Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ТЕМА 20. СУЧАСНА СИСТЕМА УПРАВЛІННЯ ТНК

20.1. Поняття "міжнародний менеджмент" як відображення практики управління ТНК

З'ясовуючи зміст поняття "міжнародний менеджмент", ми спиратимемось на ті знання з теорії менеджменту, котрі ви набули з попередніх курсів. Вам вже відомо, що означає термін "менеджмент", відомі також еволюція управлінської теорії і практики та етапи формування основоположних принципів менеджменту. Ми не будемо повторювати основи менеджменту, виділимо лише ті аспекти сучасного тлумачення цього поняття, котрі, за визначенням, відносяться в першу чергу (або виключно) до міжнародного менеджменту чи мають специфіку в його рамках.

Терміном "міжнародний менеджмент" визначають: по-перше, управління міжнародним бізнесом; по-друге, розділ науки управління, котрий вивчає міжнародні аспекти менеджменту; по-третє, збірне позначення менеджерів, які володіють специфічними професіональними та особистими якостями, діяльність котрих здійснюється в умовах світового рийка, міжнародних та світогосподарських відносин.

Міжнародний менеджмент, як теорія і практика управління поширюється на ті сфери діяльності, котрі пов'язані з переміщенням ресурсів, товарів, послуг та робочої сили через національні кордони. Як ми вже говорили, головним суб'єктом міжнародного бізнесу, і об'єктом міжнародного менеджменту, є ТНК. Саме ТНК, як реальні носії нових технологій, нових методів організації та управління виробництвом, як школа виховання новаторів-менеджерів з їх здатністю до сприйняття нового мислення, визначає характер економічних відносин у світовій системі господарства, котрі реалізуються через їх підприємницьку діяльність.

Сучасна "практична філософія" управління народжувалась і пробувалась переважно в рамках міжнародного бізнесу, в процесі вироблення корпоративної культури "передових" ТНК з її системою цінностей та установок персоналу кожного підприємства. В сучасній теорії і практиці менеджменту, міжнародний менеджмент займає передові позиції, активізуючи пошуки форм і методів управління що адекватно відповідають на виклик сучасної епохи — епохи глобальних змін у світовому співтоваристві.

В рамках міжнародного менеджменту встановлені такі фундаментальні підходи управління організацією (фірмою) як системно-сутуаційний підхід і комплексність управлінських рішень, особливе значення урахування людського чинника, людських відносин (організаційної культури, демократизації управління, мотивації, контролю) та ін. Суть професіонального менеджменту ТНК можна коротко визначити так:

· адаптивний, тобто спрямований на швидке і адекватне реагування (прийняття рішень, дія) на виклик середовища фірми;

· підприємницький, тобто демократичний стиль управління, що грунтується на самостійності, відповідальності і готовності до виправданого ризику при прийнятті рішень;

· інноваційний, тобто готовий до сприйняття та реалізації нових ідей в технології, асортименті, управлінні, організації тощо;

· маркетинговий, тобто орієнтований на задоволення запитів споживачів;

· соціально-орієнтований на партнерство працівників фірми (менеджменту, праці), акціонерів і споживачів;

· що грунтується на інформаційній технології.

Наведені риси (характеристики) в тій чи іншій мірі, в тому чи іншому сполученні притаманні управлінню будь-якої фірми. Але в управлінні ТНК вони органічно взаємопов'язані і являють собою систему управління. Кожний з елементів цієї системи є моментом змісту решти, в той час як всі інші конституюють його зміст. Іншими словами, визначення "підприємницький менеджмент" включає в себе і маркетингову, і інноваційну, і соціальну спрямованість стратегії фірми. Водночас "інноваційний менеджмент", за визначенням, * повинен бути підприємницьким, маркетинговим, соціально-орієнтованим і т. д. Наріжним каменем системи управління є адаптація до вимог середовища. Вона передбачає і може бути досягнута лише за соціально-орієнтованим підприємницьким стилем управління, його маркетингової та інноваційної спрямованості. Постійне новаторство — властивість адаптивної системи.

Розглянута система принципів управління становить концептуальну основу "практичної філософії" транснаціонального підприємницького менеджменту, загальний підхід до вирішення проблем, породжуваних практикою повсякденного життя ТНК в специфічному середовищі буття.

 


Читайте також:

  1. Active-HDL як сучасна система автоматизованого проектування ВІС.
  2. BANKING SYSTEM. Банковская система
  3. C. 3. Структурна побудова управління організаціями.
  4. D. СОЦИОИДЕОЛОГИЧЕСКАЯ СИСТЕМА ВЕЩЕЙ И ПОТРЕБЛЕНИЯ
  5. ERP і управління можливостями бізнесу
  6. H) інноваційний менеджмент – це сукупність організаційно-економічних методів управління всіма стадіями інноваційного процесу.
  7. II. Бреттон-Вудська система (створена в 1944 р.)
  8. III. КОНТРОЛЬ і УПРАВЛІННЯ РЕКЛАМУВАННЯМ
  9. III. центральная нервная система
  10. ISO9000. Як працює система управління якістю
  11. IV. Система зв’язків всередині центральної нервової системи
  12. IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО




Переглядів: 684

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Малий бізнес в системі ТНК | Специфіка зовнішнього середовища ТНК: глобалізація господарських зв'язків та множинність специфічних національних ринків

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.