Основною формою внутрібригадної організації праці є механізована ланка, яка вирощує польові культури на основі технологічних карт з мінімальними затратами праці і найменшою витратою коштів.
Найдоцільніше за ланками закріплювати 2-4 культури з різними календарними строками виконання основних технологічних операцій, наприклад зернові колосові, зернобобові, цукрові буряки або картоплю.
У овочівництві доцільно організувати ланки, виділяючи кожній по 40-50га посівів овочевих культур( помідори, горошок-зелений, капуста рання і цибуля на зелень) і відповідний набір техніки.
У садівництві за кожною механізованою ланкою закріпляють по 40-50га плодоягідних насаджень з різними строками дозрівання плодів і ягід.
Як свідчить досвід, тепер основною формою організації праці механізаторів є самостійна(госпрозрахункова) тракторна бригада, яка обслуговує одну або кілька виробничих бригад.забезпечуючи своєчасне і високоякісне виконання механізованих робіт. За бригадою закріплюють відповідний набір техніки,обладнання, устаткування для доставки і зберігання паливно-мастильних матеріалів, засоби для проведення технічного обслуговування машин тощо. При такій організації праці найефективніше використовується техніка, значно менші витрати на її утримання.
Основне завдання тракторної бригади-забезпечити одержання високих і сталих урожаїв усіх сільськогосподарських культур з мінімальними затратами праці і з найменшою витратою коштів на одиницю продукції. Для виконання цього завдання необхідно:
1. Правильно укомплектувати бригаду необхідною кількістю тракторів та с.г.м. і знарядь, а також висококваліфікованими кадрами;
2. Виконувати механізовані роботи на основі вимог передової агротехніки, забезпечуючи при цьому високу продуктивність машин найменшу витрату ПММ;
3. Правильно організувати працю в бригаді, наполегливо виховувати її членів у дусі свідомості і високої трудової дисципліни;
4. Постійно працювати над підвищенням ділової кваліфікації;
5. Дбайливо ставитись до машин та всього іншого майна бригади, дотримуватись правил ТО і ремонту машин;
6. Організувати в бригаді правильне зберігання машин;
7. 3 метою підвищення ефективності використання техніки організувати: а)групову роботу машинно-тракторних агрегатів; б)потоковий метод збирання врожаю; в)двозмінну роботу агрегатів; г)спеціалізовані ланки технічного обслуговування МТП на чолі з майстром наладчиком.