Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Дія нормативно-правових актів у просторі

Чинність закону в просторі також має безліч аспектів, особливостей. Але головне, що в цій сфері виділяє теорія права – нерозривний зв'язок правової системи з територіальним пристроєм держави.

Конституція, конституційні й федеральні закони діють на всій території держави, вони не можуть бути обмежені іншими законами, наприклад суб'єктів Федерації. Єдина правова система забезпечує суверенітет держави. Однак можуть уводитися закони, які діють на певній території, що спеціально обмовляється в тексті самого закону. Обмежує дія деяких законів і введення на якій-небудь території надзвичайного стану.

Дія законів у просторі визначається рядом положень. Так, важливим є правило, що кожна держава має право застосовувати закони в межах своєї території. Не менш значима й проблема застосування іноземних законів на території держави. У ході інтеграційних процесів такі проблеми виникають всі частіше.

Діють і навіть мають пріоритет у випадку колізій правила міжнародних, міждержавних договорів. Ці колізії виникають при дозволі конкретних справ. Зрозуміло, що колізійні проблеми є предметом головним чином науки міжнародного права.

У політичній сфері на території держави діють закони власної держави, зокрема карні закони. Територіальна характеристика дії власних законів забезпечує суверенітет держави.

При дозволі питання про те, який закон повинен діяти в конкретному випадку – вітчизнян або іноземний, приймається в увагу природа тих правових відносин, які регулюються кожним законом.

У дореволюційній юридичній літературі для цих цілей виділяли так звану статутну теорію, що розрізняла правові статуси. Затверджувалося, що всі питання, що виникають щодо стану особи, зважуються на підставі законів його батьківщини. Закони, які визначають майнове положення, мають двояку дію. Відносно спонукуваного майна виникаючі суперечки, зіткнення дозволяються на підставі законів тієї держави, де проживає власник рухомого майна. У другому випадку все суперечки дозволяються за законами місцезнаходження речі. Нарешті, може бути й змішаний випадок, коли питання вирішуються договорами про те, які закони будуть застосовуватися при рішенні конкретних суперечок.


Читайте також:

  1. А. Видання прав актів управління
  2. Адміністративно-правове регулювання державної реєстрації актів цивільного стану, державної виконавчої служби, нотаріату та адвокатури.
  3. Анатомія параректальних просторів
  4. Базисні умови зовнішньоекономічних договорів (контрактів) купівлі-продажу (поставки)
  5. Білінійні і квадратичні форми в евклідовому просторі
  6. В українському інформаційному просторі аналітична журналістика також повинна відіграти вже зараз видатну роль: збудувати духовну будівлю українського національного світу.
  7. Вектори в просторі.
  8. Векторне канонічне параметричне рівняння прямої в просторі.
  9. Верховенство закону в системі нормативно-правових актів. Ознаки, які відрізняють його від індивідуально-правових та інтерпретаційно-правових актів
  10. Взаємозв'язок положень Бюджетного кодексу України з положеннями Конституції України, законів України та інших нормативних актів
  11. Вибір оптимальних умов для комерційних контрактів
  12. Види актів застосування




Переглядів: 589

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Пряма, зворотна, переживаюча дія нормативно-правових актів у часі | Територіальний та екстериторіальний принцип дії нормативно-правових актів у просторі

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.