Економічна теорія є базовою дисципліною в системі підготовки майбутніх фахівців природничих та інженерних спеціальностей в умовах реформування економіки України. Даний курс виступає методологічною основою вивчення економічних дисциплін прикладного характеру, формування економічного мислення, що є необхідним для ефективної практичної діяльності в умовах багатоукладної соціально орієнтованої ринкової економіки.
Нові концептуальні принципи пізнання трансформаційних перетворень економічних систем у масштабах глобального розвитку світової економіки урізноманітнюють та забезпечують гнучкість теоретичного освоєння економічної реальності, мають суттєве значення для формування світоглядних орієнтирів, спрямованих на подолання віджилих стереотипів господарського мислення, дають можливість розробляти й опрацьовувати нові наукові підходи і висновки на проблемному полі виробничої діяльності.
Трудомісткість навчального навантаження студента в термінах ECTS включає час, витрачений на відвідування аудиторних занять, самостійну роботу (підготовку до занять та контрольних заходів, виконання семестрових завдань), а також на семестровий контроль.
Успішність засвоєння окремих кредитних модулів оцінюється сумою набраних балів – рейтинговою оцінкою (RD) системи рейтингового оцінювання, в основу якої покладено поопераційний контроль і накопичення рейтингових балів за різнобічну навчально-пізнавальну діяльність студента з певного кредитного модуля дисципліни.
Назва виду роботи
Максимальний %
від загальної оцінки
Відвідування занять та участь в аудиторній роботі
15%
Семінарські, практичні, індивідуальні заняття
30%
Виконання індивідуальних та практичних завдань
15%
Самостійна робота
20%
Модульний контроль
20%
Загальна рейтингова оцінка
100%
Контрольно-оцінювальнийкомпонент модульної технології навчання реалізується безпосередньо на групових заняттях або при оцінюванні самостійної роботи студентів у формі співбесіди, заліків чи екзаменів, перевірки контрольних завдань з наступним обговоренням на групових заняттях.