МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Складні економічні формування.Об’єднання підприємств. Об’єднання підприємств проходить у тих випадках, коли два і більше підприємств при цьому отримують взаємні вигоди. Об’єднання підприємств здебільшого проходить через злиття або поглинання. Злиття – це передача своїх активів та пасивів двома та більше підприємствами новому, яке створюється спеціально для цієї цілі. Поглинання – це процес, коли одне підприємство придбає контроль над іншим шляхом скуповування контрольного пакету акцій. Підприємство, взяте під контроль та управління в подальшому може функціонувати в якості дочірнього. Об’єднання підприємств приносить наступні переваги та недоліки. Переваги об’єднання: - збільшення бази капіталу; - покращення управління; - можливість більш раціональних капіталовкладень; - розширення ринку збуту; - об’єднання засобів на НДР; - усунення конкуренції; - придбання цінних промислових know-how, патентів; - придбання репутації торгової марки. Недоліки об’єднання: - ускладнення управління; - порушення відносин, що склалися між співробітниками; - зупинка виробничих процесів; - можлива втрата торгового імені, репутації, клієнтури, виробничих секретів та таємниць. Напрямки зростання при об'єднанні. При об’єднанні існують наступні напрямки зростання: - горизонтальна інтеграція; - вертикальна інтеграція; - літеральна інтеграція. При горизонтальній інтеграції проходить об’єднання підприємств що виробляють одну і ту ж продукцію, послуги, виконують аналогічні операції. Вертикальна інтеграція – це розширення границь виробничого процесу в «прямому» та «зворотному» напрямах. В «прямому» напрямку проходить злиття виробників та реалі заторів продукції. В «зворотному» напрямку – об’єднання виробників продукції з виробниками сировини та матеріалів. Літеральна інтеграція – це об’єднання підприємств, що виробляють різний асортимент продукції.
До складних економічних формувань відносяться: - корпорації; - холдинги; - промислово-фінансові групи; - кателі; - консорціуми та інші.
5.1. Корпорація – це підприємство, створене об’єднанням осіб, а її існування, права та обов’язки повністю незалежні від осіб, що входять до її складу. В корпорації: - власність (активи) компанії належить компанії а не її членам; - борги корпорації – це борги корпорації а не її членів; - управляючі працюють за Статутом; - корпорація несе відповідальність за будь-які порушення своїх співробітників.
5.2. Холдинги – це об’єднання підприємств в якому одне акціонерне товариство володіє контрольним пакетом акцій інших акціонерних товариств з метою фінансового контролю за їх роботою та отриманням дивідендів на вкладений капітал. Розрізняють чистий та змішаний холдинги. Чистий холдинг – одержання доходів через систему участі в акціонерному капіталі інших підприємств. Змішаний холдинг – холдингова компанія самостійно займається підприємницькою діяльністю та одночасно створює нові підприємства та філіали.
5.3. Фінансово-промислові групи. Фінансово-промисловою групою є група підприємств, організацій, банків та інших фінансово-кредитних установ, які об’єднали свої статутні фонди для здійснення визначених видів діяльності. Як правило, такі групи являються відкритими акціонерними товариствами. Читайте також:
|
||||||||
|