МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
ТЕРМІНИ РОЗВИВАЮЧИХ І ВІЛЬНИХ ВПРАВКонтрольні запитання ПРАВИЛА УМОВНИХ СКОРОЧЕНЬ Контрольні запинання 1. Чим відрізняються терміни від слів загальної лексики? 2. Назвати спосіб утворення термінів махових вправ. 3. Назвати на які групи поділяються терміни.
В гімнастиці для стислості прийнято не вказувати цілий ряд загальноприйнятих положень, рухів та їх деталей. Наприклад, опускаються слова: · попереду, вперед – вказівка про напрям руху, що виконується найкоротшим шляхом, єдино можливим шляхом (наприклад, дугами вперед); вказівка положення рук, ніг, носків, долонь, якщо воно відповідає встановленому стилю; · тулуб – при нахилах, · нога – при перемахах, виставляння її на носок; · підняти, опустити – при рухах руками чи ногами; · поздовжньо, поперек – у звичайних положеннях, найбільш властивих тому чи іншому приладу · хват зверху, як найбільш розповсюджений; · перемах усередину (або положення всередині); · зіскок, стрибок – якщо за назвою приладу це очевидно; · прогнувши – коли техніка виконання передбачає це положення (на брусах: підйом махом вперед – махом назад зіскок), · долоні всередину – руки вниз, уперед, назад, нагору; · долоні донизу – у положенні рук в сторони, вліво, вправо; · дугами вперед – коли руки піднімаються чи опускаються рухаючи вперед. Вихідне положення (в.п.) лише на початку вправи. Шлях кінцівок і тіла вказується лише в тих випадках, коли рухи виконуються не найкоротшим шляхом.
1. Назвати в яких випадках слово тулуб опускається, в яких указується 2. Назвати в яких випадках опускаються слова підняти, опустити, нога, прогнувши.
Вихідні положення –стійки або інші положення, з яких виконуються вправи.
Стійки: основна стійка (о.с.) відповідає стройовій стійці. Розрізняють: стійку ноги нарізно, широку (вузьку) стійку ноги нарізно; ноги нарізно правою схрещену; на правому (лівому) коліні, а також зімкнуту, при якій стопи зімкнуті, правою (лівою), вільно. При виконанні стійок на носках додається слово “на носках”. Перехід зі стійок на колінах (а також з положень сидячи, лежачи та ін.) у стійку на ногах позначається терміном “встати”. Сіди – положення сидячи на підлозі чи на приладі. Розрізняють сіди; сіди ноги нарізно, сіди кутом; те ж ноги нарізно; сіди зігнувши; сіди із захопленням; сіди на п’ятах чи на правій п’яті; на стегні та ін. Присід –положення, на зігнутих ногах, присід; круглий присід; нахилений напівприсід; напівприсід з нахилом і як варіант “старт плавця”, присід на правій або на лівій та ін. Випад – рух (або положення) з виставлянням і згинанням опорної ноги; похилий випад; випад вправо з нахилом; глибокий випад; різноманітний випад (вказується нога і напрямок випаду). Наприклад, випад лівої вправо. Упори – положення, в яких плечі вище точок опори. Розрізняють: упор присівши; упор на правому коліні; те ж однойменний (піднята однойменна опорній нозі рука) і різнойменні; упор стоячи зігнувши; упор лежачи на передпліччях; упор лежачи позаду та ін. Рухи руками і ногами. Розрізняють рухи одночасні, почергові й послідовні, а також однойменні (права рука починає рух вправо), різнойменні (початок руху в протилежну сторону), рівнобіжні (обома руками), симетричні і несиметричні. Вони виконують в основних і проміжних площинах прямими і зігнутими руками. В іншому випадку до терміна додається слово “зігнути ”. Наприклад, зігнути руки назад, зігнути руки в сторони та ін. Цей же термін додається при згинанні ніг. Наприклад, зігнути праву; зігнути праву вперед; зігнути праву назад; зігнути праву убік; те ж, але коліно убік. Вихідні положення рук:руки на пояс, до пліч; за голову; перед грудьми; схрещування (вказується, яка зверху); за спиною й ін. Напрямок руху руками і ногами визначається стосовно тулуба, не залежно від його положення в просторі. Коло – рух руками, ногами, тулубом, головою по колу і також ногами (ногою) над приладом. Нахил – термін, що означає згинання тіла. Розрізняють: нахил; нахил прогнувшись; напів нахил; нахил уперед донизу; нахил назад; нахил у широкій стійці; нахил із захватом. Рівновага – горизонтальне положення людини, в стійці на одній нозі, а також у висі чи упорі. Розрізняють рівноваги: на правій; рівновага з нахилом; бічна; задня з нахилом назад; фронтальна; із захопленням; шпагатом. Читайте також:
|
||||||||
|