ni - загальна кількість періодів, протягом яких діє процентна ставка ri.
  7. V здатність до встановлення та підтримки гарних особистих стосунків і веденню етичного способу життя.
  8. V Такі негативні особистісні утворення, як самовпевненість і нерозвиненість автономії та ініціативи, обумовлюють неадаптивне старіння людини.
  9. А. Це наявність в однієї людини кількох ліній клітин з різним набором хромосом.
  10. Аварії на хімічно-небезпечних об’єктах та характеристика зон хімічного зараження.
  11. Аверсивную терапію використовують, як правило, при лікуванні алкоголізму, нікотиновій залежності і деяких інших захворювань.
  12. Автобіографія. Резюме. Характеристика. Рекомендаційний лист




Переглядів: 1152

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Ненасильницькі статеві зносини | Злочини проти виборчих прав громадян

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.009 сек.