Принцип роботи давачів заснований на електропровідності води. Досягнувши електрода Е (рис. 12.9), вода замикає електричне коло, протікання струму в якому використовується в якості первинного сигналу про рівень води. Цей сигнал підсилюється напівпровідниковим підсилювачем П і потім надходить на котушку електромагнітного реле Р, контакти якого можуть включати сигнальний пристрій або двопозиційний регулятор рівня. Замість реле
Рис. 12.9. Структурна схема електродного давача рівня
часто використовують перемикаючі схеми. У цьому випадку давач називають безконтактним. З метою безпеки напруга на електроді не повинна перевищувати 6 В.
Крім одноелектродних, випускають також і багатоелектродні давачі, наприклад, електродний регулятор-сигналізатор трьох рівнів. Він має три електроди і три реле, контакти яких використовують для керування. Похибка контролю рівня не перевищує 1 ... 2 мм.
Електродні давачі досить прості за будовою, надійні в роботі і тому їх широко застосовують для контролю дискретних значень рівнів в системах сигналізації й автоматичного двопозиційного регулювання рівня води в басейнах, каналах і різних резервуарах.