Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Способи прокладки електричних мереж до 1000 В.

Способи прокладки електричних мереж до 1000 В.

Призначення електричних мереж.

Передача і розподіл електроенергії до цехових споживачів промислових підприємств виконується електричними мережами. Споживачі електричної енергії приєднуються через внутрішньо цехові підстанції і розподільчі пристрої.

Електричні мережі промислових підприємств виконуються внутрішніми (цеховими) і зовнішніми. Зовнішні мережі напругою до 1кВ застосовуються крайнє рідко, тому що на сучасних промислових підприємствах живлення цехових навантажень виконується від внутрішніх або прибудованих трансформаторних підстанцій.

 

Прокладка електричних мереж виконується ізольованими та неізольованими провідниками.

Ізольовані провідники (проводи і кабелі) виконуються захищеними і незахищеними. Захищені провідники зверху електричної ізоляції мають металеву або іншу оболонку, яка захищає ізоляцію від механічних пошкоджень. Незахищені провідники таких оболонок не мають.

Неізольовані провідники: голі проводи та алюмінієві, мідні та стальні шини.

Для захисту від механічних пошкоджень кабелі всередині будівлі прокладають в каналах та кріплять скобами до стін та стелі. При прокладці кабелів в каналах захист від механічних пошкоджень виконується шляхом перекриття каналів незгораємими плитами. Якщо кількість кабелів, що прокладається в одному напрямку невелика, то їх або прокладають в трубах або закривають швелерами або кутниками.

Силові кабелі застосовуються в мережах до і вище 1000В. Кабельні лінії великих перерізів напругою до 1000В використовуються для електропостачання потужних споживачів, розподільчих шаф та електроспоживачів, що встановлені в приміщеннях з особливими умовами, в яких обмежено використання прокладки в трубах.

 

Електропроводкою називається сукупність проводів та кабелів із кріпленнями, які підтримують захисні конструкції та деталі, що встановлюються згідно ПУЕ.

Вибір типу проводки, спосіб виконання, а також марок проводів і кабелів визначається характером навколишнього середовища, розміщенням технологічного обладнання і джерел живлення та іншими вимогами.

 

Прокладка проводів в захисних трубах.

Прокладка в трубах забезпечую достатній надійний захист від механічних проводів, що особливо важливо для цехових мереж промислових підприємств, але пов’язана з використання великої кількості труб (тонкостінних стальних, пластмасових і т.п.). Прокладка в трубах має недоліком те, що при протягуванні через труби можливе пошкодження ізоляції, незручність при необхідності заміни провідника.. Проте у вибухонебезпечних приміщеннях згідно ПУЕ така прокладка в трубах обов’язкова, причому використовуються кабелі марки ВБВ та АВБВ.

В захисних трубах застосовують стоїчну прокладку (рис.10.1) та підпідложну прокладку з розподільчими коробками (рис.10.2).

Рис.10.1.Стоєчна прокладка проводів в трубах.

 

Рис.10.2. Підпідложна прокладка проводів з розподільчими коробками.

 

Дані види прокладки зручні в цехах, в яких по умовах експлуатації потрібний добрий огляд технологічних процесів.

Різновидністю підпідложної прокладки є модульна підпідложна прокладка, що виконується в стальних, поліетиленових і віні пластових трубах з виходом труб на колонки, до кожної з якої підключається група споживачів електроенергії. Даний вид прокладки використовується там, де потребується особлива чистота виробничих приміщень, наприклад в приладобудівній промисловості.

Відкрита прокладка проводів.

Відкрита прокладка проводів з кріпленням на роликах, ізоляторах і інших відкритих конструкціях є найбільш простою та дешевою, проте вона не забезпечує достатню надійність та захист проводів від механічних пошкоджень і використовується крайнє рідко. Більш вдосконаленою є прокладка проводів в лотках і коробах, різних трубах, а також на роликах. Особливо зручна ця прокладка (рис.10.3.) при великій кількості проводів і кабелів для складних багадвигунових агрегатів та автоматичних ліній.

 

Рис.10.3. Прокладка проводів і кабелів в лотках.

 

В цехових електричних мережах для прокладки використовують провода марок АПВ, ПВ, АПРВ, АТПРВ- безпосередньо по незгораємих конструкціях, АПР на роликах та ізоляторах, АПВ, ПВ, АПРТО, ПРТО, АПРВ, АПР, ПР – в пластмасових та стальних трубах і метало рукавах, АПВ, ПВ, АПР, ПР, АПРВ- в коробах і на лотках. Тросові прокладки виконують проводом АРТ.

Кабелі в неметалевих і металевих оболонках застосовують в зовнішніх установках та в приміщеннях всіх видів і прокладаються по поверхням стін, стель, на лотках і в коробах, на тросах.

Кабелі в неметалевих оболонках застосовують в приміщеннях всіх видів і зовнішніх установках в металевих гнучких рукавах, стальних трубах (за виключенням сирих і особливо сирих приміщеннях і зовнішніх установках) і неметалевих трубах і коробах, в

замкнутих каналах будівельних конструкцій. У виробничих приміщеннях спуски незахищених проводів до вимикачів, апаратів, шаф і т.п. повинні бути захищені від механічної дії на висоті не менш 1,5м від рівня підлоги.


Читайте також:

  1. Internet. - це мережа з комутацією пакетів, і її можна порівняти з організацією роботи звичайної пошти.
  2. Абонентський стик ISDN мережі
  3. Адресація в IP-мережах
  4. Аналіз вузьких місць у мережі
  5. Апаратне забезпечення мереж
  6. Архітектура систем управління мережами
  7. Архітектури систем управління мережами
  8. Багатокрокове прогнозування з перенавчанням нейромережі на кожному кроці прогнозу
  9. Базові топології мережі
  10. Бальна оцінка стану контактної мережі
  11. Бездротові мережі
  12. Безкласова адресація та створення підмереж.




Переглядів: 2269

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | Скрита електропроводка.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.011 сек.