Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Організаційно-правова форма товарної біржі

Організаційно-правова форма це передбаченааби санкціонованаправом організаційнас груктура, у якій п.


           
 
   
 
   


суб'с кі господарського права [3, с 54). Організаційно-право­вафирм.і діяльності юридичної особи єістотною ознакою у визначенні характеру його діяльностіяк комерційно] або ве-комерційноі організації-Розглядаючи торгово-біржову діяльність як вид некомерцшноі господарськоїдіяльності, варто приховувати загальні вимоги ст. 53 1 К України, яка визнана*. що некомерційна господарськадіяльність може здійснюватисясуб'єктами господарювання на основі праваііі.нііініі або права оперативного управлінняв ор-ганізаційншсформах, обумовлених власником або відповідниморганом управління або органом місцевого са-моврядування аурахуванням вимог, передбачених лик ним кодексом и іншими законами.

Конкретна організаційно-правоваформа визначається законом і залежить від видунекомерційного господарювання,цілей ДІЯЛЬНОСТІ,правовий режим майна суб'єкта господарю­вання. Аналіз основних положень ГК Українисвідчить, tooщодо товарноїбіржі одночасно використовуються такі терміни як «спеціально утворена господарськаорганізація» (ст. 27Н) і «особливий суб'єкт господарювання»(ст. 279). З урахуванням цього визначальне значення щодо організаційної форми товарної біржімає положення ст. 1 Закону щовстанов-ікн . що говарна біржа і організацією.

У той же час й у теорії,і на практиціісную 11. різніпідхо­ди до визначення Організаційної формитопарної біржі. 'Гак і практика, коли товарна біржа реєструєтьсяяк акціонерне то­вариство, товариство зобмеженою відповіла іьпістю або навіть приватним підприємством.При цьому слова«товарна біржа» розглядаєтьсяяк найменуванняпідприємства. Такті підхід і помилковим, оскільки суперечніь основним вимогамзаконодавства. Мова йде про ге,пю говарнабірж.і • ніко мерційною організації |(> У к"' же час відповідно до ЗаконуУкраїни «Про господарчі товариства» іі акціонерне юварист-во йтовариство з обмеженою відповідальністю мають наметі с not і діяльності одержання прибутку.


Игр тане право


Розділ '.' Прпашшй статус товарної біржі


 


З метою усунення цього протиріччяїї науковійлітера-гурі пропонується використовуватипри створенні товарноїбіржі організаційну формукооперативу. На думку .і'" идників, створення говарноїбіржі у вигляді кооперативу відповідаєцілям і принцип.їм створеннябіржі: принцип доб­ровільності й відкритого членства,принцип демократичногоуправління, принцип економічної участі,вигоди об'єднання йїм Підкреслюється, ЩО обрання кооперативної форми ство­рення говарно!біржі значно спроститьпроцедуру вступу до складу учасників біржі нових членів [4, с 340].

З урахуванням вищевикладеного, проявляється інтерес до закордонного досвіду. Так, А.Г. Грязнова відзначає той факт, що починаючи а1990 р. у Російській федерації,створю пані біржі в основному реєструвалися як акціонерні товарист­ва або товариства з обмеженою відповідальністю.Особливо на периферії біржі засновувались як товариства з обмеженою відповідальністю (Воркутинська товарна біржа, Алтайськаятоварная біржа, Приволжськая товарно-сировинна біржа, Кузбаська міжнародна товарно-сировинна біржа т.д.), що можна було пояснити рівнем ділової й економічної культури, традицій, а також відсутністю жорсткої правової основи, яка б регламентувала їх створення та функціонування. Це надало засновникам біржі велику свободу при підготовці необхідних документів, дозволило закласти такий механізм управління йрозподілу прибутку, який у найбільшій степені задовольняв би їх. Засновників приваблювалой те, що біржа у формі това­риства могла бути зареєстрованав місцевих органах влади. Окремі біржі реєструвалисяяк приватні Індивідуальніпідприємства (наприклад, біржа"Л.ііеа"). В зв'язку атим, що держава повинна наламані допомогубіржам, орієнтованихна некомерційниіі характер діяльності,з 1993 р. біржі починаютьnprvі ворюваї ись в некомерційніасоціації. Як віданачаї автор,органі, іаційііп-ііравпіш форма у іни.іяді асоціації цілішим.н Закону РФ "Про товарні біржи і біржовоїторгівлі" й спряж більш ефективній структурі и управління |6, с176).


Відсутністьчіткої визначеності з організаційно-право­вою({юрмою як в Україні, так іі н іншихкраїнах нимаї at уточ­нения підходів законодавствау визначенні організаційної форми товарноїбіржі.

Відповіднодо законодавстваУкраїни, товарна біржа є некомерційною організацією, що маєстатус юридичної особи.Л погляду на, що товарнабіржа г суб'єктом господарськоїдіяльності, треба, насамперед, звернутися до положень ГК Ук­раїни. Ст. 55 ГК України вводить загальнепоняття господарської організації, під якою розуміються юридичні особи, створені відповідно до ГК України, державні, комунальні й іншіпідприємства, створені відповіднодо ГК, а також інші юридичні особи, які здійснюють господарську діяльність і за­реєстровані у встановленому законом порядку.

Таким чином, товарна біржа як господарська ор-іапіиація, що має статус юридичної особи, створюється відповідно до положень ГК України. Згідно ст. 80 ГК Ук­раїни будь-яка юридична особа с організацією, створеною й зареєстрованою у встановленому порядку. У свою чергу ст. 83 ГК України передбачає, що юридичні особи можуть ство-рюнатися у формі товариств, установ й в інших формах,ус­тановлених законом. При цьомукодекс не містить вичерп­ногопереліку організаційно-ираионіїх форм юридичнихосіб. Так, товариством є організаціястворена шляхом об'єднання осіб (учасників), які мають право участі в цьому товаристві. Товариства діляться на підприємницькій непідириємницькі. Зокрема, згідно ст. 85 ГК України непідприємницьким товариствомі товариства,які не ма-ють наметі одержання прибутку для наступного розподілу між учасниками

З огляду на основні вимоги Закону, а гакож положенняГК України йГК України щодо організаційно-нравової фор­ми товарноїбіржі, можна зробити наступні висновки:

По-перше, біржа це некомерційна організація, щоут­ворюється засновникамии членами для полегшення


hip тот- право


Розділ 2. Правовий статус товарної біржі


 


проведения комерційних операцій(для обслуговуванняпотреб засновниківі членів у куггівлі-продажу).

По-друге, іонариа біржа як иекомерційна господарська організація, повинна створюватися уформі непідпрш мниць-кого Товариства (ст.85 ГК України).

Така організаційно-правова форма говармої біржі вима­гає відповіднихі.мііі на рпші спеціального законодавства— Закону, що дозволяютьусунути паяти в законодавствіпро гиріччяй недоліки,а також привести норми Закону у відповідність іавимогами ГК України іі І К України.


Читайте також:

  1. II. Критерій найбільших лінійних деформацій
  2. III. Дієслова, що в дужках, поставте у нижчевказаних граматичних формах. Перекладіть речення.
  3. III. Інформаційне забезпечення задачі
  4. III.4 Форматування тексту.
  5. IIІ. Інформаційне забезпечення задачі
  6. IV. Виклад інформаційного матеріалу
  7. IV. Виклад інформаційного матеріалу
  8. IV. Критерій питомої потенціальної енергії деформації формозміни
  9. IV. Прийняття рішень у полі четвертої інформаційної ситуації
  10. L3: технологический детерминизм - R3: исследование машин и систем машин, влияния их изменения на трансформацию структуры и характера общества
  11. R – розрахунковий опір грунту основи, це такий тиск, при якому глибина зон пластичних деформацій (t) рівна 1/4b.
  12. Tема 4. Фації та формації в історико-геологічному аналізі




Переглядів: 1169

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Розділ 2. Правовий статус товарної біржі | Порядок створення й реєстрації товарної біржі

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.