До споживачів 1-ї категорії відносяться електроприймачі, порушення електропостачання яких може призвести до небезпеки для життя людей, значним втратам народного господарства, пошкодженню обладнання, масовому браку продукції, роз лагодження складного технологічного процесу, порушенню особливо важливих елементів міського господарства. Тому вказані споживачі повинні отримувати живлення від надійних, постійно діючих енергосистем, електростанцій, підстанцій або ліній електропередачі, що володіють достатньою потужністю і мають стабільну частоту і напругу на своїх шинах.
Приймачі 1-ї категорії повинні забезпечуватися електроенергією від двох незалежних джерел живлення і перерва їх електропостачання повинна бути тільки на час автоматичного введення резервного живлення. Цей час повинен бути мінімальним, не більше 1,3 с.
Для особливої групи приймачів 1-ї категорії необхідно передбачити додаткове електропостачання від третього незалежного джерела – автоматизовані дизель-генератори або акумуляторні батареї.
До споживачів 2- категорії відносяться приймачі, перерва в електропостачанні яких пов’язана з масовим недовідпусканням продукції, простоєм робітників, механізмів і промислового транспорту, порушенням нормальної трудової діяльності великої кількості міських жителів.
Приймачі другої категорії слід забезпечувати електроенергією від двох незалежних джерел живлення, допускається живлення по одній повітряній або кабельній лінії. Останні повинні бути виконані двома кабелями, кожен з яких вибирають по допустимому навантаженню лінії. При порушенні електропостачання від одного з джерел живлення або пошкодженні повітряної або кабельної лінії допускається перерва електропостачання на час, необхідний для ввімкнення резервного живлення або усунення пошкодження діями чергового персоналу або виїзною бригадою.
Для електропостачання споживачів 1 і 2 категорії джерелом енергії повинні бути підстанції або лінії електропередачі, які повинні мати не менше двох агрегатів, кожен з яких по потужності повинен забезпечувати всі електричні активні і реактивні навантаження від пристроїв СЦБ і інших приймачів, що працюють з ними в комплексі.
При відсутності для живлення пристроїв СЦБ двох незалежних джерел, від яких здійснюється живлення приймачів 1 і 2 категорії, безперебійність живлення пристроїв забезпечується дизель-генераторною установкою, а при порівняно невеликих потужностях – безпосередньо від акумуляторних батарей або через перетворювачі.